Prisľúbená princezná

(TV film)
  • Česko Slíbená princezna (viac)
Rozprávka
Česko / Slovensko, 2016, 106 min

Moderne spracovaná rozprávka s dobrodružným príbehom zavedie diváka na exotický ostrov, kde žije kráľ, ktorý má dvanásť dcér. O ruku najmladšej z nich sa uchádza nebezpečný pirát Za Bié Ocradé a sirota Juraj, ktorého touto úlohou poveril jeho pán knieža Honorád. Juraj sa do krásnej princeznej zamiluje a musí bojovať so svojím svedomím - či dá prednosť láske alebo poslušnosti. (STV)

Travinho odpad!

Minimálně tři lidé by měli jít sedět. Ten, kdo navrhl, že tato holka bude hrát princeznu. Ten, kdo napsal scénář. A ten, kdo schválil, že toto půjde do televize, protože já být na jeho místě, tak radši pustím Princeznu ze mlejna a to i s vědomím, že jsem do toho investoval x-peněz. Jdu si spravit chuť Divokým pivem! ()

knihovna

Mělo to spád, mělo to děj a nebyla to nuda, prostě to mělo šmrnc. Občas trochu balkanský, občas punkový, ale nenudilo to!!! Takže za mě plná palba, už jenom za ty shazující reakce tady. No a holky tam byly taky docela pěkný, a dosti akční takže za mě opravdu dobrý počin. Že princezna nebyla krásná? No alespoň to nebyla unylá husa, co si nechá od každýho s...t na hlavu. I hudba se mi líbila. Až na scénu s kulometem, to už byl vážně masakr. A taky by mě zajímalo z čeho byla tak utahaná ta poslední sestra, co sotva stála na nohou, když dorazila domů. Z alkoholu to asi nebylo, ale spokojenost na ní byla vidět. Nejspíš si dobře......Teď jsem si přečetl, kdo napsal scénář. Tedy paní Ivo, klobouk dolů, já čekal nějakou náctiletou punkerku. ()

Welulu odpad!

Tohle zvěrstvo, kterýmu se ani nedá říkat pohádka, nabíralo na trapnosti a neuvěřitelnosti každou minutou...Postavy, scénář, snad úplně všechno vyloženě dementní. Při sledování bylo až k pláči, kam úroveň tuzemský filmový tvorby (byť televizní) může opět klesnout. ()

Sidarius odpad!

Asi nejhorší pohádka, co jsem kdy viděl! Nefunguje v ní naprosto nic. Dialogy jsou napsány naprosto strašně a i samotný příběh je naprosto neuvěřitelně pitomý. Chemie mezi postavami žádná, pohádkovost žádná, konec naprosto příšerný. Tvůrci asi zamýšleli udělat to jako parodii, ale tady se člověk směje maximálně tomu, jak je to neuvěřitelně hloupé a špatně napsané. V moderních pohádkách je alespoň pěkná princezna, ale tady? Možná tak některé její sestry, které ovšem zase vypadají, jako by utekly z bordelu, což do pohádky asi nepatří. Jediné pozitivum co tam lze nalézt je kamera, ale to je asi tak to jediné. Zasloužený odpad! ()

maoc

Koukám, že poplavu proti proudu. Předně si uvědomme, že tvůrci netočili klasickou pohádku, ale ztřeštěnou pohádkovou kostýmní komedii a zkusili být odvážně inovativní, což se mnohým zjevně nelíbí. Z filmu jsou cítit prachy a touha být "světoví". To nijak nevyzdvihuji ani nehaním, jen konstatuji. Přehršel kostýmů, cetek a proprietiček (knížecí špuntovka), práce se zvířaty (a že jich v pohádce je), retro až steampunkové ladění. Dobrá, ne steampunkové, spíš takové machanoidní nebo jak to říct. Spousta herců, kteří kupodivu hrají (král je sice hypochondr, ale když má řeč k uchazečům o Radost, tak to zní královsky; donašeč je přesně taková krysa, jaká má být), převlékají se, plavou, stříhají, řežou, lezou po horách, špiclují, bojují, filozofují, ... Ženské jsou krásné, smyslné a samostatné (žádné čekání na záchranu nebo svěření úkolů zcela do rukou osudu, chlapy je přece nutno popostrčit správným směrem). S kteroukoliv z nich bych si uměl představit intenzivní vzplanutí (až na Čvančarovou, té je moc, obzvláště v některých partiích). Do života bych je teda nechtěl, ale techtle mechtle, hmmmm, to je jiná. A pohádková odpověď těm, kterým se nelíbila princezna Radost - Na každý hrnec se najde poklička. Mně se třeba líbila moc.*******Základem příběhu je fest vytuněná Zlatovláska, ale vytuněná tak, že mi to nevadilo; něčím novým a nepohádkovým, ne mashup dvou a půl pohádek dohromady. Líbily se mi i dialogy, které byly rychlé a měly říz, občas vtip (infekce pozdravu ahoj do Božemie a pomrknutí na "dobrý den" pohádku a další hefty) a místy šly dokonce do hloubky (A proč teda tomu Božemskýmu knížeti sloužíte, když je to takový neřád?...trapné ticho a pohledy na druhé... Někomu přece sloužit musíme.) Nějakou kritiku přece jen mám: minimálně ze začátku až příliš rychlé střídání lokací a přehršel postav, ve které jsem chvíli tápal kdo je kdo a proč dělá to, co dělá (Jiříkův původ, zbytečná postava strýce, atp.), redundantní scéna z "džungle" v putovací sekvenci, občas nehodící se digitální pozadí, nezdolné hory na malém ostrůvku (které by navíc přelezlo malé dítě, ale produkci se asi nechtělo hnát herce na opravdu nebezpečnou stěnu), zbytečná opulentnost v kostýmech a dalších drobnostech (kulometná palba, šantánová scéna na lodi + (asi) postkoitální dovětek (ale skvěle zahrané a mně jako dospělému to nevadilo sledovat ani se sedmiletým synem, ale jako chápu že toto má každý jinak), honička a boj na ostrově (proč se bili a proč před sebou spíš utíkali než se bili?), lásky ne na první pohled, ale snad už na dálku (hrnčířka, vdova, ale opět velmi příjemně zahrané, třeba Linhartovou bych si z fleku vzal, tak skvěle ten svůj štěk zvládla) a asi ještě dost dalšího, ale jinak se mi to moc líbilo. Oproti štědrovečerní premiéře Pravý rytíř minimálně herecky a pro mně i příběhově sto a jedna. Navíc v tom nehrají Bohdalová a Liška, takže půl hvězdy navrch. Řekl bych, že tohle jednou bude kult. Každopádně je Slíbená princezna bizarní oturbená věc, která Božemii prorokuje dokonce i moře a trochu dojíždí na fakt, že chce asi víc, než může. A že lidi chtěli pohádku a dostali něco jiného, proto ji nejen na ČSFD strhali. () (menej) (viac)

