Fauda

všetky plagáty
Izrael, (2015–2022), 32 h 52 min (Minutáž: 32–53 min)

Lior Raz, Tsahi Halevi, Samer Bisharat, Neta Garty, Yaara Benben, Doraid Liddawi, Laëtitia Eïdo, Johnny Arbid, Salim Daw, Tomer Capone, Yaakov Zada Daniel (viac)

Vrchní izraelský agent se vrací z důchodu, aby dopadl palestinského bojovníka, kterého považoval za mrtvého. Uvede tak do pohybu řetězec chaotických událostí. (Netflix)

Recenzie používateľa Ekdahl k tomuto seriálu (2)

Fauda (2015)

Kriminálka Anděl ani Místo zločinu Plzeň to sice není, ale jinak to celkem ujde. (Bez prdele: vynikající, syrová, strhující věc). ()

Season 3 (2019) (S03)

Přes trochu nepřesvědčivý, šablonovitý rozjezd a občasnou zbytečnou melodramatičnost je to opět majstrštyk. Něco mezi antickou tragedií a špičkovým westernem a la Sedm statečných v jedinečných kulisách současného Blízkého východu. Ty první dvě řady jsou o ždibec lepší, neb jsou civilnější a syrovější. Scenáristicky to stokrát překonává to, co dokáží např. dnešní čeští scenáristé. Divák má pocit, že zde pracuje sama nutnost, a tak to má být. Postavy jsou vtahovány do tragického soukolí zcela přirozeně. Chemie mezi nimi funguje skvěle. Hérečky fešné. Výtku z natahovanosti a vaty (oproti předchozím sériím) neberu, to jsem nacházel spíš v těch starších řadách, např. sekvence z cely, kde je na toho Araba nasazen izraelský agent. Tahle řada je hollywoodštější (střih, trochu přehrávání - otravně hysterická Yaara, - zbytečná snaha o efekt, naštěstí ale žádný hollywoodský happy end), ale i tak volám: bravo! ()