Naruhodo Ryuichi je ve světě advokátů teprve nováček. Svoji licenci obdržel před pouhými třemi měsíci. Je ale energický a docela troufalý. Takže není až takovým překvapením, že se jeho debutem v oblasti obhajoby stane soudní líčení, u něhož se má projednávat případ vraždy. Obviněn je jeho přítel z dětství, který ho k práci advokáta inspiroval. Odmítnout tedy nelze. A tak začíná Naruhotova cesta advokáta. (EMIA)

TV spot

SonGokussj

Začnu velmi originálně... "IGIARI!!!" aneb když vám při každém 5. slovu zazní biunnnk zvuk a dramatu je tam tolik, že by protestoval i náš ústřední hrdina, pták, který rád často povstane. S nataženou pravačkou... Celkově jsem byl rád, že jsem 1. episodu dokoukal a rozdýchal. Naprosto o ničem. Třeba se to časem zlepší, ale to už tu nebudu. 1EP drop, námitka? ZAMÍTÁ SE... ()

Jeoffrey

Goku první díl dokoukal, což mě se ale nepovedlo, nevydržel jsem déle jak 10 minut. Tady bylo prostě všechno špatně. K čemu je budování nějaké atmosféry, když vím kdo je vrah prakticky z úvodních minut... No u takové Colomba to možná mohlo fungovat, protože člověka zajímalo, jak ho dotyčný usvědčí, ale tady je to celé jenom snůška kravin. Hlavní hrdina si prostě nakráčí k soudu bez nějaké přípravy a dá se do obhajoby a já mu to nevěřím. Soudní síň je počítačově šeredná a mě se to nelíbí. Je z toho strašně vidět, že předlohou tomuhle byla hra, kde si hráč volí dialogy a bohužel tady to působí směšně podivně. Navíc když kamarád, kterého hrdina zastupuje je totální idiot, tak si člověk skoro až přeje aby ho odsoudili, nebo mu alespoň dal soudce pořádný flastr za pohrdání soudem... Navíc to celé působí přehnaně, nepřirozeně a hloupě. Zkrátka i ta pitomá Soudkyně Barbara na Barrandově působí jako vyobrazení přelíčení pravděpodobněji, nežli tohle... Drop po polovině prvního dílu. ()

Starletka

"OBJECTION!" Kdo by neznal Phoenixe Wrighta, byť jen z internetových diskuzí. Že se jedná o herní adaptaci je patrné jak vizuálně (vyskakující tabulky) tak ze zvukového doprovodu (*cink*) a mě skoro až mrzí, že jsem se k původním hrám nikdy nedostala. Dějově by totiž bylo určitě daleko zajímavější sám řešit případy než se na ně jen dívat. Jednu sezónu jsem zvládla bez úhony, ale na celou další už nemám odhodlání, tudíž pro mě se soudní síň zavírá po 12 dílech. 4/10 ()

MissLeone

Já jsem zatím nedostala šanci si zahrát kteroukoli z her, tak jsem se rozhodla podívat na anime. A nebylo to TAK špatné, jak někteří tvrdí. Mně ty "přehnané" či "nepřirozené" scény přijdou vtipné. Celé anime je vtipné. Já se vždy těšila na to, až vyšetřování skončí a budeme se moci podívat do soudní síně, kde začíná ta pravá sranda. Wright je skvělý protagonista, dozvíme se i něco málo o jeho dětství a začátky přátelství s Larrym a Milesem. Kdo mi asi jediný v anime vadil, tak byla dvojice Maya a Pearl. Po většinu času byly neskutečně otravné :D Těm, kteří to vzdali u prvních dílů doporučuji, aby tomu dali ještě šanci. PS Ace Attorney má jedny z těch nejlepších openingů, co jsem kdy slyšela. ()