Otvorené nebo: Arménsko

(TV film)
  • Česko Svět z ptačí perspektivy: Arménie, země plná překvapení (viac)
všetky plagáty
Francúzsko, 2013, 52 min

Putování nádhernou krajinou Zakavkazska.
Arménie se pyšní historií starou tři tisíce let. Stala se oficiálně první zemí, která v roce 301 přijala křesťanství jako státní náboženství. Často byla terčem nenávisti a cílem loupežných nájezdů. Zřejmě nejtragičtější období své historie zažila Arménie ve 20. století. V letech 1915 až 1918 nechala Osmanská říše deportovat a zmasakrovat půldruhého milionu Arménů. Po krátkém období nezávislosti se stala jednou ze sovětských socialistických republik. Nezávislost pak Arménie získala opět v roce 1991. Současná Arménie čerpá ze své historie a svých kořenů. Hledá a nachází sílu kráčet vpřed na cestě za obnovou země. (Česká televize)

Arsenal83

Krásna krajina, z jej končín pochádzajú aj System of a Down, ktorí dosť často pripomínajú. A my by sme si mali pravidelne pripomíbať genocídu, ktorú tam urobili musulmani a otrepovať to diktátorovi Erdoganovi o hlavu. ()

ilemas

Arménie je velice krásná země, ale dokument s sem tam velice překrásnými záběry mě dosti nudil, zdlouhavé záběry na různé Arménce, zbytečné žvásty. Krásné záběry protkané nezáživnými. ()

Wiikii

Snadno a hezky zpracovaný dokument o zemi, která vzkvétala především za dob putování karavan a socialismu. Po pádu komunismu upadla i Arménie, leč jednu důležitou výhodu to pro tuto zemi má. Může opět vzkvétat z hlediska víry a časem třeba i ekonomiky. .... HODNOCENÍ: 80% (4*) ()

Martrix

Že je v několika postsovětských zemích krásná, turisty nedotčená příroda, to jsem věděl, ale z nějakého důvodu jsem mezi ně Armenii nepočítal. A to je kouzlo kvalitního dokumentárního pořadu. Po jeho shlédnutí, už budu mít Armenii na seznamu zemí, které stojí za to navštívit. A samozřejmě budu i Arménce vnímat jinak. Přestože nám tvůrci ukazují jen to hezké a představují nám jen zajímavé a šikovné lidi... žeru jim to i s navijákem. ()

anitae

Na Armébii jsem se moc těšíla a říkala jsem si, že mě třeba cestovatelsky navnadí. Nestalo se tak, byla to neskutečná nuda, Arménie je bezesporu zajímavá země, ale tempo dokumentu mě uspávalo. ()