Enzo Ceccotti je zloděj, který žije v římském slumu Tor Bella Monaca. Jednoho dne skočí do Tiberu ve snaze uprchnout před policií a spadne do sudu s radioaktivním odpadem, který ho infikuje a obdaří nadlidskými schopnostmi v podobě neobyčejné síly a umění léčit. Postupně se z něj stává lidumil díky postižené dívce, která ho mylně považuje za japonského komiksového hrdinu Hiroshi Shibu, a pomalu se mění ze superzločince v superhrdinu, aby ji zachránil před psychopatickým gangsterem přezdívaným "Gipsy". (Cinemax)

mmiram

Zajimavej snimek, hlavni hrdina dost syrovej, zadnej sladous jako v amerikejch pocinech podobnyho zanru. Misty az dost brutality. Pozvolnej zacatek, vlastne celej film byl v pomalejsim tempu, ani chvili sem se ale nenudil. Mozna se z toho ale dalo dostat jeste trochu vic. Po vcerejsim zhlednuti Vetrelec Covenant mi to zas zvedlo naladu😀 ()

notozjano

Opravdu nevidím podobnost mezi tímto italským snímkem a americkým Deadpoolem, s nimž je tu srovnávan. Mezitím, co Deadpool je typický popkornový komiks a hlavní hrdina hláškuje jak o život, tento snímek na mě působil mnohem vážněji a hlavní hrdina je čistý introvert. Vzhledem k mému seznamu oblíbenců budu se tedy tvářit, že je ta podoba v příběhu, ale i to bych vyvrátil nejspíš, kdybych si pustil oba snímky k vzájemnému porovnání. No budiž. Kromě klasických spencrovek mě italská filmová tvorba míjí, o to víc jsem byl překvapen, jak schopně natočený to je. Atmosféra se dala krájet, drsnost některých scén a reálnost (třeba scéna s tramvají) jsou plusy a pak tady máme záporáka, který svým charakterem celý film slušně vede. Opravdu, budu- li k sobě upřímný, řekl bych, že jsem mu fandil o trochu víc, než klaďasovi a to i přesto, že je jasné, jak film dopadne. Je to za lepší průměr. ()

vinducha

Dospělé akční scifíčko , kdyby tam nebyla ta zápletka s toxickým sudem , tak je to jen akční krimi , ale pořád něco , co je určitě vysoce nad průměrem . Příběh životního ztracence , mizantropa a nihilisty Enza , kterému pomůže prozřít čistá duše v podobě krásné  , ale pošahané mladičké sousedky Alessie . ()

lucijesena

Pro mě objev Varů. Netradiční superhero movie s hrdinou, kterému nesejde na záchraně světa nýbrž na osobním obohacení. Dokud ovšem nepotká pološílenou fanynku japonských animáků s Jeeg robotem (mimochodem v Itálii na tom kdysi ujížděli všichni), která ho přesvědčí, že konat dobré skutky je lepší. Naprosto úžasně obsazený a zahraný záporák, připomínající svou šíleností Jokera Heatha Ledgera. ()

Baerdeller

Italský superhrdinský akční film. Překvapivě dobře zpracován, takže se nedostavuje pocit nedostatku peněz jako u některých eu (krom uk) filmů. Bohužel film stahuje dolů nepřekvapivě průhledný scénář. 3*** ()

ditri

Jasne to ukazalo, jak jsou soucasne komixove megasagy naprosto tupe. Sorry, ale srovnani s naivne trapackym vyhajpovanym Deadpoolem? No uffec. Mozna tak s Vyvolenym s bozskym Brucem W. Po X letech komix který me dovolil jej vnimat dele jak první tri minuty....jen nechapu proc mají všichni zaporaci vypadat jak Joker (ja bych ostatne vůbec všechny záporáky tak nejak predelal - co zaporak to stejne zahrana/napsana persona - no, ale nejsem za pisalskym stolkem...) ()

jioex13

Není to úplný průjem, ale natolik jednoduchý scénář k tomu nemá zas tak daleko. Celková kvalita a herecké výkony nic moc. Ani bych se nedivil, kdyby někteří slabomyslní jedinci zkoušel vlézt do sudu s chemikáliemi. Zkrátka není ani moc co psát o tomhle kousku, nenadchne, ale je tu i spousta větších kravin. Děj se veze tak trochu na jiných komiksárnách, ale kvalitou (nejen efekty) k nim má hodně daleko. A abych nezapomněl, ten Gipsy na konci mi tak trochu připomíná Jokera. ()

Pedro72

Podivná láska super-anti-hrdiny a bláznivé holky se smutným osudem na pozadí boje mafií... Člověk by čekal úplnou blbost. A ono naopak. Komiks se tu zapletl s neorealismem a francouzskou novou vlnou a výsledkem je zajímavé, neotřelé dílko. ()