The Beatles - roky na turné

• Slovensko The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years (viac)

Oskarový režisér Ron Howard vás vezme na nevšednú cestu s najslávnejšou skupinou všetkých čias, THE BEATLES. Tento jedinečný filmový projekt autenticky zachytáva obdobie ich koncertných rokov 1962-1966 z perspektívy samotných členov The Beatles. Z bezprostrednej blízkosti sa stanete svedkami toho, ako tieto udalosti ovplyvnili každého z členov The Beatles – ich vzťahy, hudobný vývoj, životný štýl a vyrovnávanie sa so slávou. Zažite historické momenty, ktoré premenili hudbu na čosi nadčasové a absolútne. (Itafilm)

Tonula

Tady je těžko něco hodnotit. Beatles byli vždy jedineční a to se pak sveze i s dokumentem o nich. Hudby je stále dokonalá. Od prvních odrhovaček až po rozsáhlé kompozice ze studiové éry. Je pozoruhodné, že i po více jak 50 letech se dá celá jejch tvorba poslouchat. Jen mám obavu, že jejich obdobím jako by hudba skončila. Když se na film podíváte, pochopíte, proč museli Brouci skončit. Nebylo už kam jít, všechno co chtěli, už dosáhli a ti plačící fanoušci (nebo spíše fanynky)... Možná mohlo být více času věnováno období po roce 1966. Tam to vlastně autor sjel za několik minut a byl konec. Přesto je dle mého dokument záslužný, protože vidíme davové šílenství okolo muzikantů i postupující znechucení celým tím cirkusem. Až mě jich přišlo líto. Záběry, kdy prolézají přes davy svých příznivců a někteří z nich se snaží jim servat něco z oblečení jsou děsivé. Doba se změnila a i poslední členové skupiny už mají spoustu let, takže jsou dnes poněkud za zenitem. Přesto občas ještě někde vystupují. Dnes už bez rozvášněných davů. Škoda jen, že John a George už své party dopsali. Určitě mohli ještě pěkných pár písniček vymyslet. 5* ()