Raw

• Francúzsko Grave (viac)

Vegetariánka Justine odchádza v šestnástich rokoch na veterinárnu školu, na ktorej študuje aj jej staršia sestra. Pri jednej z epizód šikany ju donútia zjesť mäso – po prvýkrát v živote, a navyše surové. Táto skúsenosť ju od základov zmení a prebudí v krehkom dievčati spiace monštrum. (Film Europe)

BigJohn02

Film, který mě utvrdil v přesvědčení, že vegetariáni jsou magoři. Jinak nic moc, aspoň, že ta Garance je docela hezká holčina, která zpočátku působí mile a nevinně. Na rozdíl od její filmové sestry, která byla učebnicovým typem vulgární štětky. Příběh nicméně naznačuje, že Julii Ducournau slušně hrabe. Co mě zaujalo je, že šikana na francouzské veterinární fakultě je spíš na úrovni řeznického učiliště pro mentálně postižené. ()

Sylviiik odpad!

Takovou píkovinu jsem už dlouho neviděla. K čemu tenhle film je? Naprosto zbytečný krvák s nudnými scénami, prapodivně sestříhaný, s příšernými herci....Copak takhle se ve Francii běžně chovají studentíci k mladším ročníkům? A běžně mezi námi žijí kanibalové? Na čem je tenhle film postaven? A co přesně má divákovi dát? Za jakým účelem to bylo natočeno?....Hodně mi to připomíná film Thanatomorphose. Stejně tak zbytečný nicneříkající škvár, který s každou další kapkou krve vysává divákovi poslední zbytky iluzí nad tímhle zkaženým světem. ()

Drolit

Fakt netuším, jak tenhle film vlastně hodnotit. Hned první scéna s hlavní hrdinkou a pařbou na přivítanou mi dávala tušit, že film nebude úplně normální. A taky že nebyl. Jeden bizár za druhým, když jsem si říkal, že už nic nemůže překonat například párty v márnici, tvůrci se vytasili s něčím ještě podivnějším. Netuším, co má být vlastně pointa toho filmu, ale když vynechám naprosto nerealistický děj a zaměřím se na čistý prožitek z filmu, tak vlastně musím uznat, že se mi to líbilo. Hrdinčina proměna v kanibala se pěkně stupňovala, nechutné scény byly fakt nechutné a celková atmosféra snímku byla hodně znepokojivá, což podtrhoval právě i ten bizarní děj. Bylo to něco jiného, než na co jsem zvyklý, ale za zhlédnutí to určitě stojí. Znovu se na to ale už nejspíš nikdy nekouknu. :D ()

MatyRock

Raw je poměrně divným, přesto zajímavým filmem, který i díky výborné hudbě a působivému záběrování předává hororovo-artovou atmosféru, při níž jsem měl nejednou husí kůži. Režisérka do snímku o kanibalistických sestrách vnesla několik zajímavých témat, dostatečně využívá stopáž, a i přes to, že je závěr lehce předvídatelný, jeho neuvěřitelnou sílu to nemění. 8/10 ()