Prisľúbená princezná

(TV film)
  • Česko Slíbená princezna (viac)
Rozprávka
Česko / Slovensko, 2016, 106 min

Moderne spracovaná rozprávka s dobrodružným príbehom zavedie diváka na exotický ostrov, kde žije kráľ, ktorý má dvanásť dcér. O ruku najmladšej z nich sa uchádza nebezpečný pirát Za Bié Ocradé a sirota Juraj, ktorého touto úlohou poveril jeho pán knieža Honorád. Juraj sa do krásnej princeznej zamiluje a musí bojovať so svojím svedomím - či dá prednosť láske alebo poslušnosti. (STV)

pan_Bily odpad!

Po dvaceti minutách jsem to přepnul, to se nedalo. Dál jsem na to koukal jen po kouskách při reklamách v jiném programu. Nevím jestli to stačí na zametení do odpadu, ale jestliže mi to donutilo takhle brzy přepnout, tak asi jo. No co na to říci... experiment, který se nepovedl. Pokus o jakousi (asi humornou) modernu na klasický námět. Ale je z toho špatně natočená slátanina se špatným obsazením. ()

Iroquois

Je to úlet, to je pravda, ale aby to bylo opravdu oslnivé a kultovní, je to příliš malý úlet. Místy vtipné, nepředvídatelné skoro až zajímavé a rozhodně nekonvenční. Ale ve výsledku to zůstává jen pouhou hovadinou, která vyvolá pocity značně rozporuplné. ()

Falwic

Dal bych 2 a půl hvězdy oproti Prvnímu rytíři. Snaha navázat na nový pohled na známé klasiky je zjevná, Tangled se to podařilo dokonale, zde pro mě vznikla směs scén a nápadů, které jsou některé zajímavé jiné méně. V pohádce se jen tak nevidí kulomet v akci, gestapácké kabáty, skoro vystoupení u tyče na pirátské lodi (byly jen lana) a vícesmyslný konec. Hudba byla povedená. ()

Kreptry

Není to pohádka. Spíš příběh inspirovaný Erbenem, který ocení jen určitá skupina lidí. Není to to nejhorší, co jsme kdy mohli vidět, ale ani ne to nejlepší. Průměr? Lehce slabší polovina. Klady nacházím v mluvě zvířat - žádné pitvoření, žádné kňourání, občas jsem se i uchechtla. ()

Sansnom70

Vydrželi jsme celej film ale měli jsme doma z toho rozpolcene názory. Jedněm se to líbilo, druhým nikoliv. Proto hodnotím zlatou střední cestou ()

carnacv

Veselé moderní pojetí staré pohádky. Má to spád i vtip. Delší metráž ospravedlní pokus o artové podání, které se více méně povedlo. ()

Sonny

Pro koho to mělo být? Takový ten film, který není nakonec pro nikoho. Není to ani pohádka, ani drama, ani film pro dospělé, přitom to má od všeho trochu. Film jede trochu na módní vlně La Fabrika, kostýmy v kůži a všechny ty hodinkové stroječky jsou vystylované, ale spíš je to takový kýč. U většiny scén jsem trnul, jak daleko to s trapností dotáhnou. No ale dokoukal jsem to, pár scén mě pobavilo a synovci to přežili. ()

dogrose

Podle mého možný prototyp moderní pohádky 21. století. Dobrodružný pohádkový příběh šmrncnutý steampunkem, bombastický nástup, až na výjimky velmi dynamické. Na rozdíl od mnoha pohádek předchozích let je příběh logický, kompaktní, jednoznačný děj i postavy, dotažení vedlejších motivů. Kluk a princezna jsou z masa a kostí, aktivní, jdou si za něčím, funguje mezi nimi chemie. Nechybí nadsázka a humor. Neokoukané tváře hrají solidně. A zaplaťpánbu, zlo je na konci potrestáno nekompromisně, avšak bez zbytečné dramatičnosti. Doporučuju zkrátit stopáž o 15 minut (hlavně scéna princezen a pirátů na lodi), vyvarovat se jakékoli lascivity, přidat na nonverbálním půvabu a zvýšit o stupínek jazykovou úroveň (zejména vyčistit stylisticky, domyslet vtípky a hlášky). Dobrý to bylo. ()

Zeuke odpad!

Vetsi kravovinu jsem uz dlouho nevidela! Postavy v elastacich,trickach a mikinach se zipem a k tomu harem radobyprincezen co vypadaji a chovaji se jako slapoty,vrazdy a krev ze kterych musi mit deti nocni mury...no des a hruza! ()

Martin.Proko odpad!

Jako fanmade céčkova produkce dobré. Určitě výpravou a obsahem by to šlo i pro nějaký pornofilm. Ale pohádka jako špatný vtip.Výprava působí jako laciný bizar , plný laciných žen. Bohužel k serióznímu novému pojetí Zlatovlásky to má hodně daleko. ()

schindler odpad!

Filmy na které se koukám si vybírám podle ohlasů, tvůrců nebo herců, takže až na vzácné vyjímky je hodnocení 3 hvězdy a více. Jen jednou za rok zariskuji a zkusím 3 premiérové pohádky, které dává ČT na vánoční svátky. Pravému rytíři jsem dal 1 hvězdu, protože jsem prostě měkkej, ale nakonec to sedí, protože Slíbená princezna je vskutku ještě horší. Takže to znamená, že po delší době hold musím film ohodnotit jako ODPAD. I když jsem chtěl chvilku dát aspoň jednu hvězdu za tu alternativní dobu, kde se ta chujovina odehrává, ale odolal jsem. JE TO ODPAD. ()

Fracek odpad!

Naštěstí jsem nenaletěl na krásy přímořských lokalit a zasoustředil se na pohádku jako takovou. Ale ať jsem se soustředil jak chtěl, vždy po několika minutách jsem se ocitnul ve světě známých hereckých tváří pitvořících se pohádkově při odskočení si z nějakého seriálu. A vždy závan toho přískoku přinesli sebou. A tak vznikl něco jako dokument neustálých seriálových přískoků a odskoků až se mi z toho vždy zamotala hlava a usnul jsem vyčerpáním. Kdybych to shrnul do jedné věty, tak jsem pohádku zažil jen vždy během spánku. Proto bych nazval tento pohádkový cyklus Z pohádky do pohádky. ()

Peddro odpad!

Jsem v šoku, že se něco tak nechutného dostalo až na 20%. Mohl by mi někdo vysvětlit, co se mu na této ,,pohádce" líbilo? Zajímalo by mě, jestli ,,gestapácké pláště" byly záměrem, nebo ne? Celá pohádka vypadá jako parodie na válečnou komedii. Kníže má kalhoty a holínky, jako kdyby byl z SS, jeho vojáci mají pláště gestapa a kočí má na cylindru brýle maršála Rommela. Navíc princezna Radost vypadá po ostříhání jako Eva Braunová....Siamská dvojčata vypadají jako detektivové z Tintinova dobrodružství, princezny jako prostitutky z přelomu 19. a 20. století. Naprostý paskvil, který kazí atmosféru Vánoc...Možná jsem konzervativní, ale pohádky by se měly zakládat na tradičním pojetí. Musím hodně přemýšlet, zda jsem někdy viděl něco horšího. ()

Kinderr odpad!

Novodobě podaná pohádka, hrůza děs 12 dívek mi připomínalo romskou rodinu a kníže nebo co to bylo nacistu.... prostě hrůza k zblití. ()