Fauda

všetky plagáty
Izrael, (2015–2022), 32 h 52 min (Minutáž: 32–53 min)

Lior Raz, Tsahi Halevi, Samer Bisharat, Neta Garty, Yaara Benben, Doraid Liddawi, Laëtitia Eïdo, Johnny Arbid, Salim Daw, Tomer Capone, Yaakov Zada Daniel (viac)

Vrchní izraelský agent se vrací z důchodu, aby dopadl palestinského bojovníka, kterého považoval za mrtvého. Uvede tak do pohybu řetězec chaotických událostí. (Netflix)

Recenzie používateľa Soweek k tomuto seriálu (4)

Season 1 (2015) (S01)

Za pomalejší rozjezd dávám hvězdu dolů, ale něco mi říká, že další série už bude za plný počet. Izraelci se s tím nemažou, nebojí se jít za čáru a překvapit tam, kde jiné seriály dodávají neustále stejná klišé. ()

Season 2 (2017) (S02)

Ač jsem se domníval, že půjde o pecku, je druhá série v podstatě zklamáním. Seriál se po úspěchu ubírá klasickým "západním" směrem a vše co z něj dělalo originální počin bylo přeměněno v klasické americké krimi. Sledovat osudy členů Faudy je pořád zábava, ale není to nic, co byste nenašli u alespoň trochu lepších seriálů. ()

Season 3 (2019) (S03)

Třetí série je konečně vším, čím měly být i ty dvě předchozí. Pořádná akční jízda, uvěřitelný konflikt a skvělá sonda do izraelsko-palestinských vztahů. ()

Season 4 (2022) (S04)

Líbí se mi, že si Fauda nehraje na to, že Izraelci jsou ti 100% správňáci a právo je vždy na jejich straně. I ve čtvrté sézoně si to drží vysokou kvalitu a vypadá to, že polevovat se rozhodně nebude. Škoda toho naprosto otevřeného konce, to se přece už dnes nedělá... ()