Prisľúbená princezná

(TV film)
  • Česko Slíbená princezna (viac)
Rozprávka
Česko / Slovensko, 2016, 106 min

Moderne spracovaná rozprávka s dobrodružným príbehom zavedie diváka na exotický ostrov, kde žije kráľ, ktorý má dvanásť dcér. O ruku najmladšej z nich sa uchádza nebezpečný pirát Za Bié Ocradé a sirota Juraj, ktorého touto úlohou poveril jeho pán knieža Honorád. Juraj sa do krásnej princeznej zamiluje a musí bojovať so svojím svedomím - či dá prednosť láske alebo poslušnosti. (STV)

Pollock

Jedna hvězdička za pirátský make-up (Jana Dolanský), hezká zvířátka a připomínku mé dovolené v Chorvatsku. Pásový kulomet ode mě odstřílel i tu druhou hvězdu. ()

MoTeelka odpad!

Dokážu být dost tolerantní, vůči vánoční televizní nabídce zvláště. Ale tohle byla prostě skrz nasrkz žumpácká slátanina, nic víc. ()

klukluka odpad!

Fakt smutný... Ohavný, blbý, bez něhy, bez půvabu, bez vtipu, bez náznaku kvality. Neskutečná koncentrace křupanství, nevkusu a filmařského neumětelství. ()

xaver

Kdepak asi „soudruzi“ z České televize udělali chybu. Tady se skutečně něco nepovedlo, tedy něco, skoro všechno. Naprosto nelogické a chaotické. Na začátku se král zcela nepochopitelně baví s pirátem a s vidinou syna mu přislíbí jednu z dcer. Náčelník pirátů se pak zcela nepochopitelně a opět bez jakýchkoli souvislostí objeví po dlouhých létech jako oběť vzpoury pirátů. Vemou mu všechno, včetně osobních věcí, z nichž jedna se opět zcela nepochopitelně a bez jakýchkoli souvislostí objeví v jednom obchůdku jako svědectví, že vůdce pirátů je mrtev. Režisér nám pak jakoby mimochodem naservíruje, jak Slíbená princezna při koupání ztratí prsten a při lezení perlový náhrdelník. Ejhle, konečně vysvětlení, které nám Božena Němcová zůstala dlužna. Snad jediný originální počin režiséra. Pak se objeví hlavní hrdina, kdy režisér opět jen tak mimochodem objasňuje, jakým způsobem si zavázal zvířecí říši k pomoci, a jeho kumpáni se tomu vůbec nediví. Po zjištění, že vůdce pirátů žije, král na smrt onemocní, aby se pak náhle bez vysvětlení vyléčil. Hromada dcer přijede navštívit otce s dětmi, ale jak se na ostrov dostali a proč manželé těchto dcer nepomohli bránit království před hrstkou pirátů. Podle počtu dcer by jich muselo být tak kolem patnácti. Pirátovi se pak postaví jenom nedospělý syn krále jako jediný dědic a svádí nerovný souboj s vůdcem pirátů a všichni kolem jenom nečinně přihlížejí. Takovému blábolu se dá těžko uvěřit, nebo ne? No a kulomet jsem ještě v pohádce neviděl, asi si musím zvykat na nové věci. Dlouho jsem hledal nějaké přiléhavé slovo, kterým by se tato snad pohádka dala přiléhavě charakterizovat. Napadlo mě nakonec slovo „příšernost“. Ale ani to není to pravé. Prostě ta slátanina se nedá jedním slovem dobře vystihnout. Režisér se vůbec nenamáhal alespoň náznakem vysvětlovat zcela nepochopitelné zvraty a objevy v jeho „pohádce“. No a jeho vyjádření, že chtěl přijít s něčím novým, kecy omlouvající průměrnost až podprůměrnost a neschopnost udržet dějovou linii, která vlastně téměř žádná ani nebyla. A tím jsem již řekl vše. Z milosti dávám jednu *. ()

Madluska

Tak toto bylo opravdu překvapení letošních Vánoc! Že se Iva Procházková upsala něčemu takovému, to mi hlava nebere... Zpočátku to vypadalo na zajímavé oživení žánru (stemapunk, kam se podíváš), nakonec ale s přibývajícími scénami vyšlo najevo, že je to prostě jen totální punk (škoda, že to steampunkové ladění nějak vysteamovalo - kostýmy, kulisy, to všechno působilo "snaha byla, ale prachy došly") bez pravidel a - bohužel - nakonec i bez humoru. Nechápu. A jako pohádka mi to připadalo přímo škodlivé v mnoha ohledech (princezny s piráty tu zmiňuje kdekdo, ale co třeba božemiánský žoldák Trefa?!). ()

