Zlotřilý a zrádný general William Jacobs chce svrhnout vládu Spojených států a proto chystá útok na Bílý dům. Za prostředek své pomsty si zvolí nové supermoderní a přísně tajné tryskové letadlo přezdívané Storm Catcher (Lovec bouří), výsledek utajovaného projektu Phoenix, kterým chce bombardovat Washington. Problém je v tom, že tohle letadlo zatím umí a dokáže pilotovat pouze jediný člověk na světě, major Jack Holloway. Že by se však na něčem, takovém pochopitelně nepodílel a tak se Jacobs nejprve pokusí zaplést do svých plánů lstí, když s pomocí pilota kapitána Lucase, který se vydává za Jacka a letadlo ukradne, takže je to Jack, kdo je později obviněn z krádeže a několika zabití. Je odsouzen vojenským soudem a téměř zahyne, když je vězeňský transport přepaden. Podaří se mu však využít situace a uprchnout s odhodláním očistit své jméno od křivého nařčení. Po krátkém setkání s rodinou je však zavražděna jeho manželka Jessica, když se Jacobs rozhodne k přímému nátlaku a unese jeho dceru Nicole jako rukojmí. Hrozí, že ji zabije, pokud Jack neudělá co po něm Jacobs chce. Naštěstí je tu Jackův nejlepší přítel, kapitán Johnson, přezdívaný Sparks, kolega z projektu Phoenix, který má jako počítačový expert v rukávu několik fíglů jak příteli pomoci. (oficiálny text distribútora)

Stanmi

No co si budeme povídat, žádný zázrak to není (jak už koneckonců napovídá hodnocení). Děj se točí kolem neviditelné superstíhačky, která je ukradena, aby posloužila zlým hochům a krádež je hozena na nevinného majora Hollowaye, který tak musí očistit svou čest a nálezt stíhačku. Téma neviditelného letounu, který je ukraden, to v akčních filmech není zrovna dvakrát originální, ale jako zápletka to musí stačit, stejně jako další příběhové ingredience - zrada ve vlastních řadách, únos rodiny a minimum bojových scén s páně Lundgrenem, který tak zůstal daleko za očekáváním, aspoň že si párkrát zastřílí. Co se týče ostatních herců, tak snad lze zmínit jen Roberta Miana (ano opět v záporné roli) a taky Dolphova parťáka v podání Mystra Clarka, herce sic neznámého, ale podávajícího ze všech herců asi nejlepší výkon, kromě toho taky sem tam vyloudí i úsměv na tváři, ty ostatní úsměvy pak vyloudí slabé zpracování. Lovec bouřek rozhodně není filmem úplně špatným, ale moc důvodů ke shlédnutí vskutku nenabízí, teda pokud zrovna nepotřebujete vidět všechny Dolphovy filmy...jinak se radši poohlédněte po nečem kvalitnějším. ()

QuarkCZ

Ani nevím, zaco ta hvězdička je. Je to typická americká naprosto předvídatelná kravina, ale když už nikde jinde fakt nic nedávají a vy máte "nepřemýšlecí" náladu, tak to může přijít vhod :D ()

chosan

Zde koukám to patří k nejhorším filmům ale pro mě je to jeden z nejlepších filmů s Dolpem a myslím si že po Univerzálním vojákovi a Švédovi je to s ním nejlepší film pro mě jasných 70%. ()