Andy Kasper (Adam Garcia), úspešný marketingový pracovník, opustí svoje dobré zamestnanie v Silicon Valley, pretože cíti, že sa odcudzuje všetkému, čo ho o zmysluplnej práci naučil jeho otec. Získa nový džob v známej výskumnej firme, kde si rýchlo urobí z jedného z kolegov mocného nepriateľa, pretože dobrovoľne chce splniť takmer nemožný projekt – osobný počítač za 99 dolárov. Do tímu priberie len troch kolegov z laboratória, totálnych sociopatov. A revolučný čin sa im skutočne aj zdarí. Nie sú však obchodne dostatočne zdatní a stanú sa obeťami špekulatívneho kapitalisti a Andyho starého nepriateľa z výskumného laboratória. Nájde Andy a jeho noví priatelia spôsob ako prekonať problémy? Keď sa objaví Andyho atraktívna susedka Alisa (Rosario Dawsonová), začína sa všetko obracať na lepšie... (TV JOJ)

messi@h

Pro tenhle film mám slabost a bohužel je tady děsně odstřelený. Objektivně si zaslouží tak 65 %, takže jsem ho mírně nadhotnotil, abych mu pomohl :) Ale když čtu komentáře ostatních, tak to zase udělali přesně naopak - napíšou, jak se na to dobře dívá a dají filmu klidně 2 hvězdy. Takže jsem je vlastně jen vyvážil. Jak tady už mnohokrát zaznělo - tenhle film je především oddechovka a svoji roli plní na 100 %. A to se taky počítá. ()

UncleG

Bylo to tady stokrát... Co stokrát? Tisíckrát! Co tisíckrát? Sto tisíckrát! Přesto mě tahle komedie o partičce nerdovskejch sociopatů snících svůj velký americký sen nějak výrazně neštvala. Ethan Suplee a Dawsonovic Rozára snad ani zklamat nemůžou. Alespoň pro mě zmínění dva herci tuhle (místy vtipnou, místy trapnou a hodně omšelou) komedii zvedají z bahna šedýho podprůměru. Závěrem: Koukatelný konzum o nadšencích z garáže, kterému ale chybí nějakej "Smithovskej" říz nebo pravej ajťáckej zápal. ()

pepa3rd

I pokud o počítačích víte jen to, jak je zapnout a ke klávesnici usedáte s kostkou cukru, nejspíš vám bude jasné, že tenle film je po technické stránce naprostý nesmysl a scénárista na tom byl se znalostmi asi podobně jako vy. Pokud o počítačích něco víte, bude vám to jasné o to víc. Když ale odhlédneme od této stránky, zůstane vcelku průměrná komedie, která zažitým způsobem karikaturuje lidi z počítačového prostředí. Nic, co bychom už stokrát neviděli a mnohdy v o mnoho lepším podání. 40 % ()

P@\/EL

Docela dobrá komedie o partičce počítačových techniků, kteří chtějí vyrobit superpočítač jen za 99 dolarů. Film rozhodně neurazí, ale také výrazně neoslní, prostě taková standardní humorná podívaná. Je fakt, že film je třeba brát taky s trochou nadsazky, jelikož počítač, kde jsou vzužity tak pokročilé moderní technologie by za takovou cenu sestrojit nešlo. Nakonec musím ještě pochválit tvůrce za velice důmyslný závěr. ()

codeas

Tenhle film je naprosto průlomový v jedné věci. Většinou jsou počítačový guru znázorňováni jako tlustí, lidí se štítící a nejlépe jako indové. Tady jde o partičku mladých ctižádostivých, kdy jeden je ind Salam, druhý je zaražený tlustý Drobek, třetí si chrání svůj prostor a je pořádně čistotný a poslední je sympatický hezký 'hlavní hrdina' zabývající se ekonomickou stránkou věci. Ukázka jakým směrem se možná v budoucnosti bude ubýrat počítačový průmysl - hologramem. Je ukázano jak je vše jednoduché a prosté, což film ještě více potápí. Na druhou stranu je ukázáno, typické přísloví "jít si za svým cílem" což se hlavní hrdinům v nervy drásajícím konci povedlo. ()

• Film byl při zkušebním vysílání představen pod názvem The Big Idea. (Cheeker)