Honza a Zuzana (Jan Hrušínský, Libuše Šafránková) majú dvojročnú dcéru a skvelý Honzov brat Martin zvaný Prcek (Roman Čada) sa rozhoduje, kam má ísť po skončení deviatej triedy. Opäť sa dostávame do prostredia plochodrážnych štadiónov, opäť pred Martinom vyvstane problém, s ktorým si dospelí nedokážu poradiť, a tak mu neostáva nič iné, len dať s kamarátkou Magdou (Magdalena Reifová) hlavy dokopy a vymyslieť, ako na to. Bratova tvrdohlavosť znova spôsobuje množstvo problémov, nedorozumení a malicherností, ktoré vedú takmer k rozpadu mladého manželstva. A je opäť na Martinovi, aby Honzu so Zuzanou zmieril. Okrem toho má však Martin aj svoje vlastné problémy. Chcel by byť totiž zootechnikom, zatiaľ čo jeho rodičia sa ešte nedohodli, či bude inžinierom alebo automechanikom... (TV JOJ)

NinonL

Pokračování kdysi velmi úspěšné komedie o životě mladých lidí a rodin za socialismu. Tentokrát zde zasahuje i spřátelený soudruh ministr, aby pomohl nadějnému studentovi. ()

blackrain

No, tak možná je to trošku slabší než předchozí díl, ale já se bavila dobře. V podstatě se od prvního dílu nijak neliší. To mi vůbec nevadí. ()

topi

Největší šťávu pokaždé dodá Pepíček Bláha, když tam ztropí tu žárlivou scénu. To je takovej mazec, že jdu vždycky do kolen :D. ()

Colonist

Prakticky stejné jako první díl. Neustálé reprízování v televizi je už docela otravné. Ale Josef Bláha a Vladimír Menšík jsou ve filmu výteční, ať už je na scéně ten či onen, vždy to stojí za to. ()

Aleee89

Ano ano, opět se jedná o druhý díl, nastavovanou kaši, a opět se zde potvrdilo klasické pravidlo o dvojkách a pokračováních. Opět nenáročný film, ale to, že je to dvojka, tomu strašně ubírá, a proto hodnotím o deset procent méně než jedničku. Není to nejhorší, takové akorát na nedělní odpoledne, ale i když se mi to kdysi docela líbilo, dnes musím říct, že bych takový film už rozhodně dobrovolně nevyhledala... ()

cariada

Pokračování sice trošku někdy drhne ,ale pořád je to dobrá zábava. Hlavně scéna s ministrem a otcem (J.Bláha) Magda Reifová nahradila příliš vnadnou Ivanu Maříkovou (jaká škoda). Opět stejně jako u prvního dílu, tomu hodně ubližuje časté hraní v tv. ()

Pajky3

Platí tady to samý jako u prvního filmu, i když tenhle díl je o něco slabší. I tak je to taková normální komedie, která nenadchne a neublíží. Jen škoda, že to dávají pořád dokola, člověka už to pak ani nemůže bavit. ()

Juto

Táto komédia pôsobí roztomilo aj vďaka Prckovi. Prcek náprava škody, ktoré nastali v manželstve, pri tom vznikajú zábavné situácie. 6/10 ()

dr.fish

V tomhle filmu mi socialistická propaganda vadí daleko víc, než v majoru Zemanovi. Je to agitka, na jejímž pozadí se odehrává v podstatě milý a vtipný příběh o dvou rodinách. Nestrávil jsem to ani za ty dlouhé roky, kdy to vídám v televizi i na DVD. 50% ()

LadyPupu

"Kdo to byl? - Zuzana. - A co chtěla? - Ale nic. - No, tak dobře, že nám to aspoň řekla. Člověk je hned takovej klidnější." :-) ()