Prisľúbená princezná

(TV film)
  • Česko Slíbená princezna (viac)
Rozprávka
Česko / Slovensko, 2016, 106 min

Moderne spracovaná rozprávka s dobrodružným príbehom zavedie diváka na exotický ostrov, kde žije kráľ, ktorý má dvanásť dcér. O ruku najmladšej z nich sa uchádza nebezpečný pirát Za Bié Ocradé a sirota Juraj, ktorého touto úlohou poveril jeho pán knieža Honorád. Juraj sa do krásnej princeznej zamiluje a musí bojovať so svojím svedomím - či dá prednosť láske alebo poslušnosti. (STV)

Bozvav

Jako parodie na pohádku dobrý. "Jestli mi zase bude chtít prodat náramek i s něčí rukou, tak..." Fakt dobrý, bohužel pak se chtěl film tvářit jako seriózní pohádka a to byl konec. Pokud by to celé bylo v duchu parodie a nedávali to jako hlavní pohádku na vánoce, mohlo hodnocení dopadnout podstatně lépe. Takto jedna hvězda za vtipný začátek. ()

Narciska

Hned začátek mě přiměl v programu ověřit, že se opravdu jedná o pohádku, neb první scéna byla jak vystřižená z reklamy na erotický salón. Nic, dávám tomu ještě šanci, nevydržím však ani do poloviny. Parodie na Zlatovlásku a ani to není jisté, prostě patlanina, do níž pejsek a kočička přihodili, co se dalo, bez ohledu na to, zda je to poživatelné. Vtipu abyste v té kaši pohledali, sympatie pro hlavní hrdiny jakbysmet. Zbývá se jen ptát, jak se tohle mohlo stát? ()

Silencia90

Nevím, co to bylo, ale pohádka určitě ne. Nicméně jelikož jsem slyšela strašně moc negativních ohlasů, nakonec to nebylo tak strašné, jak jsem očekávala. Prvky Zlatovlásky jsou sice patrné, ale je to naprosto něco jiného. Nějak jsem ale nepochopila smysl. ()

Brtniik

Mě se to dost líbilo. Možná i proto, že jsem se nepřipravoval (nehledal v tom Zlatovlásku) a pohádku nechal normálně zapůsobit. Docela mne pobavil etnografický exkurz kterak zařídit mužského potomka a velmi se mi líbila komunita princezen a jejich soudržnost. Ano, také myslím, že perly by lépe posbíraly hrdobci než mravenci, ale někdo by to mohl označit jako přespříliš novátorské. Docela se těším na opětovné pokoukání, kdy bude víc času na detaily. Jejda, málem bych zapomněl. Vím o jednom machrovi krz kočáry z Čech pod Kosířem, ale i přesto, že bych mu přál kšeft skrze zapůjčení kočáru, ten filmový s koženými stěnami, mne naprosto dostal!... ()

Matli

Jako pohádka pro děti je to katastrofa-naprostý odpad a jako pohádka pro dospělý dávám za dvě, takže taky žádná sláva, sumasumárum 13%. To, že przněj zlatovlásku jsem ještě překousnul, ale vše ostatní je nesmysl, fakt jen ty holky jsou ke koukání (s vypnutým zvukem), kromě hlavní hrdinky jakože zlatovlásky, nic proti herečce, ta je hezká na googlu, ale tady to je příšera s hezkým tělem. Každopádně lepší jak Tři bratři :-D ()

zdeny99

Tahle vánoční pohádka na mě od prvních minut působí jako absolutní výsměch pro koncesionáře České televize. Pár českých herců si za naše peníze udělalo dovolenou do Chorvatsku a tam natočili tento brak. Mohlo by se čekat, že výprava bude skvostná, jenže opak je pravdou. Interiéry i exteriéry jsou otřesné. Princezny jsou škaredé a celá tahle pohádka je úplně o ničem. Děj je spletenec nejrůznějších..., ani nevím čeho. Jediným malým kladem této pohádky je angažování vnadné Čvančarové, protože ona je jediná, na co se ve Slíbené princezně dá dívat. [3904. hodnocení, 495. komentář, 20%] ()

wictoria odpad!

Odpad téměř nedávám, ale téhle pohádce jsem měla chuť dát ho hned po první čtvrtině, během "pohádky" jsem přemýšlela, jak se někteří herci mohli nechat do tohohle obsadit a ke konci si říkám, jaká je škoda, že nejde udělit dvojitý odpad :( Děti se chovají i mluví čím dál hůř tak aspoň ty pohádky by je měly vést k nějakým hodnotám... DĚS! ()

maxXxic odpad!

