Soudkyně Barbara

(relácia)
Reality-TV / Dráma
Česko, 2015, 60 min

Skutečné příběhy ze soudních síní. Nesmlouvavá, neomylná a spravedlivá – soudkyně Barbara rozhoduje, kde je pravda. (TV Barrandov)

herr_carter

Neskutečné se stalo reálným - byl vytvořen pořad, kde si reálné kauzy můžete sehrát na oko i Vy, drazí mongoloidní spoluobčané..Takže nejen, že se tito chudáci podvolí k účinkování v jednom z nejtupějších televizních pořadů, jaké kdy byly stvořeny, ale ještě ze sebe udělají totální čuráky a nechají se dobrovolně zdriskreditovat před celým národem (na druhou stranu ale takovéhle svinstvo může sledovat jenom ta nejnižší spodina lidstva, která v těch netalentovaných komparzistech vidí svoje modly). Měla by existovat nějaká speciální kárná komise vybavená rotačními kulomety, která by po zásluze všechny tvůrce podobných hoven ihned a bez skrupulí rozstřílela....... ()

metal.storm

Málokedy sa stane, že česká verzia je horšia ako slovenská. Mám rada našu súdnu sieň a občas, keď mám náladu tak si ju pustím. Akurát že som mala poslednou dobou pocit, že to ide dolu vodou, tak reku, že sa pokúsim, aj naprieč veeeľmi zlým hodnoteniam, si pár častí pozrieť aj s tejto vašej českej. Mám ich teda za sebou viacero, vrátane tej s pani Žizkovou, a musím teda povedať že navzdory približne rovnakému prostrediu, kamere, priebehu, je pani sudkyňa koza, dialógy prijebané, názory debilné, argumenty žiadne a právnici kokoti, aspoň podaktorí. Ale musím súhlasiť s výrazom "Guilty pleasure". ()

MikeCool

TV-pořad. Je to samozřejmě přitažené za vlasy, ale zas tolik bych to neodsuzoval. Díky své stručnosti a občasným zaujmutím divákovi pozornosti u mě Soudkyně Barbara zabodovala. Ale rozhodně to není nic světoborného. Je to ovšem krásná příležitost pro začínající herce. | Průměr všech zhlédnutých (odvysílaných) epizod: 55% (2*) | ()

Hashirama

Ty krávo, to je nářez! Soudkyně Barbara úspěšně modeluje každý den jiný patvar, zcela originální a nepředvídatelný, přičemž mnohdy až ochotnické výkony účastníků dělají z procesů nezapomenutelnou zábavu a pochopitelně obří gylty pležr. Člověk se často popadá za valchu, když se ukáže, že spor o opatrovnictví skončí zjištěním, že je dcera v patnácti těhotná. Barrandov má v tomto pořadu velký tahák, jelikož úroveň této pseudotelevize je rovna úrovni sebereflexe Jaromíra Soukupa. ()

Big Bear

,, Soudili se dva sousedi o hranice, starou slívu, o kus meze, o smrad z chlívu. Byl to spor urputnej, pět let se táhnul, jeden na druhýho i ruku vztáhnul. Soudili se sourozenci mezi věnci, pozůstalí, kdo co zdědí, kdo co sbalí. Byl to spor urputnej, bez slitování, byl na hrobě plevel a devátý stání .... '' ---------- Zábavné pořady TV Barrandov, to jsou extra formáty vyžadující extra žánrové kategorie a extra hodnocení... Barbaru občas chytám když se vracím z práce a někdy i stihnu skoro celou 2/2. Ne, že bych ji vyhledával, ale občas je prostě příjemné po celodenním frmolu na ulicích naší matičky Prahy usednout s kouřící kávou, vypnout a jen tupě zírat co zase proti sobě ti lidé na obrazovce mají. Věřím, že takovéhle soudy řešící občansko-právní spory jsou i ve skutečnosti a člověk si tak může udělat představu co jej případně čeká. Původně jsem myslel, že je to plné neherců a tak jsem s úsměvem přecházel některé ,,herecké'' projevy některých. Při podrobnějším prozkoumání jsem však zjistil, že sem tam ten či onen už v lecčemž hrál a o to je pak děsivější jeho výstup před soudkyní Barbarou. Neviděl jsem toho moc, ale přiznám se, že občas jsem byl celkem zvědav, ke komu se ta paní se zavázanýma očima a váhami v ruce ústy soudkyně barbary nakonec nakloní.... Dávám za jedno odročení. * ()

• Nakrúcanie prebiehalo v Bratislave v kulisách totožných so slovenskou verziou. (VasylDeBylak)
  • Herci Lenka Vacvalová a Jaroslav Mendel jsou ve skutečnosti původem ze Slovenska, ovšem jejich čeština je na tak vysoké úrovni, že v pořadu vystupují jako čeští advokáti. (ČSFD)