Fauda

všetky plagáty
Izrael, (2015–2022), 32 h 52 min (Minutáž: 32–53 min)

Lior Raz, Tsahi Halevi, Samer Bisharat, Neta Garty, Yaara Benben, Doraid Liddawi, Laëtitia Eïdo, Johnny Arbid, Salim Daw, Tomer Capone, Yaakov Zada Daniel (viac)

Vrchní izraelský agent se vrací z důchodu, aby dopadl palestinského bojovníka, kterého považoval za mrtvého. Uvede tak do pohybu řetězec chaotických událostí. (Netflix)

Recenzie používateľa Fr k tomuto seriálu (5)

Fauda (2015)

První série je spíš taková seznamovací.... Teprve ta druhá má slušný grády. Sice se nevyhnou jistým "kreténským" berličkám, ale jestli vás tyhle politicko-teroristický národnostní třenice bavěj, doporučuji! Třetí série ukazuje možnosti, kam se dá s jejich rozpočtem a nekonečnou zásobárnou příběhů dojít.... Více u jednotlivých sérií. ()

Season 1 (2015) (S01)

„ZNÁME TĚ, VÍME ODKUD JSI, CO JSI UDĚLAL A KDE ŽIJE CELÁ TVOJE RODINA. POKUD JE TI RODINA DRAHÁ, ŘEKNEŠ MI VŠECHNO, CO VÍŠ. JINAK VÁS V NOCI NAVŠTÍVÍME...“ /// O výrobě mučedníků… na obou stranách… Mám rád tahle témata! Tady se do toho nemůžu dlouho dostat. Od 6.dílu trochu přituhuje (na obou stranách), jsou to prostě horký hlavy… čímž chcu teda říct, že se to rozjíždí dost dlouho! Ovšem nakonec je v tom hodně z toho, co jsem čekal… Jen tomu chybí větší nádech skutečnosti. Bohužel… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chcu se stát expertem na Palestinsko-Izraelský vztahy. 2.) Jsem bojovník nebo dítě? To se zjistí, když... 3.) Thx za titule „Kenol“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * ()

Season 2 (2017) (S02)

„KREV ZA KREV...“ /// Oproti první sérii je znát zlepšení už od úvodního dílu. Možná je to tím, že není třeba se seznamovat s postavama. Taky padouch je jasně definovanej a uvěřitelnej. Nebojí se nechat umřít nějaký zajímavý postavy, sledujeme rozdíly mezi ISIS a Hamásem, ukážou pár výslechovejch metod, seznáměj se životem džihádisty… Sice mě sere, že tahle speciální jednotka není schopná sejmout chlapa na pár metrů (atd, atd…) – což přidá (zřejmě) na dramatičnosti, ale ne na důvěře, takže mi občas připadaj jako parta čuráků… ale je to vlastně jediná vada na kráse. Druhá série je od první o level vejš! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Bez Palestiny nemá můj život smysl. 2.) Před odchodem na celu mě musej kamarádi „upravit“. 3.) Thx za titule „K4rm4d0n“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ** ()

Season 3 (2019) (S03)

,,GAZA JE MÍSTO, KDE SE DĚJÍ ŠPATNÉ VĚCI. TENTOKRÁT TO NENÍ ROZKAZ. ROZMYSLETE SE, JESTLI CHCETE JÍT...“ /// Platí to co vždycky – za prvý… mít Doron po boku našeho „rapla“ Kuneše, tak se do Izraele přestěhujou všechny tabákový firmy. A za druhý… tenhle kraj by nás mohl zásobovat historkama donekonečna! Staří známí se tentokrát vydávaj přímo do týlu nepřítele! Dlouho je o tom, „jak k tomu došlo“, takže kdož si bez viny… což tady vlastně není nikdo – zasraná země a chudáci lidi. Nejhorší je, že vlastně soucítím s těma druhejma, takže bych si dovolil říct, že je něco špatně… Jinak je to super seriál a hodně dobrá sezóna! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Mám strach ze Sionistů. 2.) Zajímá mě, kudy vede cesta z ringu na vrchol náboženství. /// Thx za titule „Zuzana Maklakowska“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ ** ()

Season 4 (2022) (S04)

„… BUDEME HLEDAT JEDNOTKU HIZBALLÁHU, KTERÁ DRŽÍ GABIHO“…  Už dlouho jsem nedal seriál na jeden - dva zátahy. Je super, že „chlapce“ (na chvíli) vyvezli do Evropy, kde se střetli s tou naší (ne)bezpečnostní realitou. Taky „zmrdi“ vymejšlej dobrý akce, takže tady máme spoustu mrtvejch na obou stranách, ale všichni víme, že to nakonec dobře dopadne… (OPRAVDU?).  A ten finální masakr? Kurva, chcu další sérii!   /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.)  Chci umřít za palestinskej lid. (Klidně v Libanonu) 2.) Makám pro Mosad a dostal jsem nabídku z Evropy.  ///  Thx za titule „Zuzana Maklakowska“.                 PŘÍBĚH  ****  HUMOR  ne  AKCE  ***  NAPĚTÍ  ** ()