iz67

Je tu proud. A neumí plavat... tak skonal zlý knize při honbě na ptáky, na kterou si odskočil při vraždění neverneho sluhy. Ach. ()

nula87

Jasně, novou Zlatovlásku asi nikdo nepotřebuje, a klidně bychom se bez ní obešli. Nicméně mě dost překvapuje, že to tady má výrazně horší hodnocení, než na Štědrý den vysílaný Pravý rytíř, protože tohle je minimálně o třídu lepší ve všem. Tohle je alespoň celkem kvalitně řemeslně zpracováno, vypadá to celkem dobře, a i ten příběh působí lépe. 50% ()

pekas

Označení pohádka je opravdu mylné a zařazení 25.12. v 20:00 na ČT1 taky. Tohle je crazy komedie, která má přístupnost pro děti a tím pádem není úplně povedená. Ale některé fórky se povedly. Já bych to tak krutě, jako většina zde (21%), rozhodně neviděl. Takový nadprůměr, mezi třemi a čtyřmi. 60% ()

sechmet5

Pohádka o Zlatovlásce musela být za každou cenu zmodernizovaná, což tuto pohádku zcela zahubilo. Slíbená princezna není vhodná pro malé děti ani dospělé. Snad jen náctileté může nějak pobavit. Tento film bych zařadila spíš to kategorie fantasy, protože mu chybí jakési kouzlo, které pohádky vyžadují. ()

unrocker

Jedna hvězda za výpravu a kameru. Obrazove povedené. Jinak šílene bláznivého vulgární hrube... pochopil sem snahu tvůrců o NĚCO nového ale... ne ne toto není směr pohádek byl vulgární hnusný nevěrny zaprodavat se tomuto??? Jen je mi špatne ze to asi platila ČT z mych poplatků a filmaři si asi pěkně zakalili v Chorvatsku... :( ()

Frog.cz odpad!

Nedalo se to vydržet,šel jsem raději chrnět,jasných mínus 5. Poslanci by se už konečně měli zamyslet koho že to financují za prachy nás všech,ČT nestačí ulhané a neobjektivní jednostrané zpravodajství,teď se pokouší o hnědé sněhurky a nevěstince v pohádkách.Vlastně ona to pohádka ani nebyla,je to zcela nový žánr jen ho neumím pojmenovat. ()

kaktusacek13 odpad!

Už dlouho jsem neviděla větší sr*čku než byla tato pohádka. Nesympatičtí herci, hnusná princezna.. Pro děti příliš morbidní a nevhodné - např. sestry princezny na lodi opíjejí piráty, přitom se chovají jako prostitutky. Za mě odpad a doufám, že příští rok nic podobného nevytvoří... ()

Tin.

Ta hvězdička je pouze a jen za zvířata, exteriéry a docela ucházející hudbu. Za nic víc, za nic míň, dál se snad ani raději vyjadřovat nebudu... ()

ervina

Nejsem moc pohádkový divák,ale na Vánoce novým kouskům dávám šanci.Kdyby to nebylo uvedeno jako pohádka,ale třeba dobrodružný příběh,tak si myslím,že by to mělo větší úspěch.Na pohádku to bylo dost odvážné mluvou,kostýmama.Ale jinak výprava moc pěkná a já koukala až do konce.Takže za mě dobrý. ()

PlayEasy odpad!

Takhle to vypadá, když homosexuál (herecky mdlý Cina) usiluje o princeznu opačného pohlaví... Nejhorší pohádka, kterou jsme kdy viděli. 0% ()