Imagine dokumentaristicky a intímne nakúka do života jedného z najväčších hudobníkov modernej doby. Režisér sa snaží odpovedať na otázky bežných ľudí o tom ako "celebrita" ako Lennon v súkromí žije, čo robí keď práve nekoncertuje a pod. A darí sa mu to s nadľahčenosťou Lennonovho humoru a pomocou rozhovorov s jeho rodinou a príbuzními nám vytvára ucelený obraz o tom v akom duchu žil Lennon svoje posledné roky v Amerike. (JohnFarst)

#47

John Lennon se stal legendou, fenoménem, nesmrtelným...tento dokument zachycuje celý jeho ne příliš dlouhý život od dětství stráveného u tety, přes slavná 60. léta s Beatles až do jeho zavraždění v roce 1980 a je doplněn komentáři jeho obou manželek, synů, tety, George Martina a dalších. Je bohužel smutné, že si v tomto dokumentu na Johna nezavzpomínali i ostatní Brouci, což ale nemusí být jejich vina...třeba si to jenom Yoko nepřála...jinak ale v tomto dokumentu uvdíte to jak se Beatles dali dohromady, jak se stali slavnými, jak způsobil John rozruch v USA když prohlásil že jsou Beatles slavnější než Ježíš, jaký byl jeho vztah k oběma synům, jak se vyvíjela jeho láska s Yoko, jak spolu pořádali tiskovky v posteli a bojovali za světový mír, jak se Beatles rozpadli a jak probíhala Johnova sólová kariéra a konečně také jak veřejnost a jeho blízcí reagovali na jeho smrt...zamrzí také, když uslyšíte Johna otevřeně mluvil o tom, že by se nebránil obnovení Beatles a úplně mrazí v zádech když John někdy na podzim v 80. roce mluví o tom že na tomto světě ještě chce spoustu věcí dokončit a že doufá, že tady bude ještě hodně dlouhou dobu...co se týče hudby, v tomto snímku zazněla spousta Johnových hitů napříč celou jeho kariérou a bylo jich ještě víc než se objevilo na oficiálnim soundtracku, např. i proti-McCartnyovská píseň "How do you sleep?", jejiž společné nahrávání s G. Harrisonem je také součástí filmu. Pro Johnovy fanoušky, mezi které se každopádně počítám, je tato tragikomická biografie hudební legendy příjemnou povinností. ()

Karlos80

John Lennnon sedící u svého bílého piána ve svém hrabství Dakota House v New-Yorku, a hrající skladbu Imagine-nezapomenutelný a sluchu lahodící hudební majstrštyk, stejně jako celý tento dokument (o éře Beatles až po Johnovu neštastnou smrt) a vůbec celé toto jedinečné album, od tohoto velkého čloběka, mírotvůrce, pacifistu, a geniálního hudebníka a skladatele lidí všech generací. ()

Matty

Intimní portrét jedné z nejvýraznějších osobností hudební scény. Neodhaluje Lennona fyzicky (to ostatně udělal sám a opakovaně), snaží se pochopit a nějakým srozumitelným způsobem uchopit jeho nitro. Po poslechnutí v závěru zahrené písně Imagine, jsem považoval za nezdvořilost, chtít o něm vědět víc. 90% ()

Pajky3

Beatles nikdy nebyla skupina, kterou bych nějak zaslepeně poslouchal a uctíval, a přesto to nejzajímavější z tohoto dokumentu pro mě bylo to, co se týkalo skupiny. Několikrát jsem se přistihl při osobním životě Lennona, že se docela nudím a vlastně mě to moc nezajímá. Lennon nebyl typem člověka, který by mě fascinoval, nic to však nemění na tom, že je to hudební legenda, stejně jako Beatles a tenhle dokument stojí za podívání. Třeba se bude líbit víc než mě. ()

JohnFarst

Dokument nakúkajúci všade tam kam by naše oko chcelo vidieť v Johnovom živote. Je tu ukázaný nie ako celebrita ale ako normálny človek čo chce ľuďom dobre a nehanbí sa zato. Najzaujímavejšie pasáže sú okrem koncertov a vystúpení zábery na práve komponujúceho Johna alebo rozhovory napr. so Seanom "o otcovi". Rozprávanie príhod a príbehov z Johnovho života na konci zavŕši práve klip Imagine a popri silných emóciách nám vtedy dôjde o akého skvelého človeka svet prišiel 8. decembra 1980. "John, nech tvoje piesne a tvoj duch žijú naveky. Amen." ()

• Soundtrack k tomuto filmu bylo první album, které kombinovalo písně Johna Lennona z období Beatles i z jeho sólové kariéry. V demo podobě se zde také objevila píseň "Real Love", kterou ostatní Beatlové později použili jako základ pro singl k "Beatles Anthology". (Morien)
  • Producenti převedli všechen materiál a nahrávky na laserové disky, spojili je v jedné databázi a pomocí počítače provádeli střih a sestavování výsledné podoby filmu. Byla to raná verze nelineárního střihu. (Morien)
  • První verze filmu trvala 24 hodin. (Morien)