Jarek Ostravski (Igor Chmela) je baník v strednom veku, ktorý denne fara s partiou kamarátov v bani na Ostravsku. Zvádza boje sa zatrpknutým rodičmi, život mu vie osladiť aj sestra a jej svojrázny potomok. Jedného dňa sa mu úplne zmení život. V bani si musí odskočiť, objaví tam škatuľku cigariet a zapáli si. Vďaka úniku metánu dôjde k explózii a Jarek je spolu s ostatnými baníkmi zasypaný. Stane sa ale miestnym hrdinom, pretože pomohol zachrániť svojich kolegov a kamarátov pochovaných zaživa v podzemí. Zrazu je mediálna hviezda a všetci k nemu vzhliadajú. Riaditeľ ho za odmenu povýši a musí si zvyknúť na to, že bude sedieť v kancelárii. Vďaka tomu, že sa začal pohybovať v najvyšších podnikových kruhoch, však zisťuje, že sa vedenie chystá bane uzavrieť. Jarek sa preto rozhodne s priateľmi vyhlásiť štrajk. Nikto z nich ale netuší, ako k banskému nešťastiu došlo. Kto je v skutočnosti hrdina, kto vinník a kto ničomník? (TV Markíza)

Olík

Ať si je legendární "Denik Ostravaka" sám o sobě kultem jakým chce, celovečerní debut doposavadního pomocného režiséra Davida Kočára je jedním velkým skokem vedle. Nečetl jsem rázovitý blog (slyšel jsem nějaké audio záznamy), ale hádám že svůj věhlas nezískal podobným projevem. Všechno vylejt, od Chmely (snad ještě méně uvěřitelný Ostravák, než nebohý "Ruda" Kavalčík) po všechno. Nevím co na to doly odkojení domorodci, ale za mne tahle Ostrava určitě ne! ()

Eleanor05

Esence nevkusu a nudy, možná jsem se pousmála tak u dvou scén. A pokud je na něčem, co se nazývá "komedie" nejvtipnější, že někdo ztloustl a tak mu nejdou zapnout kalhoty a nebo to, že někdo zaparkoval tak, že nemůže spolujezdec otevřít dveře, asi bude něco špatně. A na tomto filmu je špatné skoro úplně všechno. Pitomý nápad, pitomý scénář, někteří herci vůbec neumí hrát, no příšernost. Stopáž není dlouhá, přesto se vám zdá, že se už na tu slátaninu díváte přes tři hodiny, když display přehrávače ukazuje hodinu. Pitomost skrz naskrz. Původně jsem chtěla dát odpad, ale zachránil to můj oblíbený Honza Vondráček, který ve filmu vystupuje minimálně, a přesto zvládá s lehkostí přehrát všechny ostatní z obsazení. Kvůli němu jsem se nakonec rozhodla pro 1*. ()

Big Bear

A to mělo být co za cyp? Óda na Ostravu? Generační výpověď o soudobých padesátnících z šachty? Komedie ???? A co měl být ten hantec, který měl více společného spíše s hantecem cikánským, než ostravským? Já bych se vážně nerad dožil toho aby o Praze a lidičkách v ní žijících natočil nějaký Jarek Ostravski komedii, kde se bude mluvit jakousi hatmatilkou, které nebudou rozumět ani ti z Prahy ani ti z Ostravy! Co je to proboha za trend točit filmy v ,,nářečích'' ? Dějově také zvláštní. Sice jsem se ve filmu párkrát pousmál a jako vždy se mi líbila Zuzka Kajnarová (uniformy jí sluší - posledně letuška, teď stevardka v pendolinu :-)!) ale celou dobu jsem si stále opakoval - co to je? na co to vlastně koukám? A tak asi nejlepší z filmu co mohu doporučit je závěrečná píseň mého oblíbeného bandu - Lake Malawi. Tohle je za dvě škrtnutí v dole plném metanu. I nebýt Chmely mohl to být mnohem větří průser, než tam dole v dole... * * ()

Dr. Hawkeye

Blog (knihy) jsem nikdy nečetl, takže mi možná něco klíčového unikalo. Spíš mám alr obavu, že nikoliv a tento slepenec méně a ještě méně vtipných scének, byl myšlen vážně. Tedy jako komedie. Zasmál jsem se asi jednou a po zbytek filmu se divil jeho nekonzistentnosti. A nejde jen o kvalitu hereckého ansámblu, ale i o motivace postav. Titulní hrdina se chvílemi chová jako cyp, který chlastá s kamarády, ale když na to dojde, umí balit obsluhu vlaku s nonšalantností protřelého barda. Unikla mi jakákoliv pointa jeho spolucestující v autobuse, kterou pravidelně potkává, aby ji mlčky hladil zadek. Stejně tak málo smyslu dávala scéna s prázdnou rakví. Nebo nebyla jakkoliv vysvětlena. Naopak mě relativně potěšila hudba (pochopitelně nesměly chybět kapely Buty, Kryštof a za něžné pohlaví Marie Rottrová a Věra Špinarová, která si zde vystřihla malé útrpné cameo) a špatná nebyla - občas - ani kamera. Ale když se u komedie zasměje jednou dvakrát, je prostě někde chyba... ()

herr_carter odpad!

kokotina neskutečná....měl jsem možnost před lety v Ostravě pár měsíců pobývat a stačilo mi k tomu, abych pochytil dialekt a mentalitu místních obyvatel..tenhle film musí být z jejich strany na žalobu, protože jsou zde vykreslení jako naprosto tupá, opilá a imbecilní hovada, která navíc neumí mluvit !! Fuj fuj fuj, jak se něco takového může vůbec dostat do kin..co do kin, vůbec natočit...za tohle by měl být kriminál nebo veřejné lynčování............. moje hodnocení = 0 z 10. ()

• Zámer zadaptovať Ostravakovy blogové príspevky oznámila produkčná spoločnosť Three Brothers už v roku 2014, samotné nakrúcanie začalo kvôli zháňaniu financií a zdravotným problémom producenta Viktora Krištofa ktorý pol roka ležal po úraze so zlomenou chrbticou až v roku 2016. (Raccoon.city)
  • Když volá Bohuš (Vladimír Polák) Jarkovi (Igor Chmela) po návratu z Prahy, říká, že je poledne, přitom na budíku bylo 8:35. Při dalším hovoru synovce a záběru na budík je na něm 11:40. (MrAldridge)
  • Hlavným scenáristom a zároveň aj jedinou osobou zo štábu, ktorá sa mohla stretnúť s tajomným skutočným Ostravakom Ostravskim, teda autorom blogu, ktorý svoju identitu z bližšie neuvedených dôvodov neustále tají, bol Vladislav Kučík. S autorom musel dokonca podpísať klauzulu o mlčanlivosti, a tak ani režisér skutočne nevie, o akú osobu ide. Špekuluje aj o možnosti, že za pseudonymom Ostravak sa skrýva niektorá známa a literárne nadaná osobnosť zo severomoravského regiónu, napr. Jaromír Nohavica, ktorý však podobné špekulácie opakovane poprel. (Raccoon.city)