Fauda

všetky plagáty
Izrael, (2015–2022), 32 h 52 min (Minutáž: 32–53 min)

Lior Raz, Tsahi Halevi, Samer Bisharat, Neta Garty, Yaara Benben, Doraid Liddawi, Laëtitia Eïdo, Johnny Arbid, Salim Daw, Tomer Capone, Yaakov Zada Daniel (viac)

Vrchní izraelský agent se vrací z důchodu, aby dopadl palestinského bojovníka, kterého považoval za mrtvého. Uvede tak do pohybu řetězec chaotických událostí. (Netflix)

Recenzie používateľa italka63 k tomuto seriálu (3)

Episode 12 (2015) (S01E12)

Pokud mám hodnotit celou první sérii, je to milé překvapení. Co si budeme nalhávat, izraelsko-palestinský konflikt spoustě lidí uniká a vědomostí je, že kdesi existuje pásmo Gazy. Ten svým způsobem věčný a zbytečný náboženský konflikt je zde velmi dobře vykreslený a pokud je inspirován opravdu pracovníkem téhle jednotky, buďme šťastní, že existuje Mossad. Co se týče hereckého obsazení, je velmi dobré a průser je, že hlavní terorista je krásnej chlap s nádhernýma očima vy si říkáte, že vás přece takhle nemůžou klamat. Totéž představitel Wallida, ošklivej kluk, když dostal šanci projevit emoce, jen jsem zírala, na jeho zjihlý pohled. Výtečný je představitel Dorona, kus chlapa, který vypadá neškodně do prvního pohybu. A třešničkou je kapitán Gabi, ten soused odvedle v kostkované košili, trochu bříškem, nosem jako okurka. Dokáže mluvit jako kniha a jen málokdy se naštve a upřeně vás hnědým očima rentgenuje. Zkrátka, od prvního dílu vás seriál zadrápne a nepustí. Ani palestinské ženy s mírně vymytým mozkem, nutno podotknout. Nádherné lokace s dobrou hudbou. ()

Episode 12 (2018) (S02E12)

Jen tak pro info, celou řadu jsem dala za dva večery, prsteníček si okousala, no toto! A jdeme do třetí! ()

Episode 12 (2020) (S03E12)

Pokud hodnotím třetí řadu, nezklamala a laťka byla pořádně vysoko a závěrečný díl doslova vyrazil dech. Nikdy nepochopím, co se v tak krásné zemi děje, tedy chápu, ale nechci. Každopádně, perfektní série o tom, kterak mladý kluk s politikou nic mít nechce a jde za sportovním snem a palestinský život ho totálně semele a nasměruje úplně jinam. Perfektní vykreslení atmosféry i bojových akcí. Než jsem si přečetla, že představitel Dorona skutečně sloužil v protiteroristické jednotce a přišel o přítelkyni, pořád jsem si říkala, ten chlap je dobrej, to není možný. Zkrátka, parádní seriál. ()