Dr. Brenner vyslýchá Hoppera a Joyce, zatímco kluci čekají s Eleven v tělocvičně. Ve Willově domě se Nancy s Jonathanem připravují na souboj. (Netflix)

tatraboy

Těžko říct co vše jsem při tom prožíval. Jeden z mála seriálu, který u mě dokázal na delší dobu vyvolat emoční vypětí. Závěr bych zhodnotil tak, že si to zaslouží druhou sérii stejné kvality. ()

Tom10000

8. a poslední díl 1.série. Mike, Dustin a Lucas s Jedenáctkou zůstávají ve škole, zatímco se Nancy a Jonathan snaží nalákat příšeru do Joycina domu, kde se ji chystají zabít. Do toho všeho se ale připlazí Steve, jenž se snaží oběma omluvit. Díky němu dokáží příšeru omráčit, ale nikoli zabít. Doktor a jeho tým agentů přicházejí do školy poté, co se domluví s Hopperem a Joyce. Hledají Jedenátku, jenže ta se brání. Zabije šest agentů, dokud téměř neumře. Jenže, než ji její otec stihne vyzvednout, na školu zaútočí to monstrum. Hopper a Joyce jsou už v laboratoři, kde projdou do Obráceného světa, aby našli Willa. Ten už byl ale lapen. A i když se ho podaří oživit, následky mu zůstávají. Jedenáctka se obětuje pro zabit příšery, předtím ji však stihne Mike vyznat lásku. Jonathan a Nancy zůstávají se Stevem. Po měsíci dává Jonathanovi Nancy dárek, ale sama zůstává věrná druhému klukovi. Will "ožil", ale občas kolem sebe vidí druhý svět. Jen Hopper si je vědom, že Jedenáctka možná může žít... 100 procent. ()

LennyCowler

Je škoda že to skončilo, moc jsem se bavil, stále doufám, že přijde další řada nebo najdu něco podobného. Jsem taky rád že jsem konečně přišel na to koho mi připomíná "Psychor rádoby hororový expert", který tenhle serial docela setřel. Je to klasický nefalšovaný" Rimmer ", stačí se mrknout na jeho profil :-) ()

Tobias18

Wow...poslední díl první série je něco neuvěřitelně silného. Tvůrci nezapomínají na to, co celou sérii budovali-nezapomínají na postavy. Ještě více rozkreslují El, Hoppera, a hlavně Steva, vedlejší postavu, která mě nikdy předtím nebavila, ale tady mu opravdu vtiskli charakter. A právě díky těmto postavám fungují emoce, díky kterým funguje celý seriál. Zakončení je opravdu důstojné, vše se dovysvětlí, dovypráví, a dává se prostor druhé sérii, na kterou se hodně těším, a jsem vážně zvědavý, jak se bude příběh nadále vyvíjet. Všechno v tomto díle má své podstatné místo, nic ani nikdo zde nepřekáží, a má to hloubku, kterou bych od toho čekal. Vážně skvělé, těším se na druhou řadu! 100%. ()