Dvoudílný příběh, ve kterém Morfeovi zkříží cestu siamská kočka, co sní o novém světě, a spisovatel zoufale hledající inspiraci. (Netflix)

ScarPoul

Jednak obrovská pocta pôvodnej poviedkovej zbierke a rovnako skvelé napojenie na hlavný príbeh. Sandman je seriálovou udalosťou hlavne preto, lebo je verný svojej predlohe. Vidieť to, do čoho som sa zamiloval, keď som to len čítal, je veľmi zvláštny pocit, ale je príjemný. Ten seriál funguje. Celá prvá séria pre mňa naozaj funguje. Prosím, nech je to len takéto. Bez chýb a zaváhaní. Nech to má možnosť rezonovať. Aj dnes, aj zajtra, aj stále. ()

Nach

Krásná výplňková epizoda, která není o hlavním příběhu, ale jakousi jednou z celé řady vedlejších odboček, kterých jsou komiksy plné. Za mě excelentní animovaná i hraná pasáž. Skoro až mi to přišlo jako vyprávění příběhu večer u táborového ohně, které si s kamarády vymýšlíte. Zde samozřejmě excelentně rozšiřující svět Sandmana, který díky nim ožívá ve všech svých barvách. Jsem tuze rád, že filmaři se na tyto vedlejší odbočky nevykašlali a i díky nim je tento seriál natolik odlišný od konkurence, až mi přijde, že si jede svou vlastní ligu, která nemá v seriálové tvorbě obdoby. Ale až další série toto mé tvrzení potvrdí nebo vyvrátí. Jinak jsem moc rád, že zde i tyto výplně hráli áčkoví herci a ne jen béčka, která jsou levným doplňkem pro drahé speciální efekty. Díky Bohu, tvůrci zde moc dobře ví, že vše tu stojí na příběhu podávaném formou dobrých a dobře obsazených herců. 90% ()

Martrix

Ta animovaná část byla něco pro mě. Mám doma dvě kočky a představa, že jsou lidi, kteří nastrkají koťata do pytle a utopí je, mě vždycky rozzuří. Pro mě to jsou bezcitné zrůdy, kterým nic dobrého nepřeju. Zato kočkám přeju, aby se poselství šířilo. Druhá část o uvězněné můze, byla... neškodná. Posloužila jen k potvrzení, že Tom Sturridge byl pro Sandmana skvělá volba. Obsahově byla tuctová. ()

marrjaana

Úžasné. A jsem opravdu ráda, že jsme dostali kočičí sen, protože ten příběh mám strašně ráda. A netěším se na čekání na druhou serii. ()

Elerrina

Animovaný předfilm o čem kočky sní je spíš jen taková lehce zneklidňující anekdota (a pokud máte doma kočku, tak ji raději nechtějte znát :)). Následná historka o uvězněné můze, které se nakonec podaří dovolat se pomoci, by byla výborná, kdyby tam jaksi nechybělo to hlavní, co divák od Sandmana očekává. Tedy mnohem víc rozvedené a detailněji zobrazené přesvědčování sobeckého majetnického chlapa, aby se vzdal svého zdroje příjmů (kde jinde by se hodilo použití nějakých těch děsivých nočních můr, když ne právě tady, že). Takhle to má trochu pachuť promarněné příležitosti. ()

LachtanShows

Oba dva příběhy nabídly velmi silné momenty a velmi svěží vítr do celého seriálu, zároveň oba v lecčem trochu pokulhávaly, tudíž si tu skoro pětku ponechám v kapse na další dění, které snad dorazí s nepříliš velkým odstupem. Protože postavu Morfea naprosto žeru a už teď ho postrádám! ()

mirakom

Calliope byl jeden z těch lepších dílů Sandmana. Sen o tisíci kočkách mě tak nenadchnul skrz slabší animaci a absolutně postrádající mimiku. || 8/10 || Netflix | 2Dtit | 4K (Ultra HD) | DolbyVision&Atmos ()