Rick Janssen (Sam Worthington) slouží jako pilot leteckých sil Hotshot a je vybrán pro vojenský experiment mající za cíl vytvořit lidskou bytost schopnou přežít v drsném prostředí Titanu, měsíce Saturnu. Experiment se zdá být úspěšný, ale objevují se komplikace, vedlejší účinky ohrožující Ricka, jeho rodinu a také lidstvo. (Roztržitý Luke)

Hedy odpad!

Čekal jsem silnou žumpu. Ovšem čekal jsem, že se na ní budu dívat a ne, že tou žumpu budu kompletně zavalen. Jak zachráníme zemi? Tak se zeptal rachitický stařec. Co takhle tím nejstupidnějším způsobem který nás napadne. Země se dostala do bodu kdy celá vypadá jako Chánov nebo předměstí v Bratislavě. Takže proto aby se zachránilo 10 miliard lidí se vytvoří program při kterém se lidé geneticky přetvářejí pro život na Titanu. Proč? Na Marsu už je plno? Proč lidi přetvářet pro existenci na planetě s mínus 180 stupni kde jsou methanová moře když lidé mohou žít na Marsu kde by šlo v nějakých sklenících i vypěstovat jídlo. Až pošlou lidi na Titan čím se tam budou živit. První stovka se tam může živit zásobami ze země ale co až jich tam bude pět miliard? Vytvoří také rostliny které dokáží přežít na místě skoro bez slunce. Nebo dobytek který tam může žít? Mám moc otázek a film je buď neodpoví nebo je vyblije tím nejstupidnějším způsobem. Protože ke konci filmu se dozvídáme, že doktor Frankenstein ve skutečnosti ani neví co dělá. Ke koktejlu lidské DNA totiž jen tak náhodně hází různé zvířecí DNA a z toho vzniká prapodivný bílý humanoid který je schopen z prstů vytasit šlahouny které dokáží probodnout člověka. Prostě tento film je absolutní odpad. Chtěl jsem dát jednu hvězdičku za nápad protože nápad byl celkem dobrý. Jenže to provedení je tak hnusně udělaná kokotina, že není jiná možnost než dát odpad. ()

castor

Lidstvo to zase na plné čáře prohrává, existuje ovšem naděje v podobě největšího měsíce Saturnu, který představuje jediné další místo v naší sluneční soustavě s atmosférou. Dá se říct, že ekosystém je podobný, jako ten na Zemi před zrodem života. Bude to ovšem chtít nějaké (zásadní) ústupky, kupříkladu to, že je tam sakra zima a že tamní atmosféra je bohatá na dusík. A ten dýchat nemůžeme. Tedy prozatím. Jsme totiž v roce 2048, kdy se poručík Sam Worthington hlásí k experimentu pod hlavičkou NATO a dalších vědátorů, který jej má „poupravit“. Jenže jak už to tak s inovacemi bývá.. Promarněný potenciál, dá se napsat. Jak zajímavě a nosně to začne, tak stejně rychle ztrácíme dech. Druhá polovina je lehce nedovařená a hodně nedochucená. Divák chce vědět víc, ale odpovědi od debutujícího režiséra i poměrně nezkušených scénáristů scházejí. Což je zatracená škoda. Vizuálně to rozhodně není takový průšvih, jak někteří píší, ovšem půlhodinka navíc by se hodila – pokud by tedy dějově nějak prospěla. ()

KennyNevym

Velký zklamání. Na film jsem se podíval jenom proto, že na mě vybafnul na Netflixu a říkal jsem si: ''To vypadá dobře''. Začne to slibně, cool nápad, člověk čeká co se teda zvrhne a pak se to celý posere. Druhou půlku jsem dokoukal jenom z lenosti sáhnout po ovladači. Jedna hvězda za nápad a druhá za to, že jsem u toho neusnul, což vzhledem k okolnostem je docela úspěch. ()

johnsnow odpad!

Poobede som hodnotil film kde som povedal, že zatiaľ sa mi všetky filmy od Netflixu páčili a ejha poriekol som to. Takúto pičovinu som nečakal. Ono námet skvelý aj herecky dobré, ale čo z toho keď to miesto toho aby subjektom jeblo a začali kilovať odušu tak to jebnutie je tu slabé, rýchlo vybavené a dôraz sa kladie na to či je to morálne, z toho plynie aj kecanie a kecanie a málo akcie ktorá je krvavá ale čo z toho. Proste alebo to mala byť čisto dráma alebo nejaká vykilovačka, takto je to riadne premrhaná šanca a kvalitne pokurvený film. ()

mzss1

(65%) Zas tak zlé mi to nepřišlo. Bylo to takové temné, komorné. Tempo to mělo pomalé, ale dobře se na to dívalo. Působí to jako jednohubka, ale větší kritiku bych tomu nedával. Worthington mi zde neskutečně seděl, stejně jako zbylé postavy. Nevím jak to celkově popsat. Možná, že se nic výrazného nedělo. Postupně se skupinka dobrovolníků měnila a mělo to na ně negativní účinky, jen hlavní hrdina vše hravě překonal. Scénář mohl být zajímavější a závěr byl moc urychlený, jinač jsem si nestěžoval. Nemám co dodávat, zajímavá jednohubka. Už se na to asi nikdy nepodívám, ale neurazilo mě to. ()

• Natáčalo sa na Kanárskych ostrovoch. (Astonko)
  • Natáčania filmu sa zúčastnilo aj 100 vojakov španielskej armády. Ide tak o prvý medzinárodný film, ktorý spolupracoval so španielskou armádou. (Astonko)