Bungó Stray Dogs - Season 5

(séria)

Ozbrojená detektivní agentura je stále na útěku před Loveckými psy, ale ne všechna naděje je ztracena. Detektiv Ranpo Edogawa má plán, jak dokázat nevinu jeho kolegů a zachránit svět před chaosem: najít a zajmout Kamuiho – vůdce teroristické organizace Decay of the Angel. (mikki089)

Hees

Nepovedal by som, že sa táto séria nejakým spôsobom líši od všetkých ostatných nejak kvalitou, alebo pozerateľnosťou, ale len tým čo mi trocha vadilo, lebo sme sledovali xyz maličkých súbojov, s tým, že vlastne výsledok je nejaká náhoda a cieľ je dá sa povedať absolútne bežným cieľom takmer všetkých filmov z deväťdesiatych rokov. To čo sa teda budovalo nejakú dosť dlhú dobu sa za mňa nedobudovalo k absolútnej mojej spokojnosti a wau efekt sa nedostavil hlavne v porovnaní s inými sériami Bungou Stray Dogs. Musím teda povedať, že cesta bola krajšia ako cieľ a cestu som si náramne užil, hlavne pre mňa s lepšou štvrtou sériou. Vysvetlenie záujmov tej zlej strany, že prečo to celé robila je síce dostatočné, ale za mňa neuspokojivé, niečo ako keď dostane žiak trojku a učiteľka mu tam dopíše mínus, aby ho ešte viac vyľakala, že nabudúce sa musí viac snažiť a to hlavne vzhľadom na vynikajúcu štvrtú sériu. Celkovo, by som sa ale k piatej sérii Bungou Stray Dogs staval veľmi pozitívne, nebude síce najlepšia, ale budeme na ňu spomínať (teda hlavne ja), ako na výbornú. Jednotlivé premyslené súboje a ich vyústenie sú stále výborne a potešia ľudí čo hľadajú zložitejšie bojové anime, kde sa bojuje aj svalmi, ale častokrát sa bojuje oveľa viac mozgom a tu je to stále prítomné a vynikajúce. Samozrejme animácii nie je tiež vôbec čo vytknúť. Množstvo postáv, ktoré sa v Bungou Stray Dogs piatej sérii manažujú a majú svoje záujmy je až neuveriteľné, ale stále si všetky zachovávajú takého pomyselného svojho ducha a svoju identitu a záujmy. Možno som tu trocha podľahol a neporovnával to s inými podobnými anime, ale nechal som sa uniesť porovnávať viac série Bungou Stray Dogs medzi sebou. Podľahol som bohužiaľ, aj tomu, že mi nestačí celkový message, ktorý z príbehu dostaneme, aj keď sa nám to krásne celé preplietlo príbehovo. Môžeme sa teda tešiť na šiestu sériu? Začínam si myslieť, že určite áno. ()

Jeoffrey

Pro mě rozhodně nejzábavnější a nejnašlapanější část, která krásně těží ze skvělého rozjezdu, který jí připravila série předchozí. Pořád se tu něco děje, nikdy není nic jisté, velkých a někdy až šílených zvratů se divák dočká praktický každý díl, a i když tu mají především členové Detektivní agentury někdy až neskutečný plot armor, stejně jsou chvíle, kdy se o ně reálně bojíte. Obzvlášť krásně celý příběh vygradoval na konci desátého dílu, kdy bylo to zoufalství skoro až hmatatelné. Já si tuhle jízdu neskutečně užil, především „úniková hra“ mezi Dazaiem a Fjodorem byla úžasná. Líbila se mi i motivace hlavních záporáků, i když to celé jeden z těch hlavních v podstatě jen tak nějak „zandal na Lelouche“. Tady za mě zkrátka není o čem, těšil jsem se na každý další díl, pár zvratů mě doslova zaskočilo (u některých jsem si až říkal, jestli to tvůrci už nepřehání) a protože mám rád, když nevím, co bude, když mě akční seriál na svém vrcholu nechce nechat vydechnout a drží si svoji stylovost i cool faktor, tak to prostě náležitě ocením a dám páté sérii 5*. Dokonce i můj strach, co bude dál, když se tohle drama vlastně vyřešilo, byl parádně rozptýlen závěrečnou scénou, takže se na šestou sérii těším. 8,8/10 ()

• V manze je telefon, který Katai vidí, hozen do jeho pokoje oknem. V anime Katai telefon pouze najde ležet na své matraci. (mikki089)
  • V manze Ango nestihne schovat svou pistoli poté, co se Atsushi probudí. V anime si však Atsushi pistole nevšimne, protože ji Ango stačil schovat. (mikki089)
  • Kromě návrhů Lucy a Kyōky, že Anne vrhne Anga na zeď a bodne ho do lýtka jako vnější podnět, anime ještě navrhuje Anga shodit na zem, zasáhnout ho do očí, mrsknout s ním nebo ho nakopnout. (mikki089)