Tri billboardy kúsok za Ebbingom

• Česko Tři billboardy kousek za Ebbingem (viac)

Mildred Haynesovej (Frances McDormand) zavraždili dcéru. Vyšetrovanie sa už niekoľko mesiacov bezvýsledne vlečie, preto sa Mildred rozhodne konať. Pri vjazde do mesta vylepí na tri billboardy veľmi kontroverzné odkazy adresované váženému šéfovi miestnej polície (Woody Harrelson). Týmto činom začína bitka medzi Mildred a zástupcami zákona. Keď sa do prípadu vloží ešte ďalší policajt (Sam Rockwell), nevyzretý mamičkin maznáčik so záľubou v násilí, súboj medzi miestnym policajným oddelením a osamelou, ukrivdenou a hlavne rozzúrenou bojovníčkou sa môže začať. (Cinemart SK)

KcarlosK

Tomu říkám filmový zážitek. Tady slova nestačí přátelé, to je třeba prostě vidět. Milá Akademie, vytáhněte hlavičky ze zádele a napařte tomu alespoň 5 plešounů. Takový film se objeví jednou za pár let. Sam Rockwell je bůh. ()

Unlikelyhero

Nekompromisně plný počet bodů, zábavný a chytrý film, po velmi dlouhé době mi bylo přes téměř 2 hodinovou stopáž moc líto, že film končí, vzhledem k tomu, že z Hollywoodu k nám teď chodí samé kraviny, nevím, jak se jim to povedlo, že by koprodukcí s brity? ()

splaty

Děkuji Ozzy2 za úvod mého hodnocení: "Zdejší akademici se vyblili a já už jen čekám, kdy sem přijdou hodnotit obyčejní diváci a kam hodnocení spadne."......... Jsem zklamaná, moc zklamaná. Tento žánr není můj šálek kávy, ale když vidím 85%, tak čas od času zabrousím i do těchto vod v očekávání pecky, která mi vyrazí dech. Půlhodina-nic. Cca 50 minuta-aha, asi se něco začne dít. Pak další půlhodina-nic. Hodina a půl filmu za mnou a já si říkám: teď to přijde.. Zase nic. Aaaaaa pozor, už se to rozjíždí, teď to přijde.. COŽE??!?! Závěrečné titulky? Kdyby to již výše zmiňovaní akademici nevyšrubovali na 85%, dám klidně i 3*. Ale za ten podraz hodnotím dvěmi - a to jen za tu hudbu, které se narozdíl od samotného snímku nedá nic vytknout. ()

Maddos02

Film mě ze začátku pokoušel v táhnou do děje a nepovedlo se to . Čekal jsem něco ve stylu Zmrzlá zem ,ale to se nedalo očekávat po 30 minutách filmu jsem zjistil,že film nemá skoro žádný děj . Krom toho,že vám je od začátku jasné,že matka zavražděné dcery chce ,aby našla policie viníka a poukazuje na neschopnost policie třemi billboardy . Na billboardy ,které si pronajala na rok píše vzkazy policii . To se nelíbí spoluobčanům no a o tom je celí film . Proto tomu filmu nemohu dát víc,jak jednu hvězdičku . ()

supEnoc

Skvěle sestavená posloupnost po všech stránkách kvalitních scén, každá překvapující originalitou v určitém aspektu. Super kamera, dialogy, Rockwell + Frančeska, výborně vybraná hudba. Příběh o tom, jak lidi řeší svoje problémy. Směsice emocí, směsice žánrů. Pro mě kandidát na film roku. ()

Bobby_Fisch

Tenhle film nebyl ani trochu podobný všem těm slátaninám, které se na nás chrlí. Příběh měl od počátku grády díky trefné provokaci zklamané matky, která se rozhodla prosazovat právo po svém. Postavy měly vývoj, žádné zadrhávání, vše krásně zapadalo. Musím vyzdvihnout Sama Rockwella, který svoji roli zahrál excelentně. Fakt mě to bavilo. ()

Dominika21

Dávám 4 hvězdy. Rozhodně nevšední a poutavý film. Příběh, kde přemýšlíte nad osudem každé postavy a nenechá vás klidným jakým směrem se bude děj dál ubírat. Možná jsem čekala trochu víc od závěru filmu, ale celkově vzato chápu, že měl tento film našlápnuto na Oskara. Herečka Frances McDormand se chopila role velice přesvědčivě a působí věrohodně. Doporučuji se na film podívat. ()

za.on

Musím dát prostě plný počet! Herecké výkony tento film řadí k nejlepším minulého roku, ne-li k úplně nejlepšímu! ()

