Dvojice, pro kterou autoři oceňovaného televizního filmu J. Otčenášek a J. Balík použili příměru veronských milenců, není ani mladá a ani její příběh nekončí tragicky. Svého Romea a Julii na konci listopadu (ve skvělém hereckém podání obou hlavních představitelů) sledují autoři s pochopením, zatímco ne bez ironie kreslí ty, kteří jim jejich cestu za pozdním štěstím komplikují… Když se šedesátiletý Karel Pluhař (K. Höger) seznámí s Marií (D. Medřická), ženou v mnohém nešťastnou, pocítí, že chopí-li se této příležitosti, bez ohledu na malicherné zájmy a zábrany, může se ocitnout na prahu nového štěstí. Společně s Marií poznává, že se člověk nemá vracet k planému lítostivému vzpomínání, ale až do poslední chvíle života má s nadějemi a kurážnou podnikavostí hledět vpřed. Jen tak se mu život bohatě znásobí, nezadržitelně uplývající čas ztratí svou drtivou hořkost a člověk nepozná tíživé myšlenky stáří … (Česká televize)

vykyn

Moc hezký film o lásce stárnoucích lidí.Komorně laděný příběh vyniká hlavně strhujícím herectvím K.Hogera a D.Medřické,kteří to jiskření dotáhly do naprosto poetického a smiřujícího krásného konce.Jeden z nejlepších televizních filmů,který bylo možno vidět na obrazovkách. ()

kamislava

Karel Höger jako dobrosrdečný stárnoucí pán a Dana Medřická jako sympatická divadelní uvaděčka. Takové herecké obsazení slibovalo nedostižnou kvalitu. A jak jsem se filmu původně obávala, že bude velmi smutný, tak mě neskutečně zahřál na duši. U scény, kdy dvojice navštívila již neexistující zahradní restauraci, jsem se po celý čas musela culit, byla jednoduše kouzelná. Pár Libuše Švormová a Josef Langmiler působil na začátku velmi komicky, ale postupem času se mi všechny vedlejší postavy zprotivily, jak jim chtěly vztah překazit. Když si Karel přivedl Marii domů a zjistil, že tam nikdo není... To bylo nejsmutnější. Navzdory tomu se tento film zařadil mezi mé oblíbené, na který se v budoucnu ráda několikrát podívám. ()

gizi

Mimo Högera a Medřické, jejichž výkony jsou nezpochybnitelně výborné, film ale nestojí jen na nich. Naopak nebýt skvělé Marešovy hudby a vynikající (místy geniálně dokumentární) kamery Opletala, to celé perfektně sestříhané a skloubené, nebyl by celek takovým, jakým je. Době vzniku bylo snad nutné přidat "družstevní mládežníky" do slohové práce místo pasáčků, na druhé straně je krásné, jak si manželé čtou noviny: nejdřív muž otevře Lidovou demokracii, pak žena Svobodné slovo (Rudé právo nějak opomenuli). Tentokrát ocením plnými 5 hvědami při 90%, 4.2.2016. ()

Chlup6

Celý film mi přišel i přes některé nepříjemné situace velice hezky odlehčený. Za mě se teď hraje úplně jinak než tehdy ale i přesto byli herecké výkony velmi dobré, zvlášť paní Dany Medřické. Ze začátku mi přišla výrazně lepší než pan Höger ale postupně jsem musel ocenit i jeho a říct že oba hráli skvěle. Pan Höger měl skvělou energii jelikož na mě působil mladě a elegantně přesně jak měl. Paní Medřická zase perfektně hrála očima a přitom drží téměř stále stejný výraz. Všichni ve filmu perfektně mluvili což se samozřejmě dá čekat od tak starého filmu, protože tehdy se na to zvlášť hledělo. Celkově na mě film působí velmi krásně a romanticky a přitom se u tohoto filmu i zamyslíte nad životem. ()

Hombre8

Není od věci se občas ponořit do melancholické podzimní nálady. A to nejen co se ročního období týče. Excelentní herecký výkon ústřední dvojice, pěkná hudba, i samotný film je natočen dobře. Co víc si přát? Ještě když se vezme v úvahu, že je to "jen" film televizní. ()

Pintenta

Koncert dvoch majstrov herectva, pani Medřická a pán Höger boli skutočné hviezdy. V dnešnej dobe sa nedajú s nikým porovnať. Obaja moje srdcovky o tom niet pochýb. Veľmi som rada, že takýto film som mohla vidieť v TV.. film má dušu, má zápletku, jemný dej, ktorý svojim charakterom ozdobili práve pani umelkyňa Medřická a pán umelec Höger. Vďaka za nich. ()

McIron

Já bych dal i pět hvězdiček, ale Balíkovi...Tomu fakt ne. Ne. Ne. Nezlobte se, dva z největších českých herců všech časů...Vy jste byli oba na deset hvězdiček, o tom žádná. ()

petra_79

Neskutečný herecký koncert pana Högera a paní Medřické. Velmi citlivě zpracované téma lásky v "pozdějším" věku. Zkrátka nikdy není pozdě potkat se s láskou svého života. Film, který jak v době svého vzniku tak i dnes stále boří určitá tabu. ()

Brepti

Pěkně to zahráli, dva skvělí herci, Dana Medřická a Karel Höger, krásný děj ze života od spisovatele Jana Otčenáška ve filmovém zpracování.Tedy musím říct že se mi tenhle film moc líbil. ()

JaKoPra

Viděla jsem opět po dlouhé době tento film, o tom, jak to chodí, když je nám víc než. ... let. Kupodivu film nezestárnul - stejně jako postavy v něm. Bohužel se nastává často, že je film starší xxx let ještě ke koukání. Toto je světlá výjimka. Nejenže se na něj dobře dívá, ale navíc po shlédnutí až do konce si odnášíte to uspokojení, že to těm dvěma možná fakt klapne. Co by za to dala spousta současných "děl"..... A trojice - Dana M., Karel H. a Antonie H. - SKVĚLÁ !!! ()

vopajslikova

Nádherný film, co chytí za srdce, s geniálním herectvím pana Hogera a paní Medřické a s krásnou hudbou, patřící jistě do zlatého fondu českých filmů. ()