Prisľúbená princezná

(TV film)
  • Česko Slíbená princezna (viac)
Rozprávka
Česko / Slovensko, 2016, 106 min

Moderne spracovaná rozprávka s dobrodružným príbehom zavedie diváka na exotický ostrov, kde žije kráľ, ktorý má dvanásť dcér. O ruku najmladšej z nich sa uchádza nebezpečný pirát Za Bié Ocradé a sirota Juraj, ktorého touto úlohou poveril jeho pán knieža Honorád. Juraj sa do krásnej princeznej zamiluje a musí bojovať so svojím svedomím - či dá prednosť láske alebo poslušnosti. (STV)

hansel97 odpad!

Našroubovat piráty a Středomoří na známý příběh Zlatovláský je opravdu hodně šílené počínání, které u České televize dobře dopadnout nemůže a taky že nedopadla. ()

eraserhead666

Je mi jasné, že pro ty dříve narozené nebo pohádkové tradicionalisty je tohle převyprávění Zlatovlásky asi až moc moderní, ale tohle měli dávat včera. Neměl bych tak kyselý pocit z vánoční pohádky. Tohle bylo svěží, barevné, zajímavé (pravda, vším kromě příběhu a nějakého hlubšího ohlasu), prostě moderní a hravé. A princezna byla super. Konečně normální holka a ne abstraktní bájné cosi, čeho by se člověk bál dotknout, aby se to nerozpadlo. Není to nic extra, do desítky (možná ani dvacítky) mých oblíbených českých pohádek se to zřejmě nedostane, ale rozhodně spravení chuti po včerejším fiasku s Pravým rytířem. ()

Necrotongue odpad!

Joj,to byl ale kentus!Včera jsem hodnotil pohádku Pravý rytíř a jsem rád,že jsem se dokázal vybičovat k jedné hvězdičce,protože pravý Odpad! jsem zažil až dneska.Nikdo o mně nemůže ani náhodou říct,že jsem puritán,ale přece jen moc nechápu pohádku,ve které se jedenáct princezen v zájmu dobra vyrazí prostituovat na pirátskou loď.Kdybych byl slepý a slyšel jen soundtrack,řekl bych,že jde o western,ostatně kostýmy princezen vypadaly,jako by je šili na zakázku pro bordel v Tombstone,do toho piráti,kteří postřelují pobřeží z maxima a musel jsem si zkontrolovat léky,protože jsem si byl jistý,že jsem se předávkoval. ()

Coleator odpad!

Jasně, nedokoukal jsem to do konce, ale tahle “krutopřísná“ verze Zlatovlásky je fakt hrozná... To jsme si zase jednou zaplatili parádní filmeček... ()

Kimon odpad!

Když se někdo podívá na mé hodnocení filmů, všimne si, že hodnocení "odpad" používám jen velmi, velmi výjimečně a uváženě. Toto je ale bohužel opravdu nejenom především kostýmní a scénáristický odpad. Tuto neskutečnou slátaninu nám nabízí ČT1 na vánoční svátky? NEVKUSNÉ A AMATÉRSKÉ !!!!!!!!! Na redakci ČT se už opravdu zlobím. ()

GeusX

Pohádka se snaží být tak cool nově pojatá, až se to nějak minulo účinkem a z pohádky se stal dort od Pejska a Kočičky. Některé konverzačky působily zmateně a nevypilovaně jako první čtená zkouška divadelních ochotníku na střední škole. Král nemá jasno zda umírá nebo je v následující scéně jako čipera, slečny princezny jsou oháklé jak z kabaretu v Moulin Rouge né-li z nočního podniku. Princezna se zlatou parukou občas házela kukuč jako by Simoně Babčákové z oka vypadla (ale S.B. by to zahrála jistě orginálněji). Jan Cina (který se snad hodil nejlépe na pohádkovou roli - ostatní mi připomínaly své role z tv seriálů) se "přiznával" princezně tak dlouho, až se málem přiznal i k tomu, co by žena, co se do něj zamilovala, slyšet ani nechtěla. Rekvizitou bambitky i kulomet s náboji ze Zbrojovky. Jsou vánoční svátky, tak jsem hodnej a dám dokonce hvězdy dvě - přestože si to podruhé zopakuji pouze omylem. A možná svou novotvárností a punkovostí předběhla pohádka svou dobu a divák očekávající pohádku na toto není ještě zcela připraven. To ukáže čas. Hlavně, že - jak jsem postřehl v titulcích "scény se zvířaty byly natočeny s jejich výslovným souhlasem ..." ()

