Max je ve smrtelném nebezpečí a dochází jí čas. Jeden z pacientů léčebny Pennhurst má návštěvu. Hopper se v Rusku činí, až se z něj kouří. (Netflix)

Plukos odpad!

Naprostý odpad. Maxine 20minutový plot armour, zatímco všichni posedlí umírali do 2 minut maximálně, hlavní postava umírala desítky minut, mohla na rozdíl od ostatních utíkat a jako jediná se mohla dostat přímo do sídla Vecny. Nechápu proč nemůžou být konzistentní. Buďto ji zabijte hned, nebo i ostatním dejte šanci prodlužovat smrt o desítky minut. Zkazilo to dojem z celé epizody. Navíc naprosto nechápu důvod rozvádění story s Maxine, waste of time and resources... ()

kyjo

Příběhová linka na Kamčatce docela zajímavá. Dvojka Winona Ryder + Brett Gelman má chemii a je zábavná. Gelman sice - aspoň co jsem ho zatim viděl - hraje vždycky všude stejně (sám sebe), ale tady ten jeho sarkastickej komediální talent docela sedí. Naopak, příběhová linka děcek mi přijde čim dál tim hloupější, otravnější, a nudnější, jak po stránce příběhu a postav, tak herecky. +1 ★ za realistickou akční přestřelku v domě. ()

KrejcirikR

Perfektně vymyšlený, napsaný, natočený a podaný. Musím projít starší epizody ale myslim že se jedná o nejlepší epizodu celýho seriálu. 🎶  If I only could, I'd make a deal with God, And I'd get him to swap our places, Be running up that road, Be running up that hill, Be running up that building, If I only could, oh 🎶 ()

ALIENka_

Jakkoliv se mi tahle epizoda líbí, zároveň s ní mám hrozně moc problémů. Tak snad abych začala tím dobrým. Lucasova sestra už mě kupodivu tolik nesere a začínám ji mít docela ráda. Nevím, čím to je, že mi teď přijde sympatická (možná, protože tam není tak často jako ve trojce a tvůrci se ji konečně naučili používat). ¯\_(ツ)_/¯ Sadie příběh je skvělej, tu holku jsem si fakt oblíbila a jsem ráda, že jí dali hlubší příběh a smrt Billyho neodbyli. Kámoš Jonathana je největší pohodář. A takový vlasy bych taky chtěla mít. Stejně jako Robin s Nancy, který spolu mají úžasnou chemii, a jejich rozhovor ve stylu Mlčení jehňátek byl zatraceně dobře udělanej! Zradu ruskýho překupníka jsem opravdu nečekala a překvapení cením, stejně jako Mika a Willa, který si konečně pořádně promluvili a všechno mezi sebou urovnali. Tak a teď k výhradám. Útěk Hoppera byl prostě jeden velkej plot armor, on má doslova nohu namaděru, ale skáče ze střech, jezdí na skútru, zabíjí kdekoho a běhá jako dvacetiletej. Mohli byste argumentovat adrenalinem, ale pochybuju, že by vám díky němu srostly kosti. Navíc strávil dost času v gulagu, což se na člověku taky podepíše, adrenalin neadrenalin. Přestřelka v domě působí sice hezky, ale že by jeden agent sejmul tolik vojáků se mi zdá krapítek přestřelený. Útěk Max je sice pěknej na pohled, ale toho plot armoru je tam na můj vkus taky trochu moc. Když vím, že se tvůrci bojí zabíjet důležitější postavy, tak mě žádná hrozba smrti nijak nerozhodí. Doufám, že se toho přestanou bát, byla by to škoda. Hodnocení: kde se vzali ty lidi z laborky? On tam má ten vědec ještě nějaký slovo? Já myslela, že ho vyhodili/10 ()

HellFire

Velmi pomalu začíná být seriál zajímavý, ale pořád jsem na vážkách. Vůbec mi to nepřipadá jako Stranger Things, i když postavy jsou od první epizody víceméně ty samé. A to je problém, protože tvůrci očividně nemají koule na to zabít kohokoliv důležitého. Nejdřív přežije Hopper a teď má jakože zemřít Max, čemuž sem nevěřil ani na vteřinu. Co mě ale hodně potěšilo, tak cameo Roberta Englunda jako Victora alias Freddyho Kruegera. Za to u mě mají tvůrci velké plus. ()

• Kvůli covid-19 opatřením byl nucen Dacre Montgomery natočit svoji scénu doma v Austrálii. Režisér Shawn Levy ji režíroval skrz videohovor přes aplikaci Zoom. (NiWi)
  • Když Max (Sadie Sink) prochází hřbitovem v Upside Down, je vidět velký náhrobní kámen, na kterém je napsáno jméno „Myers“. Jedná se o odkaz na Michaela Myerse z filmové série Halloween. (KGBelik)