Prisľúbená princezná

(TV film)
  • Česko Slíbená princezna (viac)
Rozprávka
Česko / Slovensko, 2016, 106 min

Moderne spracovaná rozprávka s dobrodružným príbehom zavedie diváka na exotický ostrov, kde žije kráľ, ktorý má dvanásť dcér. O ruku najmladšej z nich sa uchádza nebezpečný pirát Za Bié Ocradé a sirota Juraj, ktorého touto úlohou poveril jeho pán knieža Honorád. Juraj sa do krásnej princeznej zamiluje a musí bojovať so svojím svedomím - či dá prednosť láske alebo poslušnosti. (STV)

Schuebelbach

Aktualizuji po asi dvou letech: bylo-li by k dispozici hvězd šest, moc rád bych je udělil. Wes Anderson v českém provedení. Slíbená princezna je skvělý film. Jednu chybu ale má - chtělo to filmovější kameru. Trochu "ztupit" barvy a vyhnout se některým obrazovým klišé (zpomalené záběry ptáků v letu). Konec aktualizace. //  Dobře utajená perla! // Slíbenou princeznu jsem objevil až o letosnich Vanocich: na diskusních fórech byla mnohokrát skloňována v souvislosti s "Kouzelníkem Žitem". Prý - "Žito je odpad, ale na Slíbenou princeznu nemá!". To bylo vskutku velkým lákadlem - kdo by nechtěl shlédnout film, který všichni nenávidí a na ČSFD se pyšní celými 20 procenty! Staženo, shlédnuto a dostavil se ÚŽAS! Čirá radost! Kultovka snadno a rychle! Kultovka jako kráva! Perla hozená (růžovým?) sviním! Inu cesty zboží jsou nevyzpytatelné... // Tímto děkuji Zdeňku Zelenkovi! Bez jeho Žita bych Slíbenou nikdy nesklidil. Davam to v plny palbe: ratatatata, pet hvezd jako z kulometu! ()

Krtisko odpad!

Naprostý propadák. Nepřirozené kostýmy působí v kontrastu parného léta a idylického moře morbidně, příběh je umělou splácaninou prakticky neslučitelných motivů. Pohádku hodnotím jako nezdařilý pokus o originalitu. Nešťastná byla rovněž volba odvysílat ji v rámci vánočního programu. ()

CharlieX odpad!

Tragédií je, že podobných nekoukatelných skvostů poslední dobou vzniká více a více. Proč od nich odchází i publikum, pro které jsou primárně určené, tedy děti, to by bylo téma na sociologický průzkum. Jen mi vadí, jak se autoři plácají po ramenou a ohánějí sledovaností. ()

Dodge-I

Poněkud punková předělávka Zlatovlásky - ale proč ne, vždyť se tam dá najít tolik milých fórků a hlášek - zvláště od zvířátek... nemluvě o sexy dámském obsazení ()

milos.bradik

Velmi podivná pohádka. Jako když pejsek a kočička pekli dort. Nějak tam toho chtěli dostat víc než se dá. Horror, komedie, pohádka a sci-fi dohromady. Ty dvě hvězdy jsou ocenění pro ty herce, kteří dokázali něco zahrát, protože tady to byl nadlidský výkon. ()

KiR0 odpad!

Nevím proč, ale v některých scénách jsem měl dojem, že princeznu Radost hraje Simona Babčáková. Jinak, hrozná slátanina, kterou  může "trumfnout" snad jen "Kovář z Podlesí" či  "Když draka bolí hlava" ()

Tomgunses odpad!

Vydržel jsem do poloviny, musím se přiznat, že pak už jsem vytáhnul z pod stromečku nové důtky a do konce se trestal... :-) 10 % ()

Luluk

Jako milovník klasických českých pohádek jsem se musel oprostit od klasického pohledu na pohádku. Tohle není typická pohádka a kdoví, zda je dobré to pohádkou vůbec nazývat? Ale přináší to úplně jiný pohled , jak děj a význam pohádek ztvárnit a přenést před diváka. Přes zmatky v ději i jiné nedostatky, musím vidět hlavně odvahu to udělat jinak a přímočařeji, opravdověji. Když bych vzal jakoukoliv pohádku a ukázal, co se v ní doopravdy děje , každý by koukal. V Karkulce by vlk sežral babičku a pak Karkulku a myslivec by vzal kudlu a rozpáral břicho. Za mě zajímavý počin., ale nenazýval bych to vánoční pohádkou. ()

DiDu

Jste normální dát této perle české kinematografie jen 20%? Vždyť to bylo originální a maximálně zábavné navzdory všem podivnostem, co to obsahovalo. Furt všichni chtějí něco nového, ale jakmile se to objeví, tak to strháte? Já jsem viděla klasický pohádkový příběh o Zlatovlásce, krásné lokace, přesvědčivé herecké výkony, kreativní kostýmy a záporáci zhebli. Za mě ok a určitě si to zase někdy pustím, pirát byl nejlepší. ()

pujec

Že byla pohádka netradiční a moderněji pojatá by mi nevadilo. Ale že to byl tak strašný guláš, kde princezny vypadají jako šlapky a všichni plácají nudné hovadiny, to už je horší. Zajímalo by mě, na čem si autoři tak frčeli. Navíc... Sorry, potřebuju krásnou princeznu, bez toho to nejde. A tady to nešlo. Aspoň tam byla fešná královna, když už nic jiného. ()