Belatris

Tak to byla jízda. Místy nekoukatelné, ale rozhodně ne na odpis! Kdyby se vykašlali na pohádkový rámec a udělali z toho crazy steampunkovou roadmovie, bylo by to ono. Ostrovní království patřilo mezi ty nekoukatelné věci, zvláště kvůli kostýmům a podivnému pojetí královských dcer, ale družina okolo Jiříka Ciny mě bavila. Hvězdu navrch si rozhodně zalouží za neuvěřitelnou odvahu experimentovat a zprasit tradiční předlohu - pryč s přehnanou úctou a zacházením v rukavičkách. Z podobně odvážných pokusů by mohly vznikat ojedinělé, ale o to důležitější novotvary. Tohle bude na nějakou dobu moje guilty pleasure! Uvidím, jestli to zvládnu zhlédnout víckrát, to je výzva. ()

cepice

Tak tohle bylo boží! Naprosto skvělý humor, mělo to spád, dobra kamera, dobré převyprávěný příběh. Ta hudba! Herecké výkony poměrně dobré! :) ()

Rejže

Je to špatný, dala jsem dvě hvězdičky za snahu, ale celé to působí jako nastavovaná kaše. To by se K.J. Erbenovi nelíbilo... Snaha steampunku se podařila snad jen Petrovi Stachovi, který škoda, že nemohl mít větší roli, třeba by to zachránil. K tomu všemu tak ošklivou princeznu jsem dlouho neviděla... ()

bloodcountes

Napřed jsme se jenom ošívali a šokovaně zírali co to jako má bejt, ale když králi poradili, aby se o pomoc obratil na opičího krále, kterému se rodí samí synové, bylo to hned jasné a vypli jsme to. Jako by nestačila pohádka o příliš bílé princezně, která si vezme černocha, aby jejich deti nebyly tak moc bilý!! To si z tech bilych koncesionaru v ČT delaj fakt brutální srandu, ne??-------Po třech letech jsem se na to omylem začala dívat a jelikož jsem byla v naprosto jiném rozpoložení,než poprvé, tak mě to nezahnalo na útěk a viděla jsem to celý. Pokud si o tom nebudu myslet, že je to pohádka, ale budu to brát jako bizár pro otrlé, tak tam byly věci a momenty celkem zábavné. No jasně slátanina hovadina, ale jak říkám, jako bizarní panoptikální kratochvíle pro dekadentní nálady se to dalo.. Cesty zboží jsou nevyzpytatelné, jojo, z odpadu se tedy nově staly hned dvě hvězdy, a to ještě dost silné hvězdy:)) 18.4.2020 ()

peetriss odpad!

Ocenit lze snad pouze odvahu ČT prezentovat tento postmodernistický pohádkový experiment s lehce dekadentním nádechem jako vánoční pohádku. Konečným výsledkem však je kolosální průšvih, kombinující v sobě prvky Erbenovy Zlatovlásky, Pirátů z Karibiku a české pohádkové veselohry - pravdou je, že vše zmiňované především neohrabaně a ochotnicky paroduje. Nemám vůbec nic proti ulítlostem, ale i ty se musejí točit s vznešeností, bravurou a talentem, tady chybí vše a na televizní obrazovce se tak rozbouřil nekontrolovaný chaos, který nebavil, nudil a dokonce svou agresivní vlezlostí rozčiloval! Hudba otravná, herecké obsazení slabé, mluva zvířat i chování dcer v sobě reflektují obraz dnešní morálně upadající mládeže, Marta Dancingerová, která je na ČSFD v nemilosti, je pro princeznu velmi netypická, pravda - nesplňuje parametry tuctových tváříček z módních časopisů, ale škaredou bych ji určitě nenazýval, to je příliš kruté a netaktní, navíc ona nevzhledná zlatá paruka je chybou rekvizitářů nikoli herečky samotné. Jediné, co potěšilo je minutové setkání s Annou Linhartovou (mám pro ni prostě slabost, ze srdce jí přeji role v kvalitnějších projektech) a kvalitní práce se zvířaty. Za to dávám alespoň 5%. ()

DannyBoy80 odpad!

Tak to byl teda humus jako jsem už dlouho neviděl, to snad předčí i Svěrákovu sračku Tři bratři. Princezna vzezření přebarvené cigany. Reálie jak z bordelu. Za toto by měl někdo dostat přes hubu. ()

Asmodin

Zaujalo mne toto: vizuální efekty zvířat, nádherné záběry kamerou, Vydrův styl jízdy na koni a to, že Jan Cina může hrát i hlavní role. Možná kdyby film zbavily trapných scén, tak by zbyl sice jen desetiminutový snímek, ale zato velmi kvalitní. Nikdy nepochopím, proč se točí pohádky, když nato nejsou peníze. Pohádka je taložena na jakési bezčasovosti, bohužel tomu odpovídají i kostýmy - hnus! A princezna? Zbytečný hodnotit. ()

Drirr

Neprávem odstřelená pohádka konzervativní většinou na CSFD. Steampunk, množství wtf momentů a některý fakt špatný herecký výkony a postavy. Celkově ale vlastně docela vtipnej kousek pro současný ne úplně nejmenší děti, kterej je víc než cokoliv jiného parodií na vážný pohádky. ()