Mob Psycho 100

• Japonsko モブサイコ100 (viac)
Japonsko, (2016–2022), 15 h 37 min (Minutáž: 24–25 min)

Predloha:

One (komiks)

Kamera:

Majuko Furumoto

Hudba:

Kendži Kawai

Secuo Itó, Takahiro Sakurai, Akio Ócuka, Miju Irino, Jošicugu Macuoka, Šin'ičiró Miki, Tošihiko Seki, Ai Kajano, Akeno Watanabe, Činacu Akasaki (viac)

Kageyama Shigeo, kterému všichni říkají "Mob", je student s nadpřirozenými schopnostmi - dokáže silou vůle zvedat předměty nebo třeba ohýbat lžičky. Když byl mladší, svoji schopnost rád ukazoval. Ale kvůli negativním ohlasům postupně přestal své schopnosti předvádět. Nyní je jeho jedinou starostí, aby si ho všimla jeho hezká spolužačka a ničit zlé duchy s jeho "mistrem"/podvodníkem. (Harroc)

Recenzie používateľa Jeoffrey k tomuto seriálu (3)

Season 1 (2016) (S01)

No od autora One Punch Mana jsem čekal něco trochu víc. Jistě, má to nějaký ten náboj i atmosféru a občas jsou tam i dosti podařené vtípky, ale na úroveň OPM se to prostě nedostalo. Co se animace týká, tak jsem něco takového víceméně čekal, protože takhle nějak kresba pána s pseudonymem "One" opravdu vypadá. Dokonce i OPM ve svém původním provedení vypadá nějak takhle, ale díky obrovskému zájmu čtenářů byl přepracován a digitálně upraven do podoby jak jej známe ze seriálů, nebo i z druhé verze mangy... Bohužel buďme k sobě upřímní, One není zrovna nejpreciznější mangaka a jeho styl je dosti osobitý a bohužel nikterak líbivý. Ale dá se na něj zvyknout! Hlavní otázkou u MP100 tedy je, kam se bude vyvíjet děj, jak moc povedený bude humor a jak si na toho chlapce co mu říkají Mob zvyknu. Co se děje týká, tak je tam výrazný posun a prakticky od momentu, kdy se Mob setká s dalším "esperem" to začne být i docela zajímavé a dokonce se to i dál pomaloučku zlepšuje.Co se humoru týká, tak jak jsem již napsal pár vtípků se povedlo, ale jinak je to docela slabé. S Mobem jsem se také úplně nesžil a budu souhlasit se Starletkou , že ani ty jeho výbuchy nakonec nejsou nic extra... No a tak jsem na lepším průměru, což ale v tomto případě není kdovíjaká výhra. 6/10 ()

Season 2 (2019) (S02)

Já nevím, ale mě druhá série bavila o něco víc než ta první. Líbil se mi už první díl téhle série, který mi přišel o něco hlubší a propracovanější, než všechno co jsem zatím (v sérii první) viděl. Tenhle krátký příběh mě hodně zaujal. Pak se mi líbil vývoj postav, fakt, že v určitém okamžiku se náš Mob dokázal vzepřít svému "mistrovi", že začíná konečně nějak intenzivněji projevovat svůj charakter oproti první sérii, kde pro mě byla hlavní postava prostě příliš plochá. Stejně tak si mé sympatie stále více získával Reigen. No a užil jsem si i samotný závěr a závěrečný souboj, kde se toho sice na můj vkus hodně namluvilo, ale také to bylo v určitých okamžicích napínavé a hlavně po grafické stránce docela zajímavé. Tedy já zklamaný nejsem a za mě 6,7/10 ()

Season 3 (2022) (S03)

Tak Mob Psycho 100 nám definitivně skončil a tahle třetí série pro mě byla jak na houpačce. Byly tu díly, na které jsem se opravdu těšil, kde jsem si užíval příběh i vývoj postav, ale byly zde i pasáže, které mě nijak extra nezaujaly, a tak třeba o významu dvojdílu s mimozemšťany tak nějak přemýšlím ještě doteď... Stejně jako u předchozích sérií i tady mě z velké části míjel jakýkoli humor, který mi seriál nabídl. Mob pro mě zkrátka jako komedie nikdy moc nefungoval. Na druhou stranu mě bavilo, jak seriál pracuje s hlavními postavami, kam a jak se vyvíjí. Animačně to byla opět kombinace osobitého stylu autora, na který jsem si už asi i zvykl a perfektní řemeslné práce odvedené v soubojích a celkovém snímání pohybu, opět obohacená o spousty ukázek umělecké kreativity, například v nápaditém používaní barev. Se samotným závěrem jsem na jednu stranu spokojený, líbila se mi ta celková myšlenka o smíření se sám se sebou, na druhou stranu jsem ale opět, asi u tohoto seriálu již tradičně, čekal něco trochu víc. Ovšem celkově je Mob 100 slušný seriál s dobrým příběhem a pár zajímavými postavami a pokud vás chytne i jeho humor, pak si ho výborně užijete. Já však končím jen potěšen, ale nepobaven a z určitých částí téhle třetí sezóny i trošku v rozpacích. 6,6/10 ()