Marcella

Veľká Británia, (2016–2019), 18 h 24 min (Minutáž: 43–47 min)

Hudba:

Lorne Balfe

Anna Friel, Ray Panthaki, Nina Sosanya, Nicholas Pinnock, Charlie Covell, Sinéad Cusack, Jack Doolan, Harry Lloyd, Tobias Santelmann, Jamie Bamber (viac)

Navzdory manželským problémům, tragické ztrátě, výpadkům paměti a náročné roli matky je londýnská vyšetřovatelka v jedné věci nepřekonatelná: dopadání vrahů. (Netflix)

Recenzie používateľa *CARNIFEX* k tomuto seriálu (2)

Season 1 (2016) (S01)

Mám rád tieto mini-série. Sú svižné, dokážu si udržať tempo, pričom pokiaľ vyberáte podľa "vkusu", ktorý Vás vyslovene baví, nie je mimoriadne veľa dôvodov na sklamanie. Marcella (s01) ma milo prekvapila. Samotná story síce obsahuje malé odbočky, no všetko spolu s hlavným zámerom príbehu krásne súvisí. Režijne to síce temne podané nie je, no je to projekt, ktorý má jasný zámer, je priamy, má jasný cieľ, nič navyše neponúka a teda nešpekuluje. Mám rád takúto formu .. ()

Season 2 (2018) (S02)

“Vyskladané” podľa totožnej šablóny ako prvá séria. Malé odbočky majú priamy súvis s hlavnou dejovou líniou, pričom divák nie je nijak mimoriadne trápený iným zámerom, než je dolapenie rituálneho vraha malých detí. Posledná epizóda síce zaváňa zbytočnou komplikovanosťou, nad ktorou divák môže mávnuť rukou, no videl som aj horšie podané rozuzlenie (verte mi). Kým prvá séria jasný nadpriemer, druhá len “ľahký” nadštandard. Štvrtá o chlp .. ()