Prisľúbená princezná

(TV film)
  • Česko Slíbená princezna (viac)
Rozprávka
Česko / Slovensko, 2016, 106 min

Moderne spracovaná rozprávka s dobrodružným príbehom zavedie diváka na exotický ostrov, kde žije kráľ, ktorý má dvanásť dcér. O ruku najmladšej z nich sa uchádza nebezpečný pirát Za Bié Ocradé a sirota Juraj, ktorého touto úlohou poveril jeho pán knieža Honorád. Juraj sa do krásnej princeznej zamiluje a musí bojovať so svojím svedomím - či dá prednosť láske alebo poslušnosti. (STV)

PORTER44

Pokus o pohádku který se absolutně nepovedl,spousta scén a trochu bizardností které bych v pohádce nečekal,naštěstí někteří herci hráli docela dobře ale to nic nezachránilo ten příběh kravina. ()

Franklyn18

Jako fantasy komedie pro dospělé by to šlo ale pohádka pro děti v hlavním vysílacím čase na Boží hod? Ne! Jak v jednom rozhovoru před pár dny řekl Strach: "Pohádka nesmí být moderní." A tak to prostě je... ()

Mezerník

Solidní pokus. Příliš komplikovaný děj, nepříliš sympatická princezna, chybějící písničky... Průměr, škoda nevyužité šance. ()

padina odpad!

Co to jako mělo bejt? Ani pohádka, ani parodie, dokonce ani karikatura, natož postmoderní experiment, potažmo steampunkové absurdní dívadlo, nebo psychedelický tripajzník. Na to by "to" totiž muselo mít aspoň nějakou úroveň. Takže co? Nestravitelná septikoidní trapnost bez jakéhokoliv smyslu. Nepotěší a urazí. ()

barsy odpad!

Největší směsice trapnosti, ubohosti a neoriginality jakou jsem u pohádky kdy viděla. Co to jako bylo? Scénář byl katastrofální, herecké "výkony" taky. Vůbec nic nedávalo smysl, vždyť to ani jako pohádka nevypadalo. To už i klasická Zlatovláska, které se každý rok snažím vyhnout je oproti Slíbené princezně terno. ()

Amneris odpad!

Tohle měla být pohádka pro děti? Samá vulgárnost, dialogy neměly hlavu ani patu, zvířata byla chytrá jako rádia, dcery krále byly oblečené jako z bordelu, vojsko krále bylo oblečeno jako nacističní freikorps...To snad scénáristka Procházková musela být pod vlivem omamných látek, když psala scénář a režisér Pokorný zrovna tak, když tu pohádku vůbec natočil! Pevně doufám, že v dalších letech se tento "hnus" už nebude nikdy reprízovat!! Česká televize by měla vrátit koncesionářské poplatky všem divákům, kteří tuto šílenost včera viděli. ()

libka.s odpad!

Co tohle bylo? Odpad nedávám skoro nikdy, ale u tohoto jsem opravdu silou vůle vydržela jen pár minut. Vím, že bych neměla film hodnotit po pár minutách, ale tahle příšernost se opravdu nedala déle vydržet. ()

marst

Přestože pohádka postrádala vánoční atmosféru, upřímně jsem se pobavil. Různé odkazy a originální nápady víceméně vyvážily neobratné dialogy. Rozhodně můžu s klidným svědomím říct, že to byla nejdivnější pohádka, jakou jsem kdy viděl. ()

MarS_73

Spatlanina? Určtitě ano. Klasická pohádka? Určitě ne. Nicméně na rozdíl od "rádoby pokusu" o klasickou pohádku v podání Pravého rytíře, to bylo celkově prostě mnohem zábavnější. Jen to chce se hold oprostit od vnímání jako klasické pohádky. ()

roabe odpad!

Z toho moře hrůzy, kterou komentovat je nad moje síly, vyčnívají jen nádherní koně Johany Spáčilové a málo známý zámek Stekník na Žatecku, jenž však tvůrcům filmu ani nestál za uvedení v titulcích, natož jméno jeho obětavé kastelánky Jany Zajíčkové... ()

bratr_jezek

Snaha natočit známou klasiku "nově" žalostně propadl. Ono se už nepovedlo sloučení klasické linky - Jiřík je vyslán pro princeznu, aby si zachránil život propadlý ochutnávkou kouzelného hada, a modernizace "slíbené" princezny české parodii na Piráty z Karibiku. Z příběhu se nějak vytratila pohádkovost, v modernizaci vadí dialogy, kostýmy, některé herecké výkony, v klasické rovině vyšumí poslání Jiříkova "doprovodu", který ho má špiclovat a hlídat. Citelně tam chybí nosný hudební doprovod, písničky tvůrci radši rovnou zavrhli. Navíc Cína není charismatický Štěpánek a princezna není žádná Miss. Hlavní záporácký kníže je sice slizký ale na Růžka nemá, ostatní jsou snadno zapomenutelní. Jediná hvězda je tu snad za Dolanského, ten si tu svou parodii na Jacka Sparrowa vyloženě užívá. ()

