Marcella

Veľká Británia, (2016–2019), 18 h 24 min (Minutáž: 43–47 min)

Hudba:

Lorne Balfe

Anna Friel, Ray Panthaki, Nina Sosanya, Nicholas Pinnock, Charlie Covell, Sinéad Cusack, Jack Doolan, Harry Lloyd, Tobias Santelmann, Jamie Bamber (viac)

Navzdory manželským problémům, tragické ztrátě, výpadkům paměti a náročné roli matky je londýnská vyšetřovatelka v jedné věci nepřekonatelná: dopadání vrahů. (Netflix)

Recenzie používateľa Hombre8 k tomuto seriálu (3)

Season 1 (2016) (S01)

Jelikož jsem nenašel, coby rypák a šťoural, žádné chyby v ději ani skriptu, v kameře ani režii, herecky taky povedené, tak ty čtyři hvězdy tomu prostě nedám. Snad se další série nepokazí. ()

Season 2 (2018) (S02)

Z první série zůstalo dobré zpracování, kamera, režie. Ovšem příběh už překombinovaný, řada věcí tím pádem šla do ztracena, bo si s tím už asi nevěděli rady a hlavně silně pošahaný. Marcelle už jebalo podstatně víc než v první sérii, vrcholně nesympatičtí sobečtí haranti (díky západní nevýchově) většinou na hranici oligofrenie nebo aspoň s aspergerem. a korunu všemu nasadila hypnotizérka. Fajn úlet. Vyústění tím pádem logické. Kam tvůrci zamířili tím úplným závěrem se teprve ve třetí serii ukáže, vypadá to ale, že naše hrdinka, vzhledem k tajemnému pánovi, zfalšované DNA a hlavně evidentně rozvinutému šílenství a psychopatii, bude patrně úspěšnou tajnou agentkou MI6. ()

Season 3 (2019) (S03)

Opět po řemeslné stránce výborně natočeno. Zejména ta pokročilá schizofrenie hlavní postavy, hraničící už s rozpadem osobnosti. Obsahově ale bohužel slabší, zejména řadou nerealit, tím jak se těžká pacientka zázračně zvetila a samozřejmě silně naivně matriarchálním koncem, který patřil spíše do červené knihovny a naprosto nekorespondoval s celkovou ujetostí příběhu, plného psychoušů, zmrdů a všemožně narušených deviantů, do kterého tvůrci diváka zatáhli. Pokud tím měl být dokumentován rozklad společnosti, tak se skutečně povedlo. Nelze nevzpomenout Leninovu tezi o uhnívajícím a odumírajícím kapitalismu. :-) Poslední díl se odumírajícími členy famiglie jen hemžil. Nebýt celkového znechucení, hodnocení by bylo lepší. ()