Bad Blood: The Movie

Kamera:

John Manfredi

Mary Malloy

MickeyStuma

Námět příběhu evokuje tvorbu 50. a 60. let, kdy vznikalo poměrně hodně filmů o obojživelných tvorech, kteří zabíjejí vše živé. Zde motiv připomíná předlohu o vlkodlacích. Dospívající dívka je prostě napadena obojživelnou příšerou a celá koncepce zápletky je jen závodem s časem o nalezení protilátky dříve, než se v obojživelnou příšeru promění také. Film sice působí nízkorozpočtovým dojmem, ale poněkud neobvyklý vizuální nádech mu dává šanci. Připomíná totiž grindhouseovou produkci. Psychedelická atmosféra s patřičným gore, slizem a ujetosti působí spíše poněkud zmatečným dojmem, zejména v tom, co se děje a proč, byť je počáteční myšlenka poměrně jasná. Rodiče jsou znepokojeni drogovou závislostí své dospívající dcery. A zbytek? Najatý detektiv se svými halucinacemi k pochopení dané problematiky také příliš nepřispívá. Naštěstí toho v ději není použito tolik, aby to diváka zmátlo víc, než je nutné. Vizuálně je tedy film neobvyklý, ale v jádru poměrně solidní, takže v hororových vodách si šanci zaslouží. I kdyby jen na jedno zhlédnutí. ()

ricci.s

Žabí mutant, na ktorého sa holčina mení každý mesiac počas splnu. Teda v prípade, že nedostane svoje sérum. A to som čakal vlkolakov. Spočiatku mi to pripadalo ako úplne trápna blbosť, ale v druhej polovici sa mi to už trochu začalo páčiť. Samozrejme od momentu, keď cicatú príšeru ukázali v plnej kráse a začala konečne vystrájať. Maska bola totiž celkom podarená. Mal som taktiež pocit, že to tvorcovia chceli kúsok humorne odľahčiť, ale ostalo väčšinou len pri tej snahe. Vtipné mi to totiž nepripadalo. Jedna poriadna gorescénka sa mi zdá taktiež trochu málo. Viaceré vraždy boli totiž mimo záber, čo v hororoch neznášam. O prepadák sa ale určite nejedná. ()