Nevka

Tak, jak jsem měl z počátku strašně divný pocit (něco jako u Legiona, ale tady se mi to moc nezamlouvalo), tak jsem byl v průběhu překvapen. Shadow představuje celkem sympatickou postavu vrženou mezi proudy něčeho, o čem neví zhola nic. Přitom se ale nezačne chovat jako úplný trotl (jen ten závěrečný tah v dámě jsem nepobral) a řeší situaci svým způsobem. Černobog je geniální a stále nevím, co si myslet o Wednesdayovi (ano, vím kdo to je). Celkově však karty nejsou ani zdaleka vyloženy a jsem zvědav, co přinese další díl. ()

Mauric

Bravo! Úžasně stylizované, napínavé, mysteriózní, příjemně vlezlé a zároveň i emocionálně nabité. Kdyby to nebylo tak scenáristicky kostrbaté ve snaze vtěsnat tolik děje do krátkého časového úseku, tak bez skrupulí za plný počet. Zorja Polunočnaja je stejně krásná a prchavá, jako jsem si ji v knize představoval. :) ()

Psychor

Naprostá ztráta času. Scénáristické rozpaky z pilotního dílu se podařilo alespoň částečně vyvážit zdařilou mysteriozní atmosférou, avšak druhá epizoda již nabízí pouze bezbřehou tvůrčí prázdnotu. Režisér zcela selhává ve snaze o prosté odvyprávění příběhu, k čemuž přispívá i neobratná umělecká stylizace. Minutové záběry na poletující semena pampelišek jsou prokládány bezobsažným plkáním postav a přítomné šnečí tempo tak odsouvá seriál American Gods na hranici koukatelnosti. S bídou na jednu hvězdu. ()

JamesSi

V téhle epizodě se dozvíme, že někde ve vesmíru je místo na, které naše teleskopy nedosáhly a to je zcela nahý muž. Dále se dozvíme další info o nenažrané vagíně, pošleme si selfíčka frantíka a znechutíme si tak manželskou fotografii. A o tom to všechno není! Černobůh bez Czernoboga se potká s panem Wodenem a dojde i na hrátky stolních her (jaké neprozradím). Možná by to chtělo lepší dialogy, ale sakra tenhle styl mi sedí. ()

Necrotongue

Sice jsem se už jakž takž zorientoval, ale kromě tradičně skvělého Petera Stormarea nemám, co bych pochválil. Navíc vzhledem k tomu, že žádný z mých předků nevlastnil jakoukoliv plantáž na americkém Jihu, odmítám cítit vinu za krutý osud prvních rapperů, takže úvod epizody šel zcela mimo mě. Rozhodně se podívám i na zbytek seriálu, ale mám velice silné tušení, že si tím asi radost nezpůsobím. ()