Dvoudílný příběh, ve kterém Morfeovi zkříží cestu siamská kočka, co sní o novém světě, a spisovatel zoufale hledající inspiraci. (Netflix)

swenyx

Musím říct že jsem si že začátku říkal jestli koukám na Sandmana, ale v animované verzi by byl Sandman taky zajímavý, ne že ne. Příběh o Kalilopé byl také super. Na závěr moc super epizoda. ()

Dawe2

Nástavbový díl. Animovaný začátek s kočkama by byl u mě na odpad. Ten zbytek je ale výborný, takže nakonec 80%. Nevěřil bych, že to napíšu, ale možná by byl fajn i prequel Sandmana, evidentně by měl být o čem. ()

gonzo

Kočky jsou adaptované snad 1 ku 1. Žádná invence? Nevadí, ten příběh, ale i ty obrazy z komiksu jsou nádherné a netřeba nic měnit. Chci říct toto: Kočky jsou prostě parádní povídka u které by mě ani ve snu (pun intended) nenapadlo, že někdy někdo zadaptuje. Takže díky. Bylo to nádherné. ()

lukas.frydry

¨s naprostým klidem řeknu, že příběh s Calliope bylo to nejlepší, z celýho seriálu. Jediný, co mě mrzí je smutnej fakt, že ten příběh pořádně nerozvinuli, mohl to být materiál na parádní film, kterej by se celej vinul v luxusní atmosféře, jako Words, ale mnohem temnější ()

Tom10000

11. a poslední díl 1.série. Siamská kočka vypráví svůj příběh ostatním ze svého druhu, aby se mohla společnou motlitbou pomstít svým majitelům, kteří jí utopili koťata. Příběh, v němž požádá Morfea, krále snů, o pomoc. Toť první příběh dílu. Druhá část vypráví o spisovateli, jenž neměl žádný nápad, a o jeho cestě ke stárnoucímu slavnému "kolegovi". Ten držel doma násilím Kaliopé, dceru Dia, bohyni inspirace. Mladý beznadějný tvůrce přijme jeho dar velmi nejistě, brzy ale získá na sebevědomí a po další čtyři roky ji týrá podobným způsobem jako jeho již zesnulý známý. Tou dobou se osvobozuje Kaliopénin bývalý manžel, král snů, jenž uposlechne jejího zoufalého volání a ihned za ní vyrazí. Společnými silami se jim podaří přivést nyní již populárního čteného autora na pokraj zoufalství. Poté, co dostane Bohyně svobodu, se od Sandmana dočká odpuštění, a on od ní. 65 procent, závěr také nic moc. PS: Alespoň se zde objevila Amita Suman, hrající Inej Ghafu ve mnou nedávno zhlédnutém seriálu "Světlo a stíny", ve vedlejší roli obdivovatelky zvráceného Ricka. ()