Fauda

všetky plagáty
Izrael, (2015–2022), 32 h 52 min (Minutáž: 32–53 min)

Lior Raz, Tsahi Halevi, Samer Bisharat, Neta Garty, Yaara Benben, Doraid Liddawi, Laëtitia Eïdo, Johnny Arbid, Salim Daw, Tomer Capone, Yaakov Zada Daniel (viac)

Vrchní izraelský agent se vrací z důchodu, aby dopadl palestinského bojovníka, kterého považoval za mrtvého. Uvede tak do pohybu řetězec chaotických událostí. (Netflix)

Recenzie používateľa hony23 k tomuto seriálu (4)

Season 1 (2015) (S01)

Palestinci proti Izraelcům, Mosad proti Hamásu, muslimové proti Židům. Všem známý konflikt skvělé ztvárněný v seriálu Fauda. Únosy, vraždy, sebevražední atentátníci, rozvědky, špionáž - tím vším jsou prošpikované půlhodinové epizody, takže o napětí a akci je postaráno. ()

Season 2 (2017) (S02)

Salam alejkum! První řada byla chutným předkrmem, ta druhá je delikátním hlavním chodem. Od počátku tu je jasně definovaný hlavní záporák a sledujeme 12 dílný hon na něj. Oceňuji skvěle vykreslené prostředí Izraele a Palestiny a strhující děj vygradovaný úmrtími zásadních postav. Ne, tady si opravdu divák nemůže být jistý, že všechno dobře dopadne. ()

Season 3 (2019) (S03)

To byla zase jízda a nevzpomínám si na jiný sériál, který by mě sérii od série bavil víc. Rozjezd 3.řady byl sice pozvolný, ale druhá půlka byla dechberoucí no a ten závěr naprosto nekompromisní. Jsem ve velkém očekávání, zda tvůrci udrží vysokou laťku i do 4. řady, protože Doron a jeho komando mě prostě královsky baví. ()

Season 4 (2022) (S04)

Po 3.sérii jsem si chrochtal, že tvůrci nejenže dokáží udržet vysokou laťku, ale dokonce ji neustále překonávají. Tento trend ale nejde udržet donekonečna, 4.série je sice výborná, ale v porovnání s těmi předchozími je o něco slabší. Rozjezd je dost pomalý a ta pravá adrenalinová jízda přijde až v druhé půlce. Vše vygraduje kulervoucí závěrečnou přestřelkou, aby jinak skvělý dojem pokazil nesmyslně otevřený konec. Za něj bych autory fakt nakopal do prdele. ()