Fauda

všetky plagáty
Izrael, (2015–2022), 32 h 52 min (Minutáž: 32–53 min)

Lior Raz, Tsahi Halevi, Samer Bisharat, Neta Garty, Yaara Benben, Doraid Liddawi, Laëtitia Eïdo, Johnny Arbid, Salim Daw, Tomer Capone, Yaakov Zada Daniel (viac)

Vrchní izraelský agent se vrací z důchodu, aby dopadl palestinského bojovníka, kterého považoval za mrtvého. Uvede tak do pohybu řetězec chaotických událostí. (Netflix)

Recenzie používateľa Marcas k tomuto seriálu (2)

Fauda (2015)

Fauda je neskutečně chytlavý seriál. Poměrně věrně demonstruje situaci na blízkém východě, kde proti sobě zbrojí Židé a Muslimové a tato autentičnost dodává seriálu šťávu a svěží dech. Fascinuje mě, jak Netflix kupuje zahraniční díla a s jak obrovskou přesností tak činí. Seriál se pak dostává do mnohem širšího povědomí a to je jedině dobře. Seriály z atypických končin planety mě začínají bavit čím dál víc, nejspíš je to tím, že Hollywoodem jsme už všichni tak trochu předávkovaní. Jen tak dál! ()

Season 4 (2022) (S04)

Neuvěřitelná záležitost. Faudu miluju už od první série a mám pocit, že ta láska se každou sérii jenom prohlubuje. Nepamatuju si seriál, kde by všechny jeho série byly 10/10. Tady to s naprostým klidem můžu říct. Je to kurevsky silný a ještě o to víc, že to je momentálně velice aktuální (bohužel). A ten konec? Jsem strašně naštvanej...ale takhle se sakra mají dělat cliffhangery. ()