Fauda

všetky plagáty
Izrael, (2015–2022), 32 h 52 min (Minutáž: 32–53 min)

Lior Raz, Tsahi Halevi, Samer Bisharat, Neta Garty, Yaara Benben, Doraid Liddawi, Laëtitia Eïdo, Johnny Arbid, Salim Daw, Tomer Capone, Yaakov Zada Daniel (viac)

Vrchní izraelský agent se vrací z důchodu, aby dopadl palestinského bojovníka, kterého považoval za mrtvého. Uvede tak do pohybu řetězec chaotických událostí. (Netflix)

Recenzie používateľa cpt.Lynch k tomuto seriálu (4)

Fauda (2015)

Realistické, drsné a napínavé, ale ne bezchybné. Sledujeme boj izraelské speciální jednotky (fiktivní, není to ani IDF ani Mosad) s palestinskými teroristy. Seriál není jednostranný, ani černobílý, byť jsou hlavní hrdinové Izraelci, tak palestinské postavy dostávají velký prostor. Člověk z toho celkem pochopí, jak to tam celé funguje, izraelské jednotky, armáda, politika, ale i palestinské tajné služby, Fatah, Hamás a jeho křídla. Seriál není bez chyb a člověk nemusí být zrovna bezpečnostní analytik, aby mu bylo jasné, že realita v izraelských speciálních jednotkách bude asi trochu někde jinde. Viz. časté neuposlechnutí rozkazů, nelogické kroky, přílišná akčnost scén atd. Přes veškeré napětí a akční scény dokáže být série místy dost zdlouhavá a nudná. Osobní rovina mezi hlavními postavami je dost nezáživná a často plačící „drsňák“ Doron mě vyloženě sral. První série super, druhá kopíruje první, tedy dost o ničem, v třetím se dostáváme do Gazy a to má grády a napětí, ale až příliš nerealistický akční závěr to trochu kazí. ()

Season 1 (2015) (S01)

Asi nejlepší série. ()

Season 2 (2017) (S02)

Hodně podobné jako první série a místy dost nuda 3,5 * ()

Season 3 (2019) (S03)

SPOILER: První část, cesta do Gazy, napětí, totální masakr!  Až nerealisticky akční závěr to podle mě kazí… ()