Fauda

všetky plagáty
Izrael, (2015–2022), 32 h 52 min (Minutáž: 32–53 min)

Lior Raz, Tsahi Halevi, Samer Bisharat, Neta Garty, Yaara Benben, Doraid Liddawi, Laëtitia Eïdo, Johnny Arbid, Salim Daw, Tomer Capone, Yaakov Zada Daniel (viac)

Vrchní izraelský agent se vrací z důchodu, aby dopadl palestinského bojovníka, kterého považoval za mrtvého. Uvede tak do pohybu řetězec chaotických událostí. (Netflix)

Recenzie používateľa kukkik k tomuto seriálu (3)

Season 1 (2015) (S01)

Slušný rozjezd originálního konceptu, toho okecávání kolem je někdy trochu moc a spíš to celku škodí ale akce a dynamických plánů je dostatek a tak se dá ta občasná zbytečná emoční nuda zkousknout. Jsem zvědavý na další série. 4/5 ()

Season 2 (2017) (S02)

No, tak tady se to láme. Okecávacích výplňových scén oproti první sérii rapidně přibylo a ačkoli je žádoucí ukázat i dlouhá období skrývání se v úkrytech a emoční vypjatost mezi různými stranami ale nebylo nutné dávat téhle stránce tolik stopáže, že to s postavami divák prožívá pomalu 1:1. Tedy celá tahle série působí asi tak záživně, jako sedět měsíc v protiatomovém krytu, jednou týdně si zavolat se vzdáleným příbuzným a bavit se o počasí a situaci na burze a tak dvakrát do měsíce vylézt před dveře a hodit petardu do prázdné ulice. Zajímavý obsah by se dal sestříhat s přehledem do šesti epizod, potom by to byla dobrá série, takhle je to celkem utrpení v Netflix stylu, kdy se bez přeskakování nudných scén v rámci zachování příčetnosti člověk dost dobře neobejde. Třetí hvězdu zachraňuje jenom občasná akce, když se vyleze z úkrytů, která je pořád parádní. 3/5 ()

Season 3 (2019) (S03)

Třetí série mi udělala velkou radost, jelikož se tvůrci poučili z chyb druhé série a všechny nedostatky, které měla, zde napravili. Děje je svižný a plný akce, přesto nechybí vypracované dialogy a samonosný příběh má pointu a hloubku. Po druhé sérii jsem tedy měl celkem strach, jak tenhle seriál dopadne, ale tady nabral ostrou otočku a překonal dokonce i sérii první, což se zase tak často nestává. 4/5 ()