Fauda

všetky plagáty
Izrael, (2015–2022), 32 h 52 min (Minutáž: 32–53 min)

Lior Raz, Tsahi Halevi, Samer Bisharat, Neta Garty, Yaara Benben, Doraid Liddawi, Laëtitia Eïdo, Johnny Arbid, Salim Daw, Tomer Capone, Yaakov Zada Daniel (viac)

Vrchní izraelský agent se vrací z důchodu, aby dopadl palestinského bojovníka, kterého považoval za mrtvého. Uvede tak do pohybu řetězec chaotických událostí. (Netflix)

Recenzie používateľa ABC1 k tomuto seriálu (3)

Season 1 (2015) (S01)

První díl seriálu za 4 hvězdy, které jsem posléze smazala po zhlédnutí 6. dílu.  Začátek byl výborný napínavý, rychlý,  svižný, ale čím dál se blíží konec 1. série, tím víc mi jde na nervy, jak z izraelských agentů dělají blbce. (Také mi vadí  nedostatek humoru a příliš drastické scény.) Kdyby takhle jednali ve skutečnosti, nikdy by stát Izrael nemohl vzniknout a vydržet až doposud. Těžko by se těmto nešikům podařilo chytit Eichmanna, dopravit ho do Izraele a odsoudit. Jasně, je to jen seroš, ale proboha proč tak sebemrskačský??? A napsaný tak, že lidem, kteří o palestinsko-izraelském konfliktu neví skoro nic, připadá, že obě party jsou stejné.  Tak snad někdy vznikne něco o hodně lepšího!!! ()

Episode 6 (2018) (S02E06)

Bohužel pořád mi připadá, že kdyby si takhle přitrouble Židi počínali, už by stát Izrael neexistoval! Není ten scénárista zakuklenej palestinskej parchant? Nechci příliš popisovat děj, ale ti hajzlové by se dali chytit snadno, kdyby se líp hlídal dům doktorky a taky snacha zavražděného šejcha. A napětí, které chtěli tvůrci vyvolat při návštěvě Dorona v domě lékařky, bylo fakt k smíchu. Začíná to být hodně schematické a pro mě nudné. ()

Season 3 (2019) (S03)

Napínavé, akční, uvěřitelný konflikt, ale ten konec...nečekala jsem v žádné sérii happy end, ale tohle je na mě už moc!!! Začínám být paranoidní a domnívám se, že scénář nenapsali Židé, ale palestinští aktivisti. Jsem tak zklamaná vývojem událostí, že už snad poslední sérii si nechám jen od někoho vyprávět. Čím dál víc tenhle seroš připomíná depresivní severské detektivky a thrillery, ach jo!!! ()