j1c2

Pro mě nejhorší momenty celé pohádky: celý zmatečný začátek, kdy se do příběhu dostává příliš mnoho a někdy i zbytečných postav, zastřelení piráta, rozdělení dvojčat /do té chvíle jsem si vůbec nevšimla, že jimi jsou/, smrt knížete a neuvěřitelný nelogický konec. Na druhou stranu postava Jana Ciny, hezké pobřeží a sem tam vtipná hláška patřila k tomu lepšímu. Ani tady často zmiňovaná pařba pirátů s princeznami na lodi mě tolik nepohoršovala...považovala jsem to za docela originální a vtipný přístup k boji proti nepříteli:-) Ale celkově to působilo překombinovaně, bylo tam tolik nápadů, které byly příliš "utnuté", zkrácené, dále nerozvedené... Takže zatím pouze za 1 hvězdu...třeba, když to ještě někdy uvidím, ještě z toho něco vykoukám... ()

tepok odpad!

Už po prvních záběrech mi šla čelist dolů. Ovšem ne pozitivním údivem, ale hrůzou. A hlavou mi proběhlo, že se chudák Erben musí obracet v hrobě. Nechápu, jak někdo na takovou hovadinu může dát peníze! A hlavně bych to nenazvala pohádkou pro děti. Dialogy na pár facek, kostýmy jako burleskní tanečnice, možná prvky steampunku, ale totálně zabité tím zbytkem. A samozřejmě účast slovenských herců, česká kinematografie by bez nich nepřežila. ()

Rogue_One odpad!

Kopie/parodie Zlatovlásky a pirát Za Bié Ocradé? Mistr Kantůrek při překládání Mistra Pratchetta dokázal tvořit naprosto geniální jména. Když dva dělají totéž, opravdu to není totéž. A tohle, že mají čeští Piráti z Karibiku? To je na žalobu za urážku dobrého jména :-) "Velebnosti, jdu blejt !" ()

pleva

Zmatený scénář, který nemá se zlatovláskou nic. Trochu moc odvážná Iva Procházková, která ve scénáři nedokázala zkrotit přemíru nápadů a vyrobila nezfilmovatekný eintopf. Pekelný střih, který zazdil jakékoliv snahy pochopit zmatený děj (střihač je asi ze zvláštní filmové školy a neví, že děti nedají tři střihy za vteřinu, to se dává do klipů pro sjetý magory) Naopak mi nevadily princezny, co jsou nic moc krásné a oblečené a chovající se jak v hampejzu ani skorosestra Simony Babčákové jako zlatovláska. Herci hráli slušně, Jan Dolanský byl zase špatňák, jen to nedávalo smysl. Snad příště... Jen to nebyla pohádka a nebylo to pohádkové. ()

Tylos odpad!

Tohle má být pro děti? :D Tragická nezodpovědnost zodpovědných.....Bez hlavy a paty, kostýmy šlapek, výraz herců nulový, hlavně že jsme koprodukční.....Snad z toho někdy vyvodí důsledky, když už to bylo v prime time.... ()

Tempter

Konečně něco zábavného v tym bahně každoročně už prošlých kaluží :-) A jestli si přečtu ještě pár těch staromilsky zapšklých komentářů, dám i za 5 !!! ()

Machli odpad!

Pokud jsem loňský rok byla zklamaná z pohádky Svatojánský věneček, tak letos to je totální znechucení a opravdu nechápu, jak se taková slátanina mohla dostat na obrazovky v takovém čase jako P O H Á D K A!!! A pokud nevíte co s penězi, pak dejte divákům dárek v podobě "obarvené" Pyšné princezny. Děkuji ()

Pucmeloud odpad!

Pane Troško, já se Vám hluboce omlouvám za mé názory na vaše Babovřesky a Kameňáky, které jsem považoval za absolutní dno filmařiny. Ivan Pokorný mě přesvědčil, že Vy jste ještě dna zdaleka nedosáhl. A to jsem vydržel ten jeho duševní a hercký průjem sledovat ani ne čtvrt hodiny...nemělo by takové "dílo" být označeno jako duševně ohrožující a jeho veřejné šíření za trestný čin obecného ohrožení? ()