Až na dno

• Česko Až na dno (viac)

Keď sa v Normandii počas pobytu pri oceáne britský tajný agent James náhodou na pláži spozná s podmorskou biologičkou Danielle, ich cesty sa na chvíľu spoja a vytvorí sa medzi nimi veľmi silné puto. Čas ich zblíženia je však limitovaný práve a len na týchto pár dní na tichom francúzskom pobreží. Po nich prichádza čas odlúčenia s neistotou možného stretnutia v budúcnosti. John odchádza do východnej Afriky na nebezpečnú misiu zameranú proti islamistickým teroristom. Danielle zase odpláva na výskumnej lodi opačným smerom a pripravuje sa na riskantný zostup na dno Grónskeho mora. James sa ocitá v zajatí džihádistov, ktorí ho držia v neľudských podmienkach. Danielle sa zase stáva dobrovoľným väzňom obmedzeného priestoru výskumnej lodi a podmorskej ponorky. Obaja síce v úplne odlišných ale niečím si zvláštne podobných situáciách čerpajú silu zo spomienok na prežité spoločné chvíle a v nich prebudeného citu. James i Danielle sa tak ocitajú v temných hlbinách, kde je ťažko niekoho nájsť a zachrániť. (Cinemart SK)

stephano

Artovka s dvěma příbehy a jedou love story. Bohužel opět se jedná o film bez jasného konce což je poslední dobou velký trend. Přijde mi, že někde to proste nefunguje, tady by si to zasloužilo nějaké vizuálnější rozuzlení, jelikož dvojice Vikander McAvoy se k sobe krásně hodí. ()

Domineus

Pomerne svižný začiatok vystrieda zbrklé rozlúčenie dvojice a následne rozdelenie filmu na dve časti. Tá s Danielle bola poriadne nudná aj vzhľadom k tomu, že sa v každom zábere snažila dovolať Jamesovi. Jeho prvá polovica bola tiež pomerne o ničom, keďže sme mohli vidieť len nekonečné monológy a tmavé zábery, no potom sa to na jeho strane konečne pohlo smerom vpred. Záver filmu mi ale prišiel trošku nelogický, no celkovo to zase nebolo až také zlé - 60%. ()

blondboss

James McAvoy a Alicia Vikander v stvárnení zamilovanej dvojice trpiacej odlúčením, ktoré bolo Wendersom podané značne melancholicky. Od začiatku celkom fajn, ale s postupom času už to bolo viac nudné. Treba žiaľ aj povedať, že Alicia tu dosť zanikla a James to jednoznačne ťahal (zrejme to bolo aj tým, že mal zaujímavejšiu postavu). Každopádne ale len priemer v rámci svojho žánru. 50 % ()

Aniki

Ono to celé vlastně víc než průměrná podívaná není, ale rozhodně souhlas, že od mnohých recenzentů je tento příběh zbytečně a neoprávněně podhodnocen, jakoby mu nedokázali porozumět. Možná je k plnému pochopení také nutné, zažít si na vlastní kůži delší odloučení od milované osoby, což se třeba mně osobně povedlo a to v rámci celých kontinentů. Za mne je snímek určitě smysluplný, ústřední dvojice velmi sympatická, no a scenérie Normandie a Faerských ostrovů, to je přímo blázinec. ()

vodkasesemte

Nom Nom. Vikanderka v hlavní roli. Tak to si dám líbit... Jinak McAvoje nesnáším. Než se dívat na jeho ksicht, tak to bych si radši nechal od bojovníka islámského státu uřezat hlavu. ()

meatball

Všechny filmy Wima Wenderse, které jsem viděl, nesou velmi osobitý a úsporný tvůrčí styl. Moc se s nepárají s vizuální stránkou a vysvětlováním detailů a zdá se, že záměrně nechávají moře prostoru pro diváka. Neoslovují mě, ale jsem rád, že existují. Submergence je z těch lepších. ()

Capri2016

Film sa skladá z 3 častí - 2 sú dobre napísané a zaujímavé, 3. trochu pokrivkáva. Ľúbostný príbeh medzi Danielle a Jamesom je posadený do pekného prímorského prostredia Normandie a bavil ma. Príbeh Jamesa v Somálsku v zajatí extrémistov je pútavý a drží diváka v správnom napätí. Ale príbeh Danielle - výskumníčky oceánografičky nebol dotiahnutý a keďže nám scenár chce nahovoriť, že profesorka by odložila celoživotné plány kvôli tomu, že sa nemôže dovolať priateľovi, táto časť je málo uveriteľná a nudná. James McAvoy sa zhostil úlohy Jamesa štandardne výborne a je v roli agenta britského impéria veľmi uveriteľný. Alicia Vikander, ktorá predtým ukázala herecký talent v iných roliach, bohužiaľ postavu Danielle nerozvinula ako by mohla. Ale musím vyzdvihnúť hudbu Fernanda Velazqueza, ktorá dokonale dopĺňala príbeh mora a oceánu, ktorý sa prelína celým filmom. ()

vyhnalek

Tento film budete, buď milovat nebo nenávidět. Podle toho jestli máte rádi ostatní Wendersovi filmy plné dlouhých filozofických promluv. K tomu porce nádherných romantických záběrů. Nejvíc mne ale u filmu dostal výběr hlavních hrdinů - tak výbornou chemii mezi hlavními postavami má dne málokterý film. P. S. James McAvoy by byl ideální kandidát na příštího Jamese Bonda. ()

KateDanny

Na film jsem se moc těšila, ale výsledek byl takový prázdný. Určitě má nějaké skvělé momenty. Herecké výkony výborné... přijde mi to však nedotažené a když o tom tak nyní přemýšlím, ani nevím, o čem film byl. ()

Richard768

Nechápem, čo tých dvoch spájalo, veď mali obaja svoje odlišné a uzavreté svety. Časové prestrihy pôsobili rušivo. Nevedel som si zaradiť, kedy sa čo deje. Asi to nebolo dôležité, film bol skôr vyjadrením pocitov. Moju pozornosť udržiavala krásna Alicia Vikander. Záver nejasný. ()

McAvoy a invaze z vesmíru

McAvoy a invaze z vesmíru

12.09.2016

James McAvoy není ve sci-fi žánru zrovna nováčkem. V X-Men: Budoucí minulost nebo X-Men: Apokalypsa si ho užil dosyta, teď ho ale čeká velký test bez vyholené hlavy, kolečkového křesla a mutantích… (viac)