Burnhamová vezme Spocka na zakázanou planetu Talos IV v naději, že tamní záhadní obyvatelé pomůžou jejímu bratrovi získat zpátky ztracenou mysl. Pike vzdoruje Oddílu 31. (Netflix)

MasterD

Retrospektivy, téměř až snové sekvence, se mi líbily nejen pro obsah, ale také pro jejich efekty a střih. Pararela s první epizodou TOS (Pilot 0x01) působila mysteriozně a skoro až neuvěřitelně (že to opravdu natočili; děj této epizody se dle Memory Alpha odehrával v roce 2257, tři roky po prvním setkání s Talosany). Spock super! Perfektní přelet nad černou dírou. Vidím, že posádka Discovery bude mít ještě dost problémů s virem ze sondy z budoucnosti. Star Trek jak má být, pro mě jedna z nejlepších epizod Discovery. 82% ()

RedRose

Výborný díl a propojení s TOS bylo moc fajn. Co mi tady hodně vadí, je Oddíl 31! Pokud mě paměť neklame, tak nám Luther Sloan vysvětlil, že tato organizace, ačkoliv působí uvnitř Flotily, není řízena ani Velením Flotily ani Radou Federace či jinými oficiálními orgány a existuje vlastně jen sama pro sebe. Podle slov jejich členů to jsou vlastenci, kteří chrání Federaci. Ovšem tady přijímají rozkazy od nějakých nadřízených a dokonce podávají admiralitě hlášení a vysvětlení?! To je hloupé... ()

Martrix

Velmi povedená epizoda, která by nás mohla zatáhnout i mezi Borgy. Byla by to velmi elegantní přesmyčka, která by spojila to nejlepší ze starého Star Treku, s tím zatím rozpačítým Star Trekem, který nám tvůrci servírují dnes. ()

• Epizóda voľne nadväzuje na film Star Trek: Klietka (1965), z ktorého používa úvodné archívne zábery. (koba)