Láskavá komédia o jednej inventúre dokazuje, že aj také neprívetivé miesto, akým je obyčajný sklad tanierov, sa môže stať dejiskom úsmevného príbehu. Jeho hrdinkami sú ženy a dievčatá pracujúce medzi stohmi tanierov vo veľkom sklade istej továrne na výrobu porcelánu. Do skladu nastupuje nová sila, 16-ročná Maruška (Lenka Kořínková). Jej vedúca, paní Světla (Míla Myslíková), ako už mnohokrát predtým, sa opäť vyhráža, že so všetkým sekne a pôjde pracovať inam. Aj napriek tomu, že vytúžený nový skladník, ktorý práve nastúpil, je ochotný prevziať sklad okamžite, Světla trvá na inventúre. To však netuší, akým pedantom je predseda inventúrnej komisie, istý pán Rybička (Mnislav Hofmann). Inventúra pred odovzdaním skladu sa mení na grotesknú nočnú moru, ktorá zaskočí všetkých zainteresovaných aktérov. Naruší nielen pracovný režim zamestnancov, ale dôkladne rozvráti aj súkromný život každej z „dievčat z porcelánu". (TV JOJ)

ConanVJ odpad!

Tak tenhle film mě vůbec nebavil a neviděl jsem na něm nic, za co bych dal alespoň jednu hvězdu. Ve své době mohly být herečky alespoň přitažlivé a třeba bych to i jinak hodnotil. Za mě 0% :) ()

baribal

mně když u filmu něco vadí a je to všudypřítomné, tak zanevřu na celý film... toto je bohužel ten případ, to prostředí na mě působí depresivně... ()

NinonL

Komedie o světě náctiletých a lehce cetiletých dívek v jejich prvním zaměstnání. Ve skladě porcelánu mnoho zábavy není, tak ji dívky hledají ve starém nabroušeném účetním nebo v mladém instalatérovi. Nápadníků, těch v tomto maloměstě není moc a jakmile se nějaký objeví, je na roztrhání. Příjemná komedie. ()

Orlau32

Ubohý film ,který vyvstává z ubohého námětu. Autoři zřejmě chtěli natočit něco z učňovského prostředí, aby se netočilo jenom o inteligenci (mám na mysli filmy ze študentských životů). No nepovedlo se i napříč tomu, že tam obsadili v té době dosti populární děvu Dagmar VEŠKRNOVOU. Komických situaci moc málo o dialozích nemluvě, ale typického olizování a vyplazování jazyka (paní Dáši) jako obvykle "bolo neurekom". ()

blackrain

Proč to zavrhovat, vždyť to tak špatné nebylo a mě se to líbí. V jakém filmu se můžete mrknout do skladu porcelánů a sledovat při práci jeho osazenstvo? Odlehčený film s prostým příběhem. "... jsme holky z porcelánu, nelítáme v éroplánu, chodíme pěšky..." Nebo tak nějako to bylo. ()

rt12

Herz dostal úkol natočit film o dělnicích z porcelánky, podle mě to chytře zvládl. Odvážení potravin Míly Myslíkové, potrhlá Veškrnová, Rosůlková zabalí co jí přijde pod ruku nebo svobodná matka hledající tatínka podle kravaty, to mě baví. ()

YURAyura

8/10 Jako JO! Holky divatelne, scenar aktualni {porad}, nektere ftipy dechberouci a hlasky vice nez zapamatihodne. Ja se bavil jak uz delsi dobu ne. Herz kapku prekvapil - takovy GENDEROVY film jsem od nej opravdu necekal. Namatkou - jemnocitny Krampol nebo puntickarsky Hofmann {aka Picin z Noci nevesty} nebo nesikovny homo Hartl celou nadrazenost zenskeho plemena jenom podtrhuji. A to se mnoha macho panum nemusi libit... ()

Figu

Československá rádoby komedie, která se bohužel až moc často dostává na televizní obrazovky a o to víc ještě prudí. Dagmar nám dokázala, že po právu všechny praštěný a po palici lízlý lidi, jdou čelně ku budoucnosti kupředu do politiky. A že jich tam je... 45% ()

MrPierc

Nádherná hudba + porcelánové kýče, které se produkovali v obrovském množství. Skvělé role pro paní Veškrnovou/Havlovou jako třeštidlo. ()

tomtomtoma

Nenáročná a trochu až naivní komedie, plná mladých dívek, porcelánu a dlouhotrvající inventury. Vedoucí skladu s porcelánem Světla Janíková (Míla Myslíková) předává sortiment skladu, vrací se její minulost a obestírá jí každodenní starostlivost. Z dalších rolí: Arnošt Jarolím (Josef Langmiler), přebírající sklad a bývalý Světlin manžel, užívající si Světlin syn Petr (Zdeněk Loveček), který v touze po sexu neustále lže, stále balící důchodkyně Janinka (dobrá Marie Rosůlková), neústupný předseda inventarizační komise Rybička (Mnislav Hofman), trvající na prověření a přepočítání úplně všeho, koktající instalatér Tomášek (Jan Hartl), a dívky ze skladu kráska Helena (půvabná Marta Rašlová), toužící po kariéře zpěvačky, zbrklá Dana (Dagmar Veškrnová-Havlová), toužící po příteli, Jířa (Jelena Šebestová) s malým dítětem, Věra (Eva Čeřovská), čekající na volno na svatbu, a teenagerovsky nevyrovnaná učnice Maruška (Lenka Kořínková). Není zde nic výjimečného, ale jako odreagování poslouží dokonale, a to dokonce i s úsměvem. ()

Fallen_One

Moc mi nejde do hlavy proč je tenhle film tak nízce hodnocený. Viděl jsem ho několikrát a pokaždé mně stejně pobavil. Hérečky hrají a děj to má. Na to, že se 3/4 děje odehrávají ve skladu s porcelánem. ()

pakobylka

Zastydlá pubertální taškařice, která je hluboce přesvědčena, že má jak hudební talent, tak i komediální vlohy, ale přitom dost dobře neví, co si s nimi - a se sebou počít. Nicméně ... nedělá si z toho těžkou hlavinku - ba právě naopak: Má ji lehounkou jako pírko ... jako pouťový balónek - dokonale prostou jakékoli kloudné myšlenky, která by se dala smyslupně využít. Přesto - nebo spíš právě proto - touží po finále ve velkém stylu, a tak se uchýlí k (ne)řízené destrukci porcelánového nádobí, kterou od ní nejspíš okoukal James Cameron, když režíroval potápějící se "Titanic" (1997). ()

Juraj Herz 1934 - 2018

Juraj Herz 1934 - 2018

09.04.2018

V neděli zemřel režisér, scénárista a herec Juraj Herz. Jeden z hlavních představitelů československé nové vlny vystudoval fotografii na bratislavské UMPRUM, následně režii a herectví na loutkářské… (viac)