Mob Psycho 100

• Japonsko モブサイコ100 (viac)
Japonsko, (2016–2022), 15 h 37 min (Minutáž: 24–25 min)

Predloha:

One (komiks)

Kamera:

Majuko Furumoto

Hudba:

Kendži Kawai

Secuo Itó, Takahiro Sakurai, Akio Ócuka, Miju Irino, Jošicugu Macuoka, Šin'ičiró Miki, Tošihiko Seki, Ai Kajano, Akeno Watanabe, Činacu Akasaki (viac)

Kageyama Shigeo, kterému všichni říkají "Mob", je student s nadpřirozenými schopnostmi - dokáže silou vůle zvedat předměty nebo třeba ohýbat lžičky. Když byl mladší, svoji schopnost rád ukazoval. Ale kvůli negativním ohlasům postupně přestal své schopnosti předvádět. Nyní je jeho jedinou starostí, aby si ho všimla jeho hezká spolužačka a ničit zlé duchy s jeho "mistrem"/podvodníkem. (Harroc)

Recenzie používateľa Starletka k tomuto seriálu (2)

Season 1 (2016) (S01)

Původní komentář z 12.7.2016: Obávám se, že tady se člověk srovnání s One Punch Man nevyhne, neb že jsou obě díla od stejného tvůrce je jasné od první scény, jak designem postav, tak dějem. I když se mi OPM líbil, zdaleka ho nepovažuji za nejlepší anime za poslední dobu (sorry, ale na to je moc repetitivní a předvídatelný), tudíž od tohoto kousku jsem radši nečekala nic. Jenže jak se ukázalo, mezi OPM a MP100 je jeden velký rozdíl. Zatímco OPM začíná skvěle a postupně upadá, u MP100 je to přesně naopak. Začátek je nijaký, ale kvalita najednou zničehonic začne růst a druhá půlka je pak mnohem, mnohem zajímavější než ta první. Jinak je tento kousek pěkně barevný a psychadelický a má dost fajn opening. Bohužel humor funguje jen místy (obzvlášť ze začátku je spíš trapný než vtipný), postavám trvá dost dlouho si získat sympatie a hloubku a ani Mobovy výbuchy nejsou nic extra. Ale kdyby někdy udělali i další řadu, ráda se na ni podívám. 7,5/10 ()

Season 2 (2019) (S02)

Návrat Moba jsem očekávala daleko víc než návrat Saitamy, ale mé pocity jsou smíšené. Zatímco první série začíná velmi hořce a dost dlouho trvá, než se začne dít něco pořádného a postavy si získají divákovy sympatie, tady je rozjezd celkem příjemný. Nic vyloženě přelomového, ale dokázalo si to udržet mou pozornost. Což se o druhé polovině říct nedá. Druhá půlka totiž zničehonic upadá v těžce generický shounen plný prázdných soubojů a zapomenutelných záporáků a ani Reigen to nezachrání. A to opravdu zamrzí, protože v první půlce se mi moc líbila práce s postavami, neboť jak Mob, tak Reigen zde prochází velmi slibným vývojem, který takto ale ve výsledku vyzní naprosto do prázdna. Jinak opening je výrazně slabší, ale to se dalo čekat, a nejlepší je opět psychadelická animace. 6/10 ()