Dan trpí amnézií. Spolu se skupinou přeživších prochází pustým městem, jehož populace byla zdecimována smrtícím virem. Brzy jej začne pronásledovat i tajemná minulost, když zjistí, že po jeho stopách pátrá armáda. (LIVINGDEAD)

B3n odpad!

Skupinka anglických mladých ľudí, ktorí sa na seba celkom podobajú, sa pokúša prežiť v postapokalyptickej spoločnosti plnej krvilačných nakazených zombíkov. Moja predstava vždy bola taká, že by som sa v takejto situácii snažil byť úplne potichu a ideálne aj potme, aby ma nenašli. Oni si vpohode pustia na plné pecky hudbu, popíjajú alkohol, vrieskajú a potom sa čudujú, keď im na dverách pristane zombík s krvavými očami. Neprichystaní improvizujú, pričom robia chyby. A takto potom vznikajú scenáre k filmom, ktoré keby neboli, nič by sa nestalo. ()

SOLOM.

Dan Rickard byl, no vlastně pořád asi ještě je mladý zapálený filmař, který si okusil nejen režii psaní scénáře a herectví, ale zároveň i práci kameramana a spolupracoval na speciálních efektech. Společně se svými přáteli dal šanci vzniknout tomuto nízkorozpočtovému filmu, kde se společně ujali i hlavních rolí (Dan Rickard, Chris Wandell, Samantha Bolter). Moc velkého úspěchu se však tento kousek nedočkal a tak když svět zasáhla pandemie COVIDU, pokusil se svůj výtvor „prodat ještě jednou“. Jen vystříhal některé scény a pozměnil název na Infected: The Darkest Day (2021). Dopadlo to však naprosto stejně – fiaskem. Vždyť to byla vlastně úplně ta samá katastrofa (jen lehce zkrácená).    Dan je zřejmě fandou filmu 28 Days Later, inspirace pro svůj výtvor byla zřejmá, jen na to prostě neměl peníze a ani talent. Vznikl tak jen další céčkový podprůměrný film na téma nákaza/smrtící virus, kterých existuje dnes již celá řada. Objeví se zde i několik narážek na Jasona Bournea – zřejmě proto, že obě postavy měly něco společného. No něco – leda tak amnézii. Za celou dobu se tu objeví jen několik jakžtakž snesitelných scén či snad náznaků dobré atmosféry, pokud se to tak dalo nazvat.    Záměrně jsem doposud nepoužil slovo zombie, protože to se ve filmu rovněž neobjevilo ani jednou. Jsou zde prostě „nakažení - infikovaní“, ultra rychlé svině. Lidi ani nebylo potřeba moc maskovat, troška kečupu na hubu a už se natáčelo. Gore scény byly rovněž dost slabé, digitální kulky v hlavě asi připomínat moc nemusím. A to že se tu většina postav chovala naprosto dementně – jo tak na to jsem si už u podobných paskvilů dávno zvykl. Počet přeživších se rapidně snižoval nejen díky nakaženým, ale především i díky vojákům, kteří se s nenakaženými moc nemazlili. Víc jak třetina filmu je však tak nezáživná, že jsem u sledování tohoto filmu několikrát málem usnul. ()

George Stobbart

Iba ďalší z nekonečného prúdu nezávisláckych post-apo / zombie kúskov, ktorých neustále vychádza toľko, že to už ani nie je možné. Tento zo značnej časti pôsobí ako (strašne lacná) variácia na "28 Days Later", ale za pozretie nestojí. ()