Po velmi úspěšné novele genárala Lew Wallace, po úspěšné divadelní hře a po krátkém patnáctiminutovém krátkometrážním filmu z roku 1907 se Ben Hur dočkal velkolepého zpracování ve filmové podobě. A tou je němá verze z roku 1925. Židovský princ Juda Ben Hur žijící se svou matkou a sestrou v Jeruzalémě, se po letech setkává se svým dětským přítelem Messalou. Messala, vychovám římany, se stal tribunem a je naplněn římskou filozofií o dobývání světa, čímž mezi dávnými příteli vznikne nepřátelství. Při nešťastné nehodě je zraněn vysoce postavený římský důstojník a Messala pošle Ben Hura na galeje a jeho matku a sestru uvězní. Juda přežívá na galejích pouze díky touze po pomstě a víře v Boha. Při námořní bitvě, kdy je loď na které sloužil potopena, zachrání život římanu Qiuntu Arriovi, veliteli lodě. Quintus přijme Judu za svého syna a společně odjíždějí do Říma, kde se Juda stává idolem tehdejších obyvtel díky svým vítězství v závodech koňských čtyřspřeží. Odjíždí ale do své rodné Judee a Jeruzaléma, aby našel zbytek své rodiny a pomstil se Messalovi.

Na svou dobu byl Ben Hur velmi převratný, protože používal rané verze Trechnicoloru, mnoho kostýmů a scén. V době, kdy nejdražší filmy stály 200 000 dolarů, stál Ben Hur neuvěřitelné 4 miliony dolarů. Kromě příběhu Judy Ben Hura je film zaměřen i na příběh Ježíše Krista. Zajímavostí je i to, že na tomto zpracování se podíleli William Wyler a Sam Zimbalist, režisér a producent nejslavnější filmové podoby tohoto příběhu z roku 1959, který získal úctyhodných 11 Oscarů. (Sharlay)

blondboss

Takéto filmy jednoducho musia dosiahnuť svojho ocenenia. Toto bol asi prvý nemý veľkofilm, ktorý som videl a musím povedať, že aj napriek tomu, že dnes je to už vykopávka, v tom čase to musel byť filmový orgazmus a vidieť to na mnohých scénach, ktoré boli na nemý film skutočne premakané a nečudo, že právom sa tento film hrdí titulom najdrahší nemý film histórie. Prelínanie osudov Ben Hura a Ježiša Krista tomuto filmu dalo osobitý nádych a aj preto jedna hviezda navyše. 70 % ()

PetraMishka

Tento Ben Hur měl pro mě několik prvenství. Neviděla jsem jeho jiné verze, takže nemohu srovnávat, ale příběh byl velmi zajímavý, akce skvělá, i když překvapivě ne tolik u závodů koňských spřežení, ale u námořní bitvy s piráty. Herecké výkony byly slušné s mírným přehráváním, výprava a kostýmy velkolepé, stejně jako davové scény. Nejvíce mě však oslovily ty méně známé části, jako rozloučení matky se synem, kterého nechce nakazit nebo kouzelné ztvárnění Krista nebo Technicolorové scény, o nichž jsem netušila, takže to je můj nejstarší částečně barevný film. ()

BlueNeon81

Prvýkrát som tento film videl asi ako 14 ročný na televíznej stanici Arte a veľmi ma nadchol a to už je čo povedať, keď pubertiaka nadchne nemý film z roku 1925. Veľmi ma potešilo, že o mnoho rokov neskôr sa tento film objavil aj na DVD. Bolo to veľmi krásne pripomenutie. 5* ()

robfi

spise nez film je to cirkusiada a dokument o realne filmove brutalite, ktera se uz dneska nastesti jen tak nevidi. Na druhou stranu spoustu klicovych scen prevzaly dalsi zpracovani prakticky beze zmen. ()