Night Porter's Point of View

• Česko Z hlediska nočního hlídače (festivalový názov) (viac)
všetky plagáty

Faye

.. „ Každého člověka něco baví. A mě baví kontrolovat, baví mě kontrolovat své kolegy“. Portrét člověka, který si život zjednodušil pouze na striktní dodržování pravidel. „pravidla jsou důležitější než člověk“. ()

Madsbender

Chvíľami dosť šokujúco vyznievajúci objektívny portrét radového vzorného občana socialistického štátu, ktorého postoje sú pre súčasného diváka-našinca, ktorý dobu nezažil, alebo už na ňu pomaly zabúda, takmer nepochopiteľné. Minimálna angažovanosť réžie a voľnosť hlavnému aktérovi mu dovoľuje predstaviť také návrhy a riešenia (napríklad neskrývaná podpora trestu smrti, proti ktorému sa Kieslowski, ako vieme, ostro staval, ale do tohoto dokumenty žiadnu vlastnú ideológiu nevkladá), pri ktorých behá mráz po chrbte. Treba vidieť. 80% POZNÁMKA: Zhliadnuté v rámci semináru o poľskom filme. ()

petaspur

Vrátnice ve fabrice je takové malé království, ve kterém na trůnu sedí všemocný vrátný. Dohlíží na správné vložení karty do píchačky, příchody a odchody z lidí práce, brání rozkrádání majetku v socialistickém vlastnictví nahlížením do tašek pracujících a žádné vozidlo se bez příslušného razítka nedostane přes závoru. Pouze takový člověk, pro kterého je buzerace skutečným koníčkem, může zabránit návratu imperialistů v PLR k moci. ()

Tygrys

Portrét jednoho hlídače, který by nejraději kontroloval všechny a všechno. Jako zásadní mi ale tenhle dokument nepřišel. Kontrola kontrolní kontroly. ()

tomtomtoma

Z hlediska nočního hlídače je svéráznou filmovou provokací Krzysztofa Kieślowskiho. Marian Osuch v pevném přesvědčení záslužného veřejného ocenění svého ideologického charakteru a bdělého nasazení se v rukách filmaře stává výstražným nástrojem, upozorňujícím na nebezpečí strachu politického uspořádání společnosti. Přísná a důkladná kontrola provozního řádu je zasloužilým činem, který upevňuje správné uspořádání společnosti. Filozofická otázka kontroly svobody by zavedla zamýšlený účinek na vedlejší kolej, hlavním artiklem je kontroverzní skutečnost přesvědčení a reality doby. Film Z hlediska nočního hlídače je originálním filmem morální odvahy, šibalsky bije na poplach. ()

Ratherfly

Pár povedených momentů,kdy si ústřední postava protiřečí slovem a jednáním + spousta (jak na 17min.) radikálních názorů jednoduchého člověka. ()

vojo

Dosť mrazivé, no na druhej strane aj dosť humorné zobrazenie človeka, ktorý "buzerovanie" ľudí považuje za koníček aj celoživotné poslanie. ()