Pokračování filmu Kačenka a strašidla napovídá už svým jen nepatrně obměněným názvem Kačenka a zase ta strašidla, že rozehrává další příhody titulních hrdinů. Osmiletá holčička tentokrát musí bojovat o to, aby si její rodiče z Domu hrůzy, který dostala darem od dědy z nemocnice, vídeňského Čecha Swobody, neudělali rodinnou vilu. Pomohou jí v tom její staří přátelé, s pomocí kouzelných hodin oživlé figuríny – čarodějnice Berta (J. Bohdalová), půvabná Elvíra (E. Vejmělková) a doktor Caligari (S. Beneš). Zasadí se o to, aby z Vídně přijel notář Weber zkontrolovat, zda jsou dodrženy podmínky darovací smlouvy a zda atrakce plní svůj účel… (Česká televize)

Rodin

Zbytečné pokračování prvního kousku za zřejmě ušetřené peníze. Kdyby za tytéž prachy byl natočen pouze jeden opravdu vychytaný kostýmní pohádkově laděný příběh, mohlo se dosáhnout pěkného výsledku. Takhle vznikly dva průměrně podprůměrné filmy, jejichž hlavním přínosem byla zřejmě slušná gáže pro herce a štáb. ()

NinadeL

Pokračování Kačenky a strašidel navazuje přesně tam, kde nás zanechal první díl. Strašidelná atrakce z vídeňského Prateru a spolu s ní i trojice strašidel, se přestěhovala na zahradu ke Kačenčině babičce. Podívali jsme se na pražské Výstaviště (dříve Park kultury a oddechu Julia Fučíka) a krásy Vídně vystřídalo obligátní pražské centrum, trocha Zlaté kapličky nikdy nemůže škodit, že. Novinkou jsou hrátky věčně zamilované Elvíry, které to sluší fantasticky i v moderních šatech. Vzhledem k tomu, že později byl z obou dílů sestaven také seriál, a jde tedy o jednolitý materiál, kvalita rozhodně nekolísá. Bohužel onen seriál je ještě méně reprízovaný, než samotný dvojdílný film. ()

zdeny99

Pokračování výborné rodinné komedie o Kačence a třech strašidlech, které je zároveň posledním počinem Jindřicha Poláka. Podle mě je to už jen takové protahování prvního dílu. Není v něm takřka nic nového, jedině snad až ten konec, který byl impozantním překvapením v Prátru. [6057. hodnocení, 47. komentář, 47%] ()

ostravak30

Vše podstatné jsem napsal k prvnímu dílu. U dvojky můžu jen konstatovat, že je o něco lepší než jednička. Je zde více legrace. Kačenka je nesmírně sympatické a milé dítě a ty hodné strašidla bych doma klidně rád ubytoval. Konec dobrý, všechno dobré. Stejně si to zase někdy pustím. Nemůžu si pomoct, ale mě to prostě zvedá náladu. ()

tyna97

Nejradši mám scénu, kde rozcuchaná Bohdalka s culíčkem, v modro–bílé uniformě zdravotní sestřičky, v nemocnici bouchne dveřma, vyjde do čekárny mezi pacienty celá politá červenou barvou a praví: „tak další, prosím“. Opravdu strašidlo. Však kolikrát na vás v čekárně u doktora vybafne zakrvácená rozchuchaná dlouhovlasá sestra? ()

• Pri natáčaní zažila Adriana Romanová-Tarábková (Valéria) dramatický moment. Nevedela šoférovať, ale aj tak sadla do auta veterána, ktoré malo navyše radiacu páku na volante a skoro vyletela zo zákruty do poľa. Navyše vtedy ani nemala vodičák. (Raccoon.city)