Chirurggg

Asi jsem pochopil, proč McDormand dostala toho Oskara. Minimálně za všechna ta sprostá slova, která musela během filmu vypustit z úst. Už dlouho jsem se tak dobře nebavil, film uchvátí a drží diváka celé 2 hodiny a nejlepší na tom je, že tady se fakt nedá čekat, co se stane v dalších minutách... ()

pRaY_882

Naozaj reské tempo filmu s vynikajúcimi hereckými výkonmi. Zaujímavá atmosféra filmu vykreslovala prázdnotu v duši Mildred po jej dcére. Takýto štýl humoru som už veľmi dávno nevidel. Je to také že neviem či sa smiať alebo nie ale beztak to vtipné bolo. Myslím že podobný humor použil Martin McDonagh v Brugách. Jediné čo by som filmu vytkol a za čo mu dávam nižšie hodnotenie je otvorenejší koniec. Za mňa 8/10 ()

Kaschul

Ten název dost odrazuje od zhlédnutí. :-) To že dostal 2 oskary (Oscar 2018) za nejlepší herecké výkony mě taky nijak nenutilo tento film vidět. Přesto jsem si snímek pustil a musím uznat, že se mi hodně líbil. Herecké výkony jsou opravdu skvělé, s některých scén až mrazí a děj je tak trochu divný - prostě Coenovský. Překvapuje mne, co při psaní těchto řádek teprve zjišťuji, že s filmem vlastně bratři Coenovi nemají nic společného! ()

mato331

Čiernočierna komédia/dráma o ľuďoch, ktorí sa nemohli pozerať na nečinnosť a o ľuďoch, ktorým praskli nervy a neuniesli to. Následné nekompromisné jednanie oboch skupín vyústi do mimoriadne vyostrených situácii, kde okrem vyberaných slovíčok a geniálnych hlášok padajú aj tvrdé údery. Trochu škoda záveru, osobne ho považujem za neuspokojivý. Najsilnejšou stránkou filmu sú však výkony hercov. Frances McDormand a Sam Rockwell podávajú neskutočné výkony, zaslúžene ocenené Oscarmi. Woody Harrelson taktiež skvelý. Vrelo odporúčam. ()

J.Crusader

Film na mě působil spíš jako pilot nějakého dobrého seriálu. Výtečně načrtnuté postavy, jenž ale nemají možnost se plně rozvinout a jejich charakter je vždy jen nakousnut a rozhodně není celý. Viz např. postava Sama Rockwela, která prochází v průběhu filmu (a hlavně k jeho konci) asi největší změnou z hlediska diváka. Ja až s podivem, jak postava, ke které chováte odpor, na konci filmu může působit zcela jinak. A ten závěr - no, jak říkám, buďto pilot k seriálu (dovedu si ho představit s tiráží - "Bývalý policista společně s matkou které znásilnili a zabili dceru na krvavé cestě za spravedlností pro ty, jimž ji policie nedokáže poskytnout...") nebo artový film, čímž nejspíše i je. ()

lineker

Oproti Bruggám a Psychopatům dokázal McDonagh svojí totální ujetost velmi dobře rozmělnit. I tak není Three Billboards Outside Ebbing, Missouri zrovna lehce uchopitelný film. Chvílemi se vám tají dech a zčistajasna dostanete úder na bránici v podobě hrozně ulítlé hlášky. Emoční kotrmelce jsou ovšem dobře zvládnuté a to občasné odlehčení neubírá nic na velmi silném příběhu. Ta zoufalost je strašně cítit člověčinou, kterou ještě gradují výkony Frances McDormand, tak Sama Rockwella. Pro mne rozhodně jeden z pěti nejlepších filmů za rok 2017. ()

Nový film režiséra V Bruggách má obsazení

Nový film režiséra V Bruggách má obsazení

30.10.2021

Režisér a dramaturg Martin McDonagh za svou kariéru natočil doposud jen tři filmy, všechny ale sklidily obří úspěch, pobraly několik prestižních ocenění a samotný tvůrce si díky nim vytvořil pověst… (viac)

Co chystá režisér V Bruggách?

Co chystá režisér V Bruggách?

16.06.2021

Britský režisér Martin McDonagh byl díky Třem billboardům kousek za Ebbingem blízko Oscarovi, nakonec si ho ale odnesli pouze Frances McDormand a Sam Rockwell. To ale nic nemění na tom, že jeho… (viac)

Startuje BEST FILM FEST

Startuje BEST FILM FEST

11.07.2018

Pražská kina Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádají od 12. do 18. července BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů druhé poloviny roku 2018. Kina v době léta potěší… (viac)

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

19.03.2018

Hvězda Transformerů si v posledních letech užila spoustu průšvihů, zároveň však opakovaně dokázala, že před kamerou pořád umí. Ať už se podíváte na válečný akčňák Železná srdce, nezávislák American… (viac)