Tommassi3

"Fuj !! Někdo to vosolil !!" ;) A to tak, že k smrti.. Smutným faktem zůstává, že Česká televize vlastně svými dvěma novými vánočními pohádkami napsala žánru nekrolog, jakkoli ten už v otřesných bolestech skonal hodně dávno.. Opakování je sice matka moudrosti, ovšem znovu říkat, že čeští tvůrci jen zas a znova mlátí prázdnou slámu, když směrem moderních trendů jen vystrkují holou řiť, by bylo jen nošením rakviček do cukrárny.. Slíbená princezna v prvé řadě platí za naprosto pomýlenou a obludnou adaptaci Erbenovy Zlatovlásky, když scénáristka Iva Procházková především příběh zbavila zásadního motivu trestu, jakkoli erbenovsky nepřiměřeného, když Jiřík vlastně tentokrát nezalhal, a pouze ho ve snaze o její podbízivé zmodernizování a přiblížení mladému divákovi obohacuje - Ve velkých uvozovkách ovšem !! - o motivy těch slibovaných - Ten název se zdá velmi symbolický !! Ale sliby chyby, že ?! - Pirátů od Jadranu, bohužel i mnoho dalších rádoby popkulturních a hlavně nesmyslných motivů, na čele s těmi tintinovskými dvojčaty.. Zcela mimo tu zamýšlenou cílovou diváckou skupinu však tenhle biják míří zejména tím svým nevkusným humorem, v němž se zámek s princeznami mění na kolotočářský bordel plný skutečně zoufalých hereckých kreací.. A vlastně tak pod tím vším bordelem zůstává pohřbena i ta hrstka opravdu dobrých tvůrčích nápadů, tradičně obtížná, leč výborně odvedená, práce se zvířaty či celkové zajímavé negativistické vyznění.. Pokorný tak nakonec dopadl ještě hůř než před ním třeba Prušinovský.. Jó, Kdyby byly v prdeli ryby.. ()

argenson

Na Stekníku jsem byl letos v létě a přísáhám, že tam dole pod zámkem není moře, ale rozkopaná silnice a chmelnice (fakt už mě vytáčejí ty přehnaný PC animace). Celoročně budovaná popularita Jana Ciny - byť ve formátu pochybném - tady jde celkem do hajzlu. Soft porno s nesmyslnou pirátskou vsuvkou a otřesným mluveným slovem. Takhle ne, soudruzi. Se běžte podívat k soudruhům z NDR, kteří to nedávno udělali výrazně líp (O bílém hadovi, 2015). ()

MoiJe

Mix nametov roznych rozpravok v jednej rozpravke kde nic nedava zmysel. Nezapla som to ja, ale ani neprepla, ked mamka hned v zaciatku zaspala. :) ()

Padme_Anakin

Budu-li se držet toho, co vždycky říkám (a píšu), tj. že v pohádkách je možné vše, a pokud to vezmu jako dobrodružnou jízdu (vyjma kulometu, ten byl přes dvojitou čáru, pro mě) a ne jako vánoční pohádku, pak to mohu s mírným rozčarováním přijmout. Ona to není zas taková tragédie (na odpad), jak by se mohlo dle zdejšího hodnocení na první dobrou zdát. Při troše dobré vůle, kterou já mám, se dají najít moc hezké momenty a sem tam i vtípek (ač tento druh humoru není zrovna můj šálek čaje). Nicméně já, konzervička malá, otevřeně přiznávám, že neunesu srovnání Petra Štěpánka s Jorgou Kotrbovou vs. Jan Cina s Martou Dancingerovou.. ()

El Pistolero

„Zlatovláska“ meets „Piráti z Karibiku“ meets „Hvězdný prach“ meets „Desperado“? Zajímavé, ale dost rozpolcené. A pro dětské publikum nevhodné (což mi nevadí). Cina s Dolanským super, na Stránského „harém“ se zase hezky dívalo. Princezna, princ a kníže na ránu. Stopáž o 15-20 minut delší, než bylo třeba. Snaha o něco jiného se cení, ale nestačí to. ()

hous.enka

Prabídná pohádka, která toho nabízí mnoho: parodii Jacka Sparrowa, opravdu ošklivé princezny (některé z nich jsou dokonce prostitutky), opravdu ošklivou hlavní princeznu (nic proti herečce samotné, ale ne všechny holky mohou hrát princezny), hnusné kostýmy, zbytečné kulisy chorvatského pobřeží. Všechny postavy se chovají naprosto podivně a neadekvátně situacím, ve kterých se nacházejí, a žádná z nich mi nebyla sympatická. Pohádkové peklo v té nejzvrácenější podobě. Zlatej Troška... ()

FFilipCZ

Nejsem si úplně jistý, zda má chorvatské pobřeží něco společného s typickou českou pohádkovskou scénou. Kostýmy otřesné - všechny sestry vypadaly, jak kdyby vylezly z limuzíny od Showparku. Casting na hlavní roli zlatovlásky? To fakt nenašli nic normálnějšího? Vypadá to, že ČT se pokouší předhánět v tom, který sváteční den nám nabídne horší pohádku. ()

zdepapepa

Remake, který nebyl potřeba. Příliš mnoho postaviček, takže ve výsledku každá má scén jako prstů na jedné ruce a nedá se s nimi sžít. Království, které vůbec nevypadá jako království. Princezny, které nejsou oblečené jako klasické princezny, ani se jako klasické princezny nechovají. S tím se tady s lidmi shodnu. Nevím ale, co všichni mají za problém, mně se tato Zlatovláska líbila. Jak postava tak i film. Ale film ze špatných důvodů. Komicky natočeno, s komickou (možná až příliš moderní) mluvou, s komickým chováním postav. Doteď ani nevím, v jaké době se to má vlastně odehrávat, velká dávka steampunku, fotoaparát, ale i moderní oblečení a v jedné scéně dokonce i kulomet jak z 20. století. Soundtrack zřejmě dělaný na MIDI klávesách pohádkovosti také moc nepřidá. Ale všechno ostatní pohádkové tu je. Rozhodně si více cením takovéhoto zpracování 'So Bad It's Good' než případného 'So Okay It's Average'. ()