Pohádka? To asi spíš velmi, ale velmi špatný "rodinný film". Děti by absolutně neměli šanci tohle pochopit. Erben v hrobě metá salta... ()

Wallis3 odpad!

Tý vole, po iks letech rýmejk zlatovlasý ne-panny. No bylo to strašný, na tej lodi, když byla ta spářka, tam už chyběly přinejmenším soft porno scény jak vystřižený z xxx pirátů. A taky celkem hudební doprovod stál za to. ()

Mbeast

Jako vážně to hodnocení? V dnešní době, kdy se tady točí tolik sraček, mi to opravdu nepřijde jako nějaký propadák. Fajn obsazeni, zasazení, kamera. Jasně občas dementní střih, pár nejasností. Každopádně to bylo docela vtipné a celkově svěží, i přes přežvýkané téma. Asi na 3*, ale kvůli českým chytrolínům a znalcům, kteří se zase jednou seběhli na csfd - dávám 4*. Howgh, jantaři. ;) ()

Rockerman odpad!

Jestliže jsem štědrovečerní pohádku protrpěl, tak druhý den u Slíbené princezny to byla už vyložená muka! Neustále jsem se štípal do ruky, jestli náhodou nespím a kladl si otázku, jak mohli natočit takovou příšernost, nazvat to pohádkou a ještě to pustit o Vánocích? Všechny výtky tu už napsali jiní a nebudu to po nich opakovat. Zítra nás čeká třetí premiérová pohádka a jedno je jisté, že bude lepší, než ta dnešní, protože dnes to bylo dno! ()

slavista27

Určitě nesdílím tak přehnaně negativní reakce velké části zdejších diváků, ale před hodnocením se oprostím od toho, že to měla být pohádka, tedy patrně žánr pro děti, a na ten to podle sázky na přeplněné dekolty některých přítomných dam a pár dalších prvků moc nevypadalo. Jinak to byla taková moderní Zlatovláska, poměrně dost zbytečně překombinovaná, ale základní linie zůstala jakžtakž zachována. Já se u toho nenudil, pořád se něco dělo, tu a tam jsem se zasmál. Hodnocení něco mezi dvěma a třemi hvězdami, ale když jsou ty Vánoce... :-) ()

Gedes

Prosím Českou televizi, aby už netočila žádné vánoční pohádky...Jedno horší než druhý... Tyhle pokusy o rádoby tradiční pohádky v moderním pojetí už tu byly a také nedopadly nijak dobře... Trošku jsem měla pocit, že se autor snaží zanést svěrákovský humor, bohužel se to naprosto minulo. Ani obsazení princezny se úplně nepovedlo, na mě měla moc velký nos. ()

hazaba

Při sledování téhle pohádky jsem se nestačila divit. Když tak nad ní přemýšlím, cílovou skupinou byli asi puberťáci ve věku 13-17 - mluva, kostýmy, "humor"... Dříve narození zaplakali a zakrývali oči mladším dětem, obzvlášť při scénách na pirátské lodi. Hlavní hrdina byl sympatický, ale ošklivější princeznu jsem neviděla. Na druhou stranu jsem se párkrát bezděky zasmála, vedlejší postavy měly co do sebe a kníže byl dobrý záporák, takže úplný propadák to nebyl. ()

John8

Výborné, originální vtipné! Lepší zlatovláska než zlatovláska, kde Jiřík opravdu něco dělá (narozdíl od toho hnijícího přežitku) Princezny se zachrání samy, a když je potřeba udělat těžké rozhodnutí tak má opravdu váhu. Veřím že jsou to lepší lekce pro děti než "máš nos nakřivo? Tak zalez do díry!" jako v jiných letošních pohádkách, a mezi postavami jsou cítit skutečné vztahy a chemie narozdíl od Princezna + princ co nevraždí koťata = Potomci. Pro všechny Butt-hurty, zkuste se na to třeba podívat jako na film a neporovnávat to s hodinama dějepisu. ()

Ben Nevis

Musím souhlasit se všemi zdejšími odpady, ale u dívání jsem se bavila, tak nebudu pokrytecky snižovat hodnocení. Navíc takových průměrných televizních pohádek máme už natočeno přehršel a mezi nimi vyniká pár filmových perel. Ano, je to přeplácané, ale ne troškovsky přeplácané pitvořícími postavičkami. Místy to má správnou hororovou atmosféru, ovšem jinými místy přetéká trapným humorem. Další otázkou je, zdali má být trend moderních pohádek obhroublá princezna Amazonka. U pohádky Zázračný nos je vidět, že stačí rozumný kompromis. Nicméně děj má hlavu a patu, pořád se něco děje a postavy jsou rozumně sympatické (či nesympatické v případě záporáků). ()