Fauda

všetky plagáty
Izrael, (2015–2022), 32 h 52 min (Minutáž: 32–53 min)

Lior Raz, Tsahi Halevi, Samer Bisharat, Neta Garty, Yaara Benben, Doraid Liddawi, Laëtitia Eïdo, Johnny Arbid, Salim Daw, Tomer Capone, Yaakov Zada Daniel (viac)

Vrchní izraelský agent se vrací z důchodu, aby dopadl palestinského bojovníka, kterého považoval za mrtvého. Uvede tak do pohybu řetězec chaotických událostí. (Netflix)

Recenzie používateľa DAPDO k tomuto seriálu (4)

Season 1 (2015) (S01)

První série o agentovi, který se vrací z civilu do služby, aby dostal vůdce palestinských teroristů, o kterým si všichni myslí, že je po smrti. Je to vlastně takový kočkování mezi Izraelem a Palestinou, vyjednávání, dost akce, bavilo mě to. A rozhodně není na škodu, že díly mají jen něco málo přes 30 minut, aspoň odpadla taková ta omáčka kolem soukromí a vztahů hlavních hrdinů, které je v jiných seriálech víc než dost, i když i tady se tomu úplně nevyhnuli. 75%. ()

Season 2 (2017) (S02)

I druhá série jasnej nadprůměr. Sice jsem moc nepřišel na chut tomu, že tvůrci vyplnili těch 10 minut navíc oproti první sérii ke každýmu dílu vztahovýma záležitostma, ale té akce a napětí je řekl bych víc a dopředu si nemůžete být ničím jistí. I protihráč mi připadá drsnější, než ten, který se celou dobu schovával. Navíc mě čím dál víc baví postava kapitána Ayuba a jeho výslechový metody, aneb "jestli mi neřekneš, co chci vědět, tak Tě pošlu na potrat". 80%. ()

Season 3 (2019) (S03)

Tak jestli byly předchozí dvě série nadprůměrný, trojka byla za mě ještě větší pecka. Ten výlet týmu do Gazy a následnej piknik, kdy se snaží osvobodit zajatce, neměl chybu. V těchto epizodách nehledejte nějáký zvolnění tempa, jede se naplno od začátku do konce. Jediný ubrání nohy z plynu byl truchlící předposlední díl, ale ty byly už v předchozích sériích taky, když odešel na věčnost někdo z hlavních postav. A rozhodně nečekejte ve Faudě nějaký happy endy ve stylu ameriky, život není peříčko a jsem rád, že se tady toho drží a nemažou divákům med kolem huby, 90%. ()

Season 4 (2022) (S04)

Zase neskutečně realisticky natočený. I když mi tahle série občas připadala malinko míň akčnější než předchozí tři, tak jsou tu tři naprosto topový díly, který mi ten pocit rychle vyvrátily. Hodně se tady dbá i na to, co s hlavními hrdiny udělala dvacetiletá služba u speciálních jednotek. Jediný co bych vytknul, ale to bylo už i v předchozích sériích, je chování Dorona, kterej když zacítí kundu, tak je schopnej svým jednáním ohrozit celou jednotku. Zajímavej a silnej závěr s otevřeným koncem. Jsem zvědavej koho se bude start páté série týkat a koho ne, protože tvůrci se nikdy nebáli odebrat nějakou z velkých postav a vzhledem k autentičnosti seriálu by to měli udělat i teď. 85%. ()