Komédia o strašidelnej rodine lesného muža „hejkala" Huga, ktorá sa nechce vysťahovať zo svojho domu a je prinútená adaptovať sa do bežného života obyčajných smrteľníkov. To sa však stane v momente, keď si rodina musí nájsť prácu, začať platiť nájomné a chodiť do školy. Tak totiž znel ortieľ, vynesený prísnym úradníkom Patočkom. Rodina sa skladá z nadprirodzených bytostí – manželky – čarodejnice Patrície, jej dvoch detí, čarodejnice tety Žofie, vodníka Bublu a víly „Jitřenky". Všetci sa majú začleniť do sveta ľudí, začať pracovať, chodiť do školy a hlavne zarábať peniaze na nájomné. Koniec rodiny sa zdá neodvratný predovšetkým potom, čo Hugo príde o hlas a jeho žena Patrícia ho opustí a odletí za svojou prvou láskou – upírom z Temešváru. Dom má byť vyprataný, čomu sa snažia všetci obyvatelia zabrániť. Navštívia úradníka Patočku, ten sa nechá prosbami obmäkčiť a poradí im, čo majú ďalej robiť. Vodník Bubla začne pracovať v práčovni pani Karolíny ako pomocná sila, Hugo sa začlení do hereckého ansámblu a skúša s nimi rozprávku a víla „Jitřenka" sa stane prvou primabalerínou divadla... Všetko vyzerá na pohľad v poriadku, ale bude to zložitejšie, než by sa mohlo zdať. Na celú rodinu čakajú neuveriteľné dobrodružstvá neznámeho sveta... (Continental film)

dopitak

Jedna hvězdička za zatím neokoukanou Saru. Naopak to, co předvedla Tereza Kostková, tomu se říká totální neherectví, Prkenná podlaha je proti ní modurit. Celé je to strašidelně strojené, ne jenom Trošku. Dobrých nápadů je tu jako obvykle hodně, ale těch špatných ještě víc. Rááááádio Impuls! Bronislava neznám, a i když mi celou dobu trošku připomínal Poláška, jeho hejkal by se skousnout dal. Pak si ale vždycky vzpomenu na Kostkovou (a chudáka Dvořáka, takhle debilní roli si asi nezasloužil, i když byl v té celé bídě až docela miloučkej) a házel bych kamením. ()

bobstock odpad!

Troškovi jsem dal šanci jako někomu, kdo má s pohádkou i jinými věcmi zkušenosti. Zpočátku mě celkem mile překvapil hezký interiér zámku, který mi sliboval i zajimavé pohádkové postavy. Po nuceném zabudování kouzelníků do ekonomicky aktivního stavu se vše zvrhává k režisérově oblíbeným ochotnickým lidovkám. Navíc po přečtění komentů ohledně kočičího sexu, který mi jaksi v TV utekl, vše uzávírám a končím. Sranda? Já nevím pane Zdeňku. ()

Lukoboss odpad!

To je ale sračkoidní slátanina! Ale co by taky člověk chtěl, když je tam výběr (ne)herců z našich příšerných seriálů a tomu všemu vévodí za kamerou Z. Troška?! On postupem času klesá níž a níž, vždycky si říkám, že dál to nejde, ale evidentně jde. U některých herců se divím, že do toho šli, ale to je asi otázka peněz.. Strašidla mě budou strašit ještě hodně dlouho. ()

štísko

Mi jsme se doma pobavili. K tomu byla tato slátanina primárně určená. Takže co se týká mé rodiny, film své poslání splnil. Pravda ale je, že se z průměru dala udělat i podívaná, která by dosáhla kvalit Dívky na koštěti, Jak utopit doktora Mráčka apod. Jenže to by se do toho musel pustit někdo jiný. Toto dílo, ale kvalit slavnějších předchůdců nedosahuje. Atmosféra nevtáhla tolik, Lepší hudební doprovod, by asi dílo také o kousek posunul. Ne že by se mi tento vyloženě nelíbil, ale nedokázal dotvořit tu správnou omáčku. Film na jedno podívání. Celkové současné hodnocení 39% se mi zdá ale nepřiměřeně nízké. Na české filmy je holt stále přísnější metr. Za mě dílo odpovídá přes padesát procent. ()

Fr

,,TAK JSME DOSTRAŠILI...“ /// O socializaci strašidel do kapitalistický společnosti. V rámci imigrační krize čin záslužný, jako zábavná filmařina (bohužel) počin politováníhodný. A přitom strašidla v český společnosti vždycky budila nadšení. Ať už topila Dr. Mráčka nebo se snažila získat občanství za cenu babskýho ucha. Ve výčtu by se dalo pokračovat, ale podstatný je, že Troška nesahá Vorlíčkovi s Macourkem ani po kotníky. Od Babovřesk sice ušel kus cesty, takže všeříkající Odpad! nechal hrdinsky za sebou. O Strašidlech tak můžu říct, že jsou jen BLBÝ. Scénář je plnej Troškovskejch dialogů pro nejjednoduššího diváka, (ne)herectvím zde straší T.Kostková (vedle ní je ten Hejkal hotovej Mastrojáni!) a všichni, kdo z český kinematografie (ještě) nemaj pro strach uděláno, by si vod týhle parády měli udžovat dostatečnej vodstup! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nevím, že pro styk s úředníkem je lepší nevypadat jako strašidlo. 2.) Myslel jsem, že Troška našel kouzelnej prsten. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

• Natáčeno bylo i v prostorách bývalého cukrovaru v Lázních Toušeň. (frenkiecz)
  • Pohádka, kterou v divadle zkouší režisér (Matěj Hádek), se jmenuje stejně jako film, „Strašidla“. Plakát je možné ke konci filmu zahlédnout venku u vchodu do divadla. (noelcoward73)
  • Karel Dobrý musel absolvovat návštěvu zubní ordinace, kde mu vzali otisk a vyrobili speciální zubní náhradu, kterou používal při natáčení jako upír Ignác. (